Zabrakło sześciu minut do remisu

jag. Marta
9 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Zabrakło bardzo niewiele do zdobycia pierwszych punktów dla Arki w tym sezonie Zabrakło bardzo niewiele do zdobycia pierwszych punktów dla Arki w tym sezonie

Arka nastawiła się na przeszkadzanie Legii. - W ofensywie nie istnieliśmy - przyznaje trener Marek Chojnacki. Ta taktyka była skuteczna do 84. minuty. Wówczas z rzutu wolnego wynik spotkania ustalił Maciej Rybus. Gdynianie przegrali 0:1 (0:0). Ze stadionu przy ul. Olimpijskiej przeprowadziliśmy bezpośrednią transmisję. Poniżej jej zapis

.

Bramka:
0:1 Maciej Rybus (84. - wolny)

ARKA: Bledzewski - Siebert (46 Kowalski), Szmatiuk, Płotka, Bednarek - Mrowiec - Karwan (65 Burkhardt), Budziński (86 Trytko), Ława, Wachowicz - Labukas.

LEGIA: Mucha - Rzeźniczak, Szala, Astiz, Komorowski - Radović, Borysiuk, Iwański, Rybus (90 Smoliński)- Szałachowski (65 Roger)- Mięciel (65 Paluchowski).

Żółte Kartki: Płotka, Mrowiec (Arka), Rzeźniczak, Iwański, Komorowski (Legia).

Sędzia: Mikulski (Lublin). Widzów: 6000.

0' mecz poprzedza prezentacja brązowych medalistów mistrzostw Polski juniorów starszych. Arka zajęła trzecie miejsce. To pierwszy medal klubu od 50 lat! Kadra zespołu:
Bramkarze:
Hieronim Zoch, Jakub Walkowski
Obrońcy:
Wojciech Wilczyński, Piotr Robakowski, Bartosz Brodziński, Michal Kowol, Bartłomiej Kowalczyk, Łukasz Basiński
Pomocnicy:
Marcin Budziński, Krzysztof Bułka, Paweł Czoska - z 5 golami został królem strzelców!, Adrian Sulima, Łukasz Beyl, Radek Roeske, Wojciech Barnik
Napastnicy: Przemysław Kazimierczak, Michał Kojder, Marcin Pawłowski.
Ponadto w lidze juniorów Pomorze grali:
Łukasz Żmijewski, Adam Dmochowski, Bartosz Bagieński, Maciej Kosicki, Paweł Landowski, Adam Użarowski, Tomasz Galikowski, Michał Mroch, Paweł Chełmikowski, Tomasz Bielawski, Krystian Żołnierewicz, Kamil Patelczyk, Karol Armata, Rafał Krauze, Maciej Meller, Przemysław Kortas, Bartosz Pionk, Krzysztof Kleser, Robert Ziętarski, Karol Róg, Mateusz Szwoch.
Trenerzy:
Jacek Dziubiński, Maciej Cieślik, Ryszard Lipiński, Arkadiusz Gafka, Stanisław Mikołajczyk (trener bramkarzy).
Kierownik drużyny: Marcin Mazanek

0' medal żółto-nibiescy zadedykowali Józefowi Barbachenowi, wieloletniemu wychowawcy młodzieży w Arce.

0' w imieniu pomorskiego okręgu puchar wręczył Jerzy Kacprzak

0' w seniorskim składzie trzech nowych piłkarzy w porównaniu z "11" na Lechię. Dziś od pierwszej minuty weszli do gry Mateusz Siebert, Bartosz Karwan i Marcin Budziński.

1' mecz rozpoczęła Arka

1' na stadionie około 6 tysięcy osób, widownia ograniczona ze względu na mecz podwyższonego ryzyka. Na razie brak kibiców Legii.

3' szybka akcja Legii zakończona dobrym wyłapaniem dośrodkowania przez Bledzewskiego

5' strzał Rybusa po rajdzie lewym skrzydłem. Broni Bledzewski.

10' Arka na razie gra odważnie, mocnym pressingiem, odważnie atakuje rywali na ich połowie.

11' chwila nieuwagi w Arce. Prostopadłe podanie Iwańskiego do Mięciela. Marcin źle uderzył piłkę i Bledzewski złapał ją bez trudu.

12' Szmatiuk przewrócił się i Szałachowski popędził sam na sam z Bledzewskim. Na szczęście dla Arki strzelił niecelnie.

14' Wachowicz przechwycił piłkę w środku pola. Nie miał z kim jej rozegrać. Strzelił z około 25 metrów, ale bardzo niecelnie.

16' ładna akcja Labukasa, ale strzał Litwina zablokowany

20' ambitna gra Ławy. Dwa jego przechwyty i faul rywali.

20' żółta kartka dla Iwańskiego za niesportowe zachowanie

22' z piłką minął się Sibert, Iwański dośrodkował w pole karne, niebezpieczeństwo zażegnała "główka" Płotki.

26' faul Płotki na Radoviciu zakończył groźną akcję Legii, ale obrońca Arki otrzymał kartkę.

27' groźnie w polu karnym Arki, ale Szałachowski nie opanował piłki i nie zdołał oddać strzału.

29' zaskakujący strzał Karwana, nieznacznie obok słupka

30' strzał Iwańskiego, po nodze jednego z obrońców nie zmylił Bledzewskiego

31' faul na Bednarku, żółta kartka dla Rzeźniczaka

31' po dośrodkowaniu z wolnego dobra interwencja Muchy

33' dobry strzał Rybusa. Bledzewski wybija piłkę na róg

33' po rogu niecelny strzał Mięciela

36' strzał Rybusa w słupek!

36' na stadion weszli kibice Legii, bez żadnego bufora zajmują sektor tuż obok kibiców Arki od strony torów

42' drugi rzut rożny dla Legii, dobre wybicie obrońców Arki. Labukas znalazł się sam na środku boiska przeciwko dwóm defensorom Legii. Zdecydował się poczekać na Wachowicza. Marcin wywalczył rzut rożny, pierwszy w dniu dzisiejszym dla Arki.

43' dobre piąstkowanie Muchy rozpoczyna kontrę Legii. Kończy ją strzał głową Rzeźniczaka i dobra interwencja Bledzewskiego, który sparował piłkę na róg.

44' strzał z dystansu Astiza, kolejny korner dla Legii.

45' niezdecydowanie obrońców Arki. Sytuacje wyjaśnia wyjście Bledzewskiego.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. DO PRZERWY 0:0

46' Arka rozpoczyna drugą połowę ze zmianą na prawej obronie. Do gry wszedł Kowalski.

47' Bledzewski broni uderzenie Mięciela

49' Pogubili sie nieco gdynianie przed polem karnym Legii a była szansa na stworzenie groźniej akcji po rajdzie Wachowicza.

52' Labukas świetnie podaje Wachowiczowi, jednak tego drugiego uprzedził Mucha.

53' Legia przycisnęła, najpierw Rybus po raz kolejny ogrywał Szmatiuka, na szczęście piłke wyłapuje Bledzewski, później akcja prawą stroną i bramkarz Arki broni "na raty".

57' Arka nie może wyjść z własnej połowy.

70' Rzut wolny dla Arki jednak Wachowicz bije w nogi legionistów.

58' Żółta kartka dla Adriana Mrowca.

64' Kowalski próbowal szarpnąć prawym skrzydłem ale bez rezultatu.

65' Zmiana w Arce. Schodzi Karwan wchodzi Filip Burkhardt

65' Dwie zmiany w Legii. Za Sebastiana Szałachowskiego wchodzi Roger zaś za Marcina Mięciela Adrian Paluchowski.

75' Wachowicz przeprowadził szybką akcję prawą stroną jednak jego dośrodkowanie na róg wybili legioniści.

80' Gdynianie już chyba opadli z sił, gubią się w wyprowadzaniu piłki już na własnej połowie.

84' Gol dla Legii. Maciej Rybus precyzujnym strzałem w krótki rog po rzucie wolnym z około 25 metrów pokonuje Bledzewskiego. Wolny został podyktowany za faul Bednarka na Radoviciu.

86' Zmiana w Arce Budzińskiego zastępuje Przemysław Trytko.

90' Żółta katrka dla Marcina Komorowskiego z Legii.

90' Zmiana w Legii. Rybusa zastępuje Marcin Smoliński.

90' Koniec meczu. Arka przegrywa w Gdyni z Legią 0:1.

Tabela wprowadzona: 2009-08-09

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Cracovia - Lechia Gdańsk 2:6 (1:3), Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:4 (0:2), Odra Wodzisław - Polonia Bytom 0:1 (0:1), GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1), Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (1:0), Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:2 (1:1), Korona Kielce - Lech Poznań 0:5 (0:2).