• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piłkarze, prezesi i kibice do łopat, a i tak 70 meczów odwołanych

Damian Konwent
17 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (4)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Aż 20 goli w sparingach niższych lig. Bałtyk Gdynia pozyskał sponsora
W odśnieżaniu boiska pomagają także m.in. piłkarze, prezesi klubów, a także kibice. W odśnieżaniu boiska pomagają także m.in. piłkarze, prezesi klubów, a także kibice.

W ostatnich weekend na Pomorzu odwołano ponad 2/3 zaplanowanych meczów. Nie można było rozegrać około 70 zaplanowanych spotkań. Przegrano z zimowymi warunkami, mimo że wzorem ekstraklasy niektóre klubu z niższych klas rozgrywkowych mają specjalne traktorki, a gdy trzeba w ruch idą łopaty. Łapią za nie tylko zatrudnieni pracownicy, ale także piłkarze, prezesi i kibice. Czy 18 i 19 marca spodziewane są podobne perturbacje? Poniżej harmonogram meczów w Trójmieście.

Opady śniegu tym razem nie zagrożąWeekend 18-19 marca będzie pierwszym w 2023 roku, kiedy po przerwie zimowej w grze będą już wszystkie ligi piłkarskie, włącznie już z A i B Klasą. Co więcej, mecze w Trójmieście są niezagrożone, gdyż opady śniegu nie powinny pokrzyżować planów, jak to miało miejsce tydzień temu.

Sprawdź pogodę na Trojmiasto.plWówczas to Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki odgórnie odwołała wszystkie spotkania. Jednocześnie dopuszczono możliwość rozegrania meczów, o ile gospodarz uznał, że przygotuje boisko tak, żeby pojedynek odbył się w sportowych i bezpiecznych dla zawodników warunkach. Zgodę musiała wyrazić również drużyna przeciwna. Na pewno łatwiej byłoby z podgrzewaną murawą, jednak wymóg posiadania takiej obowiązuje tylko w PKO Ekstraklasie i Fortuna 1. Lidze.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułach- W weekend 11-12 marca, w województwie pomorskim rozegrane zostały 23 mecze z ponad 90 zaplanowanych. 5 spotkań odbyło się w IV lidze, pozostałe w ligach okręgowych oraz w rozgrywkach młodzieżowych - mówi nam Agnieszka Matuszewska, wiceprezes Pomorskiego ZPN.
Ponad miesiąc temu, w lutym, zawodnikiem meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk został... traktorek. Gdański klub dokonał takiego wyboru z przymrużeniem oka, gdyż bez takiego sprzętu spotkanie nie mogłoby się odbyć. Ponad miesiąc temu, w lutym, zawodnikiem meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk został... traktorek. Gdański klub dokonał takiego wyboru z przymrużeniem oka, gdyż bez takiego sprzętu spotkanie nie mogłoby się odbyć.


Traktorki na ratunekTo nie pierwszy razy, gdy w Trójmieście nie było kłopotu z rozegraniem spotkań m.in. na prywatnych obiektach Jaguara Gdańsk przy ul. Budowlanych czy Gedanii przy al. Hallera 201. W tych przypadku zazwyczaj nie ma z tym problemu, dzięki odpowiedniemu sprzętowi, który wykorzystywany jest również w meczach ekstraklasy.

- Jesteśmy samowystarczalni. Od kilku lat mamy jeden traktorek, który służy m.in. do odśnieżania boisk. W ostatni weekend zatrudniona do tego osoba pracowała już od godziny 4 rano, aby odpowiednio przygotować plac do gry. Jednak prawda jest taka, że to nie jest łatwa praca. Przy intensywnych opadach to nie wystarcza. Jednak mimo to chcieliśmy grać, więc zdarzały się sytuacje, że trzeba było wspomagać się łopatami. Wówczas łapali za nie zawodnicy, a jeśli są to zespoły młodzieżowe, to również i ich rodzice. Wspólnymi siłami można zdziałać wiele. Podobnie to wygląda w przypadku treningów. Zawsze staramy się nie odpuszczać żadnej jednostki - wyjaśnia Piotr Formela, trener IV-ligowego Jaguara Gdańsk.


Podobnie jest zresztą na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, czyli Narodowym Stadionie Rugby czy boiskach przy ul. Olimpijskiej. Te, w przeciwieństwie do Jaguara i Gedanii, wynajmowane są dla poszczególnych drużyn, zatem to GCS powinien dbać o odpowiednie przygotowanie.

- Do dyspozycji mamy dwa traktorki. Poza tym są jeszcze ręczne odśnieżarki spalinowe. Jeśli prognozy zapowiadają większe opady, to wzmacniamy obsługę i nasi pracownicy odpowiednio wcześniej przygotowują boiska do gry. W pierwszej kolejności dla zespołów z III, IV ligi. Dlatego na przykład w ostatni weekend najpierw skupiono się na odśnieżeniu NSR. Natomiast w tym samym czasie przy ul. Olimpijskiej rozgrywane były spotkania drużyn młodzieżowych. Nie chcąc zwlekać poprosiły o specjalne łopaty i same poradziły sobie z odśnieżeniem - tłumaczy Tomasz Cząstka, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
O co wiosną grają piłkarze w III, IV i V lidze? O co wiosną grają piłkarze w III, IV i V lidze?

Wynajmujesz boisko? Odśnieżanie w cenie, ale nie wszędzieJeśli chodzi o przygotowanie boisk, podobnych historii w Trójmieście jest dużo więcej. To dlatego, że mało który zespół posiada własne boisko. W znacznej większości są one wynajmowane od Gdańskiego Ośrodka Sportu, jak obiekty przy ul. Traugutta czy boisko w Sopocie przy ul. Jana z Kolna, które dzierżawione jest przez rugbistów Ogniwa Sopot od sopockiego MOSiR. Tutaj również są traktorki, więc zazwyczaj nie ma problemu z rozgrywaniem spotkań.

- Płacimy za wynajem boiska, więc zazwyczaj nie ma kłopotu, żeby było ono odśnieżone. Niezależnie od tego, stawki wynajmu pozostają bez zmian - tłumaczy Sebastian Muziński, wiceprezes A-klasowego Ogniwa Sopot, które swoje mecze rozgrywa przy ul. Jana z Kolna.


Inaczej to wygląda w przypadku boisk przy ul. Wyzwolenia czy Smoleńskiej w Gdańsku, które należą do szkolnych placówek. Tutaj każde odśnieżanie to dodatkowy koszt. I to niemały, bo sięgający nawet 1000 zł.

- Boisko wynajmujemy od szkoły, ale odśnieżaniem zajmuje się firma zewnętrzna. Niekiedy trzeba się mocno zastanowić, czy jest sens odśnieżania, bo co z tego, jeśli boisko zostanie przygotowane w piątek, jeśli w sobotę znów spadnie śnieg i znów trzeba płacić tę samą stawkę, a to obciąża klubowy budżet. Jednak nie zawsze tak było, bo kiedyś, gdy w tym miejscu było jeszcze boisko z naturalną murawą, wówczas sami goniliśmy z łopatami - wyjaśnia Dariusz Głos, trener A-klasowego Portowca Gdańsk, grającego na co dzień przy ul. Wyzwolenia.
O co wiosną grają piłkarze w B i A klasie? O co wiosną grają piłkarze w B i A klasie?

Prezesi i kibice też łapią za łopatyJednak nie zawsze było tak kolorowo. W przeszłości głównie radzono sobie samodzielnie, niekiedy nawet dobrze się przy tym bawiąc.

- Takich sytuacji było całe mnóstwo. Co zrobić, jeśli chcesz grać, ale śnieg nie odpuszcza? Bierzesz za łopatę i odśnieżasz. Angażowali się wszyscy, włącznie z piłkarzami, jak i prezesami, pracownikami klubów, a niekiedy również kibicami. Jeszcze o ile murawa jest sztuczna, to nie ma wielkiego problemu. Pojawia się, jeśli jest naturalna, bo nawet po odśnieżeniu jest grząska. Tak było chociażby na Sopockich Błoniach przy ul. Bitwy pod Płowcami - przypomina wiceprezes Muziński.

Najbliższe mecze trójmiejskich zespołów niższych klas rozgrywkowych i Centralnej Ligi JuniorówCENTRALNA LIGA JUNIORÓW
Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 10
LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków, sobota, godz. 11
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW u-17
LECHIA GDAŃSK - Rekord Bielsko-Biała, niedziela, godz. 12
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

EKSTRALIGA KOBIET
AZS Uniwersytet Jageilloński - AP ORLEN GDAŃSK, sobota, godz. 13
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

III LIGA
GEDANIA 1922 GDAŃSK - Świt Skolwin, sobota, godz. 12, al. Hallera 201
KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia, niedziela, godz. 14
TERMINARZ I TABELA III LIGI

IV liga
GKS Kowale - JAGUAR GDAŃSK, niedziela, godz. 13
Pogoń Lębork - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 15
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
BAŁTYK II GDYNIA - Orlęta Reda, sobota, godz. 11, ul. Górskiego 10
GEDANIA 1922 II GDAŃSK - Orkan Rumia, niedziela, godz. 11, al. Hallera 201
Sokół Bożepole Wielkie - STOCZNIOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 14
Cartusia II Kartuzy - JAGUAR II GDAŃSK, niedziela, godz. 13
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A Klasa
PORTOWIEC GDAŃSK - KS Mściszewice, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
OGNIWO SOPOT - KTS-K II Luzino, sobota, godz. 15:30, ul. Jana z Kolna 18
Stolem II Gniewino - KP GDYNIA, sobota, godz. 15:30
MKS II Władysławowo - POMORZANIN GDYNIA, niedziela, godz. 14
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY II

B klasa
AP KP GDYNIA - Sokół II Bożepole Wielkie, niedziela, godz. 17, ul. Olimpijska 5
AP KP II GDYNIA - Respect Przejazdowo, niedziela, godz. 19, ul. Olimpijska 5
STOCZNIOWIEC II GDAŃSK - KS Sulmin, niedziela, godz. 17, ul. Wyzwolenia 8
Czarni II Pruszcz Gdański - SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA, niedziela, godz. 11
UKS KLUKOWO - GTS Juszkowo, niedziela, godz. 11, ul. Radarowa 26
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPY II

NUMBER ONE CUP U-11 - piątek - niedziela, ul. Budowlanych 49
42 drużyny z całej Polski i innych krajów europejskich, w tym topowe akademie Juventusu Turyn, Evertonu, Aston Villi, Liverpoolu, Blackburn Rovers czy Sportingu Lizbona.
TERMINARZ

Opinie (4) 5 zablokowanych

 • Hm nasuwa się jedna refleksja ....

  Do niczego innego jak do łopaty się nie nadają .

  • 9 5

 • Zima zaskoczyła sportowców.

  • 2 1

 • Lalkowe tylko nadają się do łopat to im dobrze idzie z piłką niech dadzą sobie spokój bo jak kopia ta piłkę to jakaś masakra

  • 1 1

 • Rozwiązać!

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela

Piłka nożna - IV liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Anioły Garczegorze 0 0 0 0 0:0 0
2 Bałtyk Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
3 Bytovia Bytów 0 0 0 0 0:0 0
4 Chojniczanka II Chojnice 0 0 0 0 0:0 0
5 Czarni Pruszcz Gdański 0 0 0 0 0:0 0
6 Grom Nowy Staw 0 0 0 0 0:0 0
7 Gryf Wejherowo 0 0 0 0 0:0 0
8 Jaguar Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
9 Kolejarz Chojnice 0 0 0 0 0:0 0
10 KP Starogard Gdański 0 0 0 0 0:0 0
11 Pogoń Lębork 0 0 0 0 0:0 0
12 Pomezania Malbork 0 0 0 0 0:0 0
13 Radunia Stężyca 0 0 0 0 0:0 0
14 Sparta Sycewice 0 0 0 0 0:0 0
15 Stolem Gniewino 0 0 0 0 0:0 0
16 Supra Kwidzyn 0 0 0 0 0:0 0
17 Wierzyca Pelplin 0 0 0 0 0:0 0
18 Wikęd Luzino 0 0 0 0 0:0 0

Najbliższy mecz Gedanii

Błękitni Stargard
3 sierpnia 2024
86% GEDANIA 1922 Gdańsk
9% REMIS
5% Błękitni Stargard

Tabela

Piłka nożna - Betclic III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech II Poznań 0 0 0 0 0:0 0
2 Elana Toruń 0 0 0 0 0:0 0
3 Unia Swarzędz 0 0 0 0 0:0 0
4 Zawisza Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
5 Błękitni Stargard 0 0 0 0 0:0 0
6 Noteć Czarnków 0 0 0 0 0:0 0
7 Polonia Środa Wielkopolska 0 0 0 0 0:0 0
8 Gedania Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
9 Pogoń II Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
10 Pogoń Nowe Skalmierzyce 0 0 0 0 0:0 0
11 Sokół Kleczew 0 0 0 0 0:0 0
12 Flota Świnoujście 0 0 0 0 0:0 0
13 Vineta Wolin 0 0 0 0 0:0 0
14 Cartusia Kartuzy 0 0 0 0 0:0 0
15 Wda Świecie 0 0 0 0 0:0 0
16 Wybrzeże Rewalskie Rewal 0 0 0 0 0:0 0
17 Kotwica Kórnik 0 0 0 0 0:0 0
18 Gryf Słupsk 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Gedanii

73% GEDANIA 1922 Gdańsk
13% REMIS
14% Vineta Wolin
1 czerwca 2024, godz. 17:00
81% Zawisza Bydgoszcz
14% REMIS
5% GEDANIA 1922 Gdańsk

Najbliższy mecz Arki

ŁKS Łódź
63% Arka Gdynia
23% REMIS
14% ŁKS Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Frąckowiak 1 4 100%
2 Krzysztof Kmieć 1 4 100%
3 Andrzej Maciejewski 1 4 100%
4 Jakub Kiliński 1 4 100%
5 Mirosław Najdekier 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 1 0 0 3:0 3
2 Ruch Chorzów 1 1 0 0 2:0 3
3 Chrobry Głogów 1 1 0 0 2:1 3
4 Znicz Pruszków 1 1 0 0 1:0 3
4 Górnik Łęczna 1 1 0 0 1:0 3
6 Stal Rzeszów 1 1 0 0 1:0 3
7 GKS Tychy 1 0 1 0 2:2 1
7 Miedź Legnica 1 0 1 0 2:2 1
9 Wisła Płock 1 0 1 0 1:1 1
9 Kotwica Kołobrzeg 1 0 1 0 1:1 1
11 ŁKS Łódź 0 0 0 0 0:0 0
11 Wisła Kraków 0 0 0 0 0:0 0
13 Pogoń Siedlce 1 0 0 1 1:2 0
14 Arka Gdynia 1 0 0 1 0:1 0
14 Stal Stalowa Wola 1 0 0 1 0:1 0
14 Polonia Warszawa 1 0 0 1 0:1 0
17 Odra Opole 1 0 0 1 0:2 0
18 Warta Poznań 1 0 0 1 0:3 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Stal Rzeszów - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
 • Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
 • Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
 • Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (1:2)
 • Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 2:2 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Wisła Kraków (mecz przełożony na wniosek gości z uwagi na ich grę w eliminacjach Ligi Europy)

Ostatnie wyniki Arki

22 lipca 2024, godz. 19:00
16% Stal Rzeszów
24% REMIS
60% Arka Gdynia
76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin

Najbliższy mecz Lechii

90% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
3% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń Szczecin 1 1 0 0 3:0 3
2 Raków Częstochowa 1 1 0 0 2:0 3
3 Jagiellonia Białystok 1 1 0 0 2:0 3
3 Lech Poznań 1 1 0 0 2:0 3
3 Legia Warszawa 1 1 0 0 2:0 3
6 Radomiak Radom 1 1 0 0 2:1 3
7 Cracovia 1 0 1 0 1:1 1
7 Lechia Gdańsk 1 0 1 0 1:1 1
7 Piast Gliwice 1 0 1 0 1:1 1
7 Stal Mielec 1 0 1 0 1:1 1
7 Śląsk Wrocław 1 0 1 0 1:1 1
7 Widzew Łódź 1 0 1 0 1:1 1
13 GKS Katowice 1 0 0 1 1:2 0
14 Górnik Zabrze 1 0 0 1 0:2 0
14 Puszcza Niepołomice 1 0 0 1 0:2 0
14 Zagłębie Lubin 1 0 0 1 0:2 0
14 Motor Lublin 1 0 0 1 0:2 0
18 Korona Kielce 1 0 0 1 0:3 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
 • Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
 • GKS Katowice - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
 • Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
 • Motor Lublin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
 • Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane