Zabójcza końcówka gdyńskich koszykarek

Marta
7 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Talisa Rhea zdobyła najwięcej punktów dla gdynianek w... Łodzi, gdyż tam w piątek PTK Pabianice wystąpiło w roli gospodyń. Talisa Rhea zdobyła najwięcej punktów dla gdynianek w... Łodzi, gdyż tam w piątek PTK Pabianice wystąpiło w roli gospodyń.

Koszykarki Centrum Wzgórze najwyraźniej uważnie oglądały mecz męskiej Euroligi, w którym Maccabi w ostatniej kwarcie rozbiło Asseco Prokom. Gdynianki zagrały tak jak drużyna z Tel Awiwu w ligowym spotkaniu na wyjeździe z PTK Pabianice. Podopieczne Wadima Czeczuro pojedynek z outsiderem PLKK ma swoją korzyść rozstrzygnęły w ostatniej kwarcie, wygrywając 68:48 (13:14, 9:12, 17:12, 29:9).

PTK: Sobczyk 19, Gajda 9, Rozwandowicz 5, Piestrzyńska 4, Kowalska 3, Krajewska 3, Bogacka 2, Błaszczyk 2, Szałecka 0.

CENTRUM WZGÓRZE: Rhea 18, Bennett 15, Dixon 14, Kassing 6, Misuk 5, Ziętara 5, Marciniak 4, Małaszewska 2, Śnieżek 0, Drop 0.

Pabianiczankom starczyło sił i umiejętności na niespełna 30 minut gry. Przez ten czas prowadzenie często się zmieniało a żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie większe niż 5-punktowe.

Mecz był z gatunku tych "na styku" jednak obydwie ekipy nie zachwycały swoją postawą, zarówno gdyniankom jak i gospodyniom zdarzały się dłuższe przerwy w zdobywaniu punktów. Do przerwy ekipa PTK gościnnie grająca w hali Widzewa prowadziła 26:22.

Po raz ostatni gopodnie prowadziły po celnym haku Doroty Sobczyk w 26 minucie (33:32). Za moment Natalia Małaszewska wykorzystała dwa rzuty wolne, gdynianki wyszły na prowadzenie, które jak się okazało nie oddały już do końca meczu.

Gospodynie jednak nie zamierzały dawać za wygraną, zbliżały się na odległość 1 punktu jednak nie mogły przełamać ekipy gości. Po kolejnym trafieniu Sobczyk, na kilkadziesiąt sekund przed końcem trzeciej kwarty było 39:38 dla Centrum Wzgórza. Później jednak punkty zdobywały już tylko gdynianki.

Sygnał do ataku dała Antonia Bennett, która w ostatniej kwarcie zdobyła 13 ze wszystkich swoich 15 punktów zdobytych w spotkaniu. Gdynianki momentalnie odskoczyły od swoich rywalek. W 34 minucie prowadziły 48:38, trzy minuty później było 57:38 dla Centrum Wzgórza a serię zespołu gości zakończyła "trójką" Lorin Dixon (60:38).

Pogrom pabianiczanek przerwała na chwilę jedna z bardziej doświadczonych w tym zespole zawodniczek Agata Gajda. Tylko na chwilę powstrzymało to jednak gdynianki, które za sprawą Bennett i Magdaleny Ziętary dokończyły "dzieła zniszczenia" rozbijając ekipę beniaminka 68:47.

Wyniki 13 kolejki

• CENTRUM WZGÓRZE Gdynia - AZS OPTeam Rzeszów (15 grudnia, godz. 16:00)
  • Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków (15 grudnia, godz. 17:00)
  • CCC Polkowice - Widzew Łódź (15 grudnia, godz. 17:45)
  • Energa Toruń - PTK Pabianice (15 grudnia, godz. 18:00)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Matizol Lider Pruszków (16 grudnia, godz. 16:00)
Marta

Opinie (6)

• Brawo dla dziewcząt za kolejna świetną IV kwartę!!!

Teraz na pożegnanie 2012 należy wygrać 15.12 z Rzeszowem. Ładna seria się szykuje.

• 10 3

• Ale sukces ledwie wygrały z amatorkami

• 3 10

• amatorki - ciekawe określenie dla Agaty Gajdy czy Piestrzyńskiej, które z koszykówki

żyją już ładnych parenaście lat. Jest to pieniądze takie jak w CCC czy Pruszkowie, ale na bułkę i masło wystarczy. I to ledwo jest też mocno naciągane. Ale może właśnie o to chodziło. Przegrały niedobrze, wygrały jeszcze gorzej.

• 8 2

• 0-10 średnio przegrywają 30 punktami te profesjonalistki

A wyrównana gra przez 3 kwarty powodem do chwały nie jest

• 3 5

• widać jakiś kierunek

Chyba zmiana trenera dobrze wyszła dziewczynom, bo drugi mecz są w stanie pociągnąć jeszcze końcówkę, co u Noculaka było niemożliwe. Wtedy jak nieszło to już do końca..
    Rhea zaczęła punktować, chyba lepiej bronią (wnioskuję po małej liczbie straconych punktów dzisiaj), oby tak dalej!
    Wiadomo, że to nie jest gra przeciw Wiśle, ale trzeba z dzisiejszym składem walczyć o każde zwycięstwo.