Zabrakło ostatniego podania

Krzysztof Klinkosz
30 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Marcin Stefański (z piłką), notując double-double (18 punktów i 11 zbiórek) najlepiej prezentował się w Zielonej Górze. Marcin Stefański (z piłką), notując double-double (18 punktów i 11 zbiórek) najlepiej prezentował się w Zielonej Górze.

Koszykarzom Trefla nie udało się przerwać passy zwycięstw beniaminka z Zielonej Góry. Sopocianie po niezłej pierwszej połowie, "przespali" trzecią kwartę, a na 12 sekund przed końcem zgubili piłkę, która mogła przynieść sukces. Tym samym żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Zastalem 71:72 (24:18, 16:15, 9:23, 22:13).

ZASTAL: Burgess 19, Hodge 11, Dłoniak 11, Kukiełka 8, Comagić 6 - Flieger 7, Raczyński 7, Marshall 2, Kęsicki 1, Chodkiewicz 0.

TREFL: Stefański 18, Gustas 16, Kikowski 8, Ceranić 6, Kinnard 2 - Dylewicz 9, Waczyński 7, Buskievics 3, Hlebowicki 3.

Niewiele zabrakło, aby Trefl był pierwszą ekipą TBL, która pokonała beniaminka z Zielonej Góry. Sopocianie w pierwszych 20 minutach grali dojrzalszą koszykówkę, ich akcje były bardziej składne, mieli też lepszą skuteczność. Niestety o losach meczu w głównej mierze przesądziła trzecia kwarta. Po przerwie gospodarze nękali sopocian tym co było bronią Trefla w pierwszej połowie - rzutami za trzy punkty.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu znad morza 3:0 i 7:2. Gospodarze odpowiadali pojedynczymi akcjami, jednak płynniejszą i dokładniejszą grę prezentowali sopocianie. W 6 minucie sopocianie prowadzili już 20:11 a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:18.

Drugą odsłonę rzutem za 3 otworzył Adam Waczyński, w sumie w pierwszej połowie ekipa Trefla wykorzystała 5 rzutów zza linii 6,75 m. na 10 prób. Po kolejnej "trójce", tym razem Filipa Dylewicza w 14 minucie było 34:24 dla Trefla.

Sopocianie wygrali w sposób zdecydowany walkę na tablicach (21:10) mieli również dwa razy więcej asyst niż gospodarze (8:4), grali dokładniej wykorzystując większe doświadczenie Giedriusa Gustasa, Dragana Ceranicia czy właśnie Dylewicza, po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Stefański.

Tymczasem pierwsze 4 minuty trzeciej kwarty gospodarze wygrali aż 10:2 i wyszli na prowadzenie 43:42. Na chwilę sopocianie odzyskali prowadzenie za sprawą Sandisa Buskievicsa (45:43).

W kolejnych minutach gospodarze zagrali z niezwykłą skutecznością za 3 punkty. Dla Zastalu punkty w ten sposób zdobywali Jakub Dłoniak, Marcin Flieger i Chris Burgess. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 59:49.

Wyraźna przewaga Zastalu utrzymywała się również przez większość ostatniej odsłony. Dopiero w samej końcówce meczu Treflowi udało się dojść rywali. Na kilkanaście sekund przed końcem za 3 punkty trafił Stefański doprowadzając do stanu 72:71 dla Zastalu.

Piłkę przejęli gospodarze, jednak wypuścili ją na aut i przeszła ona w posiadanie sopocian. Po wznowieniu gry piłka trafiła do Gustasa. Litewski rozgrywający Trefla przedarł się w strefę podkoszową, ale kiedy chciał odegrać na środek, jeden z graczy Zastalu przejął podanie, uciekł sopocianom w kierunku narożnika parkietu i gospodarze spokojnie odczekali do ostatniej syreny.

Tabela wprowadzona: 2010-10-30
Pozostałe wyniki 4 kolejki TBL: AZS Koszalin - Polonia Warszawa 87:76 (18:16, 26:13, 20:24, 23:23), Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 74:84 (16:25, 21:14, 16:28, 21:17), Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań 75:76 (13:21, 22:22, 25:13, 15:20). W niedzielę zagrają: Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk, mecz Asseco Prokomu Gdynia z Turowem Zgorzelec został przeniesionuy na 16 marca 2011.

Opinie (13) 3 zablokowane

• To mi się zaczyna nie podobać

Drugi przegrany po frajersku mecz!
    Kinnard czuje się na wyjazdach jak na urlopie - nic nie wnosi do gry! Obróśł w piórka po zeszłym sezonie?
    Marcin z meczu na mecz coraz lepiej, kolejne double-double w tym sezonie - wielkie brawa!
    Ogólnie jestem wkurzony, bo spokojnie mogli wygrać ten mecz, ale trochę zabrakło. Ostatniej rewelacyjnie rozergranej akcji nie będę komentować, a jednak - tragedia!!!

• 19 2

• Ceranić do wymiany!!!!!!! (1)

• 12 2

• Zgadzam się! Drugi Kowalczuk z niego, beznadzieja.

• 7 0

• Szkoda, a mieli piłkę na kilkanaście sekund przed końcem i wystarczyło wjechać po kosz i poszukać faulu.

• 11 1

• I tak mieli farta ze doprowadzili do nerwówki !!!

Zastal mocno pomogl dając szanse na wygraną. Prowadzili juz 10cioma punktami przeciez na 3 minuty przed koncem. Mlodzi sadzil ize juz po meczu i dali kilka prezentów z Hodge'm na czele 12 sekund przed koncem. Trefl przegral frajersko ale zasluzenie.

• 8 2

• miazga, miazga, miazga...

1. Ceranic - on się nadawałby co najwyżej na rezerowego centra na 5-8 min w meczu!! Sory, ale zawodnik do wymiany, oby jak najszybciej. Z gry 0/4 przy czym te niecelne rzuty spod samego kosza. Nie wiem jak przy wzroście 212 cm można spudlować tyle razy spod samego kosza??
    Z taką dziurą pod koszem (z Hlebowickim z przymusu grającym jako center), zapowiedzi o medalu możemy spokojnie odłozyć na przyszły rok.
    2. Kinnard - mój ulubiony zawodnik, ale po raz kolejny słaby występ. Musi się w końcu obudzić i ogarnąć, bo nie przypomina w ogóle zawodnika z zeszłego sezonu.
    3. Gustas - lider, a dwie głupie straty w końcówce - dostał blok, gdzie normalnie takie akcje kończy z palcem w nosie, a to podanie w ręcę przeciwnika na kilka sekund przed końcem? Dramat! Mógł chociać spróbować wejść na kosz, na pewno ktoś by go sfaulował. Strata, która przesądziła o porażce niestety.
    4. Stefan - brawo za kolejny dobry mecz i kolejne double-double - ale umówmy się, to nie on powinien rzucać po 18pkt w meczu, tylko Kikowski, Waczyński, Dylu czy Kinnard...
    5. Jak już ktoś słusznie zauważył, wyrównana końcówka to i tak fart. Najpierw wygrywamy 10 punktami, a trzecią kwartę przegrywamy 26:9??? Litości! Gdzie jest obrona z zeszłego sezonu? Zastal zdobył sporo punktów po na prawdę prostych, szkolnych zagrywkach, po wybiegnięciach i prostych wejściach pod kosz. Obrona do POPRAWY!

BEZ ZMIAN PERSONALNYCH (NA PEWNO NA CENTRZE) MOŻEMY LICZYĆ CO NAJWYŻEJ NA ŚRODEK TABELI :-(

• 14 1

• dwaj rzucający oddali raptem 11 rzutów z gry (Kikowski 5, Waczyński 6) - to chyba nie o to chodzi na tej pozycji??? To, że Kikowski grał jakiś czas na trójce, nie tłumaczy sytuacji. Rzucać panowie, rzucać

• 6 1

• "Po meczu doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, gdy wsiadający do autokaru zawodnicy i trenerzy Trefla Sopot zostali zaatakowani przez grupę miejscowych chuliganów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało." - co za ludzie, pozamykać tych debili i będzie spokój. Co to za pomysł, aby "kulturę" z piłki przenosić do koszykówki??? Zastal powinien zapłacić jakąś karę za takie wybryki, przecież mogło to się skończyć jakimś poważniejszym wypadkiem.

• 15 3

• Brawo Trefl ;)

No no....aż się chce powiedzieć bravo.....Trefl mistrz

• 3 7

• kibole Falubazu zaatakowali koszykarzy Trefla (2)

na interii macie info

• 6 0

• i fajnie !!! (1)

• 0 7

• Sądząc po "inteligentnej" wypowiedzi jesteś kibolem "Arki "

• 1 0

• Niby Trefl taki świetny hahaha

Zaraz mnie wszyscy zaatakują a pamiętam te wypowiedzi negatywne jak Asseco przegrało z Zastalem i proszę było coś na rzeczy skoro Trelf tez nie dał rady, każdemu się może przydarzyć przegrana