Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 4:0. Trzy gole w 3 minuty

dak.
1 czerwca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Michał Marczak nie mógł trafić do siatki rywala w ośmiu kolejnych meczach. Z Sokołem Kleczew potrzebował dwóch minut, by strzelić dwa gole. Michał Marczak nie mógł trafić do siatki rywala w ośmiu kolejnych meczach. Z Sokołem Kleczew potrzebował dwóch minut, by strzelić dwa gole.

Bałtyk Gdynia zwyciężył z Sokołem Kleczew 4:0 (3:0). Mecz został właściwie rozstrzygnięty po 23 minutach, gdy biało-niebiescy w 180 sekund zdobyli aż 3 gole. Tyle wystarczyło, by wstrząsnąć zespołem z Kleczewa, gdy na listę strzelców wpisywali się Krzysztof Garczewski i dwukrotnie Michał Marczak. W drugiej połowie bramkę z rzutu karnego dorzucił jeszcze Jakub Letniowski.

BAŁTYK GDYNIA - Sokół Kleczew 4:0 (3:0)
Bramki: Krzysztof Garczewski 20, Michał Marczak 22, 23, Jakub Letniowski 63 (k.)

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski (87 Trochowski), Zakrzewski, Sobczak, Andryszak - Demiańczuk, Kręcki, Sobiecki (89 Sadowski), Garczewski (75 Bartnicki), Letniowski - Marczak (84 Jankowski)

Sprawdź, co przed meczem mówił Mateusz Andryszak

Od pierwszych minut obie załogi wybadywały się wzajemnie i żadna z drużyn nie chciała podejmować ryzykownych kroków. Aż do 20. minuty, kiedy to wynik spotkania otworzył Krzysztof Garczewski. Pomocnik Bałtyku Gdynia z narożnika pola karnego przymierzył w samo okienko, nie dając bramkarzowi szans na obronę. To był jednak dopiero początek wielkich wrażeń.

Minutę później było już 2:0. Filip Sobiecki podał do lepiej ustawionego Michała Marczaka, któremu nie pozostało nic innego jak zamienić strzał na bramkę. Po kolejnych 120 sekundach na tablicy wyników widniał już rezultat 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Marczak. Napastnik biało-niebieskich potrzebował 8 spotkań, żeby się odblokować i trafić do siatki przeciwnika. Wystarczyły 3 minuty, by wstrząsnąć drużyną Sokoła Kleczew i wyrobić sobie znaczącą przewagę.

KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 3:1. Sprawdź relację

Po tym jak zespół Bałtyku nabrał wiatru w żagle, w drugiej połowie napierał na rywala jeszcze bardziej. Efektem był gol z 63. minuty, kiedy to Jakub Letniowski wykorzystał swoją kolejną "jedenastkę". Podobnego wyczynu dokonywał w minionych tygodniach z Bałtykiem Koszalin i Mieszkiem Gniezno.

Choć obie drużyny miały swoje okazje, to wynik meczu nie uległ zmianie. Bałtyk Gdynia zwyciężył 4:0 na własnym boisku z Sokołem Kleczew.

18 Wda Świecie 32 1 5 26 20:87 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-06-03

Wyniki 32 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Sokół Kleczew 4:0 (3:0)
  • Jarota Jarocin - Mieszko Gniezno 2:0 (1:0)
  • Bałtyk Koszalin - KP Starogard Gdańsk 3:3 (0:0)
  • Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz 2:2 (0:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:3 (1:2)
  • Wierzyca Pelplin - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:1)
  • Świt Skolwin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
  • Wda Świecie - Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (walkower)
dak.

Opinie (52) ponad 20 zablokowanych

• Wyglada na to,ze w Gdyni nauczyli sie strzelac i wygrywac,gorzej na wyjezdzie.

Dziekuje za zwycięstwo,super wiadomosc,wasze zdrowie.