Za nami mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Joanna Skutkiewicz
9 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Mistrzostwa Polski w Gdyni odbyły się 8 września. Mistrzostwa Polski w Gdyni odbyły się 8 września.

8 września odbył się w Gdyni wyścig wyjątkowo wysokiej rangi - mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim - XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019. Na starcie stanęło kilkuset zawodników i zawodniczek, a także dzieci i młodzież, rywalizujące w oddzielnym wyścigu. Mistrzami Polski w kolarstwie górskim zostali Adrian BrzózkaBarbara Borowiecka.

Niedziela, prócz wyścigu dorosłych, upłynęła pod znakiem rywalizacji najmłodszych kategorii. Wyścigi dla dzieci rozegrano w kategoriach: Start Malucha, Start Starszaka, Start Młodzika młodszego oraz Start Młodzika starszego. Najmłodsi kolarze mieli niespełna dwa lata.

• Mistrzostwa Polski w Gdyni odbyły się 8 września.

Mistrzostwa Polski po raz pierwszy w Gdyni

W samo południe do boju stanęło ponad 800 kolarzy i kolarek. Na starcie stawiła się czołówka kolarzy górskich z całego kraju. W wyścigu głównym wystartowało aż 146 osób, co jest frekwencyjnym rekordem w zawodach tej rangi w Polsce. Pretendenci i pretendentki do tytułu mistrzowskiego startowali na dystansie 90 km. Najlepszy w tej kategorii okazał się Adrian Brzózka z JBG-2 CRYOSPACE. Całe podium, a także czwarte miejsce zostało zajęte przez tę drużynę. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się kolejno Jakub ZamrozniakMariusz Michałek. Najlepszym gdynianinem w tej rywalizacji był Łukasz Derheld z ASE Trek Gdynia, który zajął 15. miejsce.

Wśród pań zwyciężyła Barbara Borowiecka z TKK Pacyfik Nestle Fitnes Cycling Team, która wyprzedziła Marlenę DroździokAnnę Sadowską.

W mistrzostwach Polski kategorii U-23 (zawodników poniżej 23. roku życia) podium skompletowali: Mateusz Nieboras, Karol Ostaszewski, Jarosław Żur oraz - w kategorii kobiet - Klaudia Czabok, Patrycja PiotrowskaJulia Fira.

Wśród juniorów, po tytuły mistrzowskie sięgnęli Konrad Czabok, Szymon Pomian, Piotr Kryński oraz Magdalena Zawierta, Patrycja ZawiertaJulia Zięba.

W kategorii Open można było wystartować na jednym z trzech dystansów - 30, 60 lub 90 km. Pętla w zdecydowanej większości prowadziła ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Kacze Łęgi. Na dystansie nie zabrakło elementów trudnych technicznie, z którymi musieli radzić sobie nie tylko zawodowcy, lecz także amatorzy kolarstwa.

Obszerną galerię zdjęć można obejrzeć na profilu Gdyńskiego Centrum Sportu na Facebooku.