Piłkarki ręczne Vistalu wicemistrzyniami Polski

10 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia na podium wicemistrzowskim przyjmują gratulacje od Selgrosu Lublin, który zdobył złoto.

Piłkarki ręczne Vistalu zostały wicemistrzyniami Polski. Rywalizacja o złoto skończyła się po czwartym meczu. Tytuł wywalczył Selgros Lublin. Gdyniankom po sobotnim horrorze, który wygrały po dwóch dogrywkach i karnych, nie wystarczyło na niedzielę już zdrowia. Przegrały 27:33 (17:15), a całą rywalizację 1-3. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zupełnie pogubiły się od wyniku 26:26, a i na na początku drugiej połowy aż przez 13 minut nie potrafiły rzucić bramki. Taki obrót sprawy nie jest jednak niespodzianką patrząc na składy. Miejscowe musiały sobie radzić bez Emilii Galińskiej, którą z gry wyeliminowała wysoka gorączka, a rywalki wsparła rekonwalescentka i reprezentantka Polski - Marta Gęga.

Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda 3, Niedźwiedź 6, Kobylińska 5, Pawłowska, Zych 3, Kozłowska 3, Gutkowska 1, Kulwińska 6
Sędziowie: Jarecki, Łabuń (Szczecin)
Widzów: 800
Dżukewa, Baranowska - Quintino 6, Małek 2, Kocela 1, Rola 4, Repelewska 4, Kozimur 2, Drabik 7, Nestsiaruk, Mihdaliowa 1, Skrzyniarz 4, Gęga 2

Powiedziały po dekoracji:
ANETA ŁABUDA (skrzydłowa Vistalu Gdynia):
To były dwa piękne widowiska. Szczególnie w sobotnim meczu oba zespoły pokazały wolę zwycięstwo, było "gryzienie" parkietu i walka do ostatniej sekundy. Myślę, że fajnie oglądało się takie mecze i mam nadzieje, że była to dobra promocja piłki ręcznej w Gdyni.

Szczególnie dla nas młodych zawodniczek możliwość gry w finale to była świetna sprawa. Zdobyłyśmy olbrzymie doświadczenie. Złota nie zdobyłyśmy. Teraz jesteśmy smutne. Ale za kilka godzin zapewne będziemy się już cieszyć z tego, że jesteśmy wicemistrzyniami Polski.

DOROTA MAŁEK (rozgrywająca Selgrosu Lublin):
Vistal jest smutny, bo marzył o złocie. Jednak gdynianki i tak powinny być z siebie dumne. Tak młodym składzie zagrały fantastycznie. Cała rywalizacja finałowa była dla nas niezwykle wymagająca. Musiałyśmy się ciężko napracować na ten tytuł, gdyż nie jest tajemnicą, że nie lubimy grać przeciwko obronie 3-2-1. Popełniłyśmy masę błędów technicznych nie tylko z własnej głupoty, ale przede wszystkim z powodu tej afresywnej defensywy rywalek.

Gratuluję trenerowi Tetelewskiego, że zbudował tak świetną ekipę. Wykonał w Gdyni fajną robotę. Widać, że rośnie zaplecze dla polskiej kadry. Jest tutaj mieszanka młodości z rutyną. Niedźwiedź, Kulwińska, Gapska dobrze kierowały młodszymi koleżankami, ale to my jesteśmy po raz kolejny mistrzyniami i strasznie się z tego powodu cieszymy.

Sobota była doskonała dla trójmiejskich piłkarek ręcznych. W Gdyni Vistal pozostał w grze o tytuł mistrzowski...

ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW I ZDJĘĆ Z NIESAMOWITEGO MECZU W GDYNI. VISTAL Z SELGROSEM GRAŁ DWIE DOGRYWKI, BY WYGRAĆ PO KARNYCH!

... natomiast w Gdańsku AZS Łączpol AWFiS zapewnił sobie awans po sześcioletniej przerwie do krajowej elity. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wygrały z drużyną z Kościerzyny 17:15

PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA Z DERBÓW POMORZA O AWANS DO SUPERLIGI

na kwadrans przed rozpoczęciem meczu jeszcze niewielu kibiców w hali, instalują się przyjezdni, którzy znów zajęli cały sektor za tą z bramek, na którą w sobotę odbywała się seria rzutów karnych
szkoda, że Vistal nie pomyślał o promocji dla kibiców, można było na przykład tych którzy byli wczoraj zaprosić dzisiaj za darmo na mecz, pewnie wielu z nich wróciłoby jeszcze ze znajomymi, którzy by kupili bilety
z punktu widzenia sportowego podstawowego pytanie brzmi: która z drużyn wytrzyma dwa mecze w ciągu niespełna doby, pod względem umiejętności widać, że to dwie niezwykle wyrównane ekipy
na rozgrzewce nie widać po zawodniczkach zmęczenia sobotnim bojem z dwiema dogrywkami i karnymi
jedyna zmiana to stroje drużyny, Vistal zagra dzisiaj na żółto-niebiesko, Selgros w czarnych strojach
jeśli Vistal wygra po raz drugi z Selgrosem i wyrówna stan rywalizacji finałowej na 2-2 to piąty mecz ma odbyć się 13 maja w Lublinie, na razie nie jest znana jego godzina, decydujące zdanie będzie miała telewizja Polsat, która ma wyłączność na transmitowanie rozgrywek PGNiG Superligi
dzisiejszy mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnienie, pierwszy gwizdek o 15:10
podobnie jak wczoraj przed meczem i w przerwie występują wychowankowie Akademii Talent
hala powoli się zapełnia, pod halą spore jeszcze kolejki pod kasami
w hali są przedstawiciele ZPRP, którzy w przypadku wygranej lublinianek od razu po meczu przystąpią do dekoracji
Lublin, pod różnymi nazwami drużyn, sięgał po tytuł mistrza Polski piłkarek ręcznych już 17 razy, to najlepszy wynik w historii
Gdynia miała najlepszy zespół w Polsce tylko raz, w 2012 roku, w poprzednim sezonie Vistal sięgnął ponadto to Puchar Polski
rozpoczęła się prezentacja, tak jak w sobotę, spiker zachęcił, by kibice witali szczypiornistki klaszcząc na stojąco
"Mistrzem Polski jest Montex...." - śpiewają kibice gości, to nazwa klubu, który dominował w krajowym szczypiorniaku od połowy lat 90-tych
w soboty, choć lublinianie byli w mniejszości na trybunach, to były długie fragmenty, że to oni tworzyli głośniejszy doping
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
Kobylińska (VISTAL) wyrzuciła piłkę poza boisko, a miało być podanie do Łabudy (VISTAL)
2'
dobre interwencje Gapskiej (VISTAL), obroniła rzuty Gęgi (SELGROS) i Quinitino
3'
Vistal znów gubi piłkę w ataku
3'
rzut Drabik (SELGROS) nad poprzeczką
4'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut Łabudy (VISTAL)
4'
rzut Kozłowskiej (VISTAL) obok słupka
5'
piłka po rzucie Małek (SELGROS) w słupek, a w podpowiedzi Pawłowska (VISTAL) posłała piłkę w poprzeczkę
6'
[0:1] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS) z koła
6'
Kobylińska (VISTAL) wywalczyła karnego, faulowała Rola (SELGROS)
6'
[1:1] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego, rzuciła tak samo jak Niedźwiedź ostatniego karnego wczoraj
7'
[2:1] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) po indywidualnej akcji
8'
[2:2] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
9'
[3:2] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
9'
sporo rzutów Selgrosu zablokowanych, teraz kolejny
9'
[4:2] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
10'
Małek (SELGROS) rzuca w słupek, a Gapska (VISTAL) broni dobitkę Roli (SELGROS)
10'
Kozłowska (VISTAL) podała prosto w ręce Małek (SELGROS)
11'
[4:3] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS) po kontrze przez całe boisko
12'
[5:3] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
12'
[5:4] Bramkę zdobywa Małek (SELGROS).
13'
"Montex" - skandowanie na trybunach
14'
[6:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
14'
niecelne podanie Niedźwiedź (VISTAL) do Pawłowskiej (VISTAL), która była ustawiona w samym narożniku boiska
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
16'
[7:6] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
16'
[7:7]
17'
Selgros dokonał dwóch zmian w drugiej linii w ataku, Vistal bez żadnych roszad, trenet Tetelewski ma ograniczone pole manewru, gdyż z wysoką gorączką na mecz przyszła jedna z bohaterek z soboty - Galińska. Emilię dopadł podobny wirus, który z gry w finałach wyeliminował Zrnec
17'
[7:8] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
17'
[8:8] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
18'
Zych (VISTAL) za Kobylińską (VISTAL), pierwsza zmiana w Vistalu
19'
[8:9] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS), która dobiła rzut Nestsiaruk
19'
[8:10] Bramkę zdobywa Mihdaliova (SELGROS) po kontrze
20'
[9:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
21'
[9:11] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
21'
[10:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
21'
zmiana w bramce Selgrosu
21'
w ataku lublinianki, gdy na początku nie wchodził im rzut z drugiej linii, odwołują się do dograń do pierwszej linii, w ten sposób zdobyły już 7 bramek
22'
[10:12] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS).
22'
[11:12] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
22'
[11:13] Bramkę zdobywa Gęga (SELGROS), dwa razy niemal tak samo po wyskoku z drugiej lini
23'
zmiana w bramce Vistalu, weszła Kordowiecka (VISTAL)
czas
23'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
24'
[12:13] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
24'
strata Skrzyniarz (SELGROS)
24'
"Hej Vistal, jesteście lepsze" - z gdyńskich sektorów
24'
[13:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
25'
Quintino (SELGROS) wywalczyła karnego
25'
[13:14] Bramkę zdobywa Kozimur (SELGROS) z karnego
27'
[14:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
27'
Gutkowska (VISTAL) do obrony, by indywidualnie pilnować Gęgę (SELGROS)
28'
[14:15] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
28'
Gapska (VISTAL) wraca do bramki
28'
[15:15] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
29'
[16:15] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) i wyprowadza gospodynie na prowadzenie
29'
Pawłowska (VISTAL) faulowana w kontrze
wykluczenie
29'
Repelewska (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę i będzie jeszcze karny dla Vistalu za faul na Pawłowskiej
29'
[17:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), najpierw Dżukewa odbiła piłkę po rzucie z karnego, ale wobec dobitki była już bezradna
czas
29'
Przerwa na żądanie (SELGROS). Trener Włodek przerwała grę na 66 sekund przed końcem pierwszej połowy
wykluczenie
30'
Gęga (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę za nieprzepisowy atak w ofensywie na Gutkowską
30'
Selgros ponad minutę w podwójnym osłabieniu!
30'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Małek (SELGROS)
30'
Dżukewa (SELGROS) wygrała pojedynek sam na sam z Łabudą (VISTAL)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 17:15
Aż sześć minut zajęło zawodniczkom obu zespołów odnalezienie drogi do bramki. Widać, że wczorajsza potyczka daje się we znaki szczypiornistkom. Sporo jest niedokładności w podaniach i rzutach. Vistal ma większą siłę ognia w rzutach z drugiej linii, w której punktują głównie Niedźwiedź (VISTAL) i Zych (VISTAL). Znów dobry mecz na kole rozgrywa Kulwińska (VISTAL).
Natomiast Selgros potrafi wykorzystać w pierwszej linii lewoskrzydłową Rolę (SELGROS) i obrotową Drabik (SELGROS), a także bazuje na doświadczeniu Małek (SELGROS).
Warto, aby Vistal zaraz po przerwie powiększył przewagę, wykorzystując grę w podwójnej przewadze, gdyż w sobotę, a także i przed przerwą tego spotkania, była kilka momentów, że można było odskoczyć na bezpieczną przewagę, a zamiast temu wynik znów wracał w okolice remisu.
gdyby był piąty mecz to wszystko wskazuje na to, że rozgrywany byłby w Lublinie od godziny 17:30 13 maja, taką nieoficjalną informację otrzymaliśmy od komentatorów Polsatu Sport
31'
drugą połowę rozpoczął Selgros, lublinianki wycofały bramkarkę, aby w polu w części zrekompensować podwójne osłabienie
31'
przez 35 sekund 7 na 5 przewaga Vistalu
31'
koniec kary Repelewskiej (SELGROS), strata piłki Selgros
31'
[18:15] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
32'
Selgros w komplecie
32'
[18:16] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
32'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL)
33'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Skrzyniarz (SELGROS)
33'
Dżukewa (SELGROS) broni rzut Zych (VISTAL)
34'
na prawym skrzydle Janiszewska (VISTAL) za Łabudę (VISTAL)
34'
rzut Repelewskiej (SELGROS) w poprzeczkę
35'
[18:17] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
36'
nieudane rzuty Zych (VISTAL) i Niedźwiedź (VISTAL), a Dżukewa (SELGROS) źle podała na kontrę do Quintino (SELGROS)
37'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut Zych (VISTAL)
37'
[18:18] Bramkę zdobywa Rola (SELGROS).
37'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - z gdyńskich sektorów
38'
[18:19] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
38'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)
38'
Gutkowska (VISTAL) weszła na lewe skrzydło
39'
kolejna obrona Dżukewej (SELGROS) przy rzucie Niedźwiedź (VISTAL)
40'
Niedźwiedź (VISTAL) zabrała piłkę Gędze
40'
"Napędzamy Vistal" - apeluje spiker do kibiców
40'
Dżukewa (SELGROS) broni rzut Kobylińskiej (VISTAL), a dobitka tej zawodniczki jest niecelna
wykluczenie
41'
Kobylińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Gędze, będzie jeszcze karny
41'
[18:20] Bramkę zdobywa Kozimur (SELGROS) z karnego
czas
41'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski interweniuje, bo jego podopieczne mają kłopoty w ataku pozycyjnym, odcięta od podań na kole została Kulwińska (VISTAL), a rzuty rozgrywających nie trafiają do bramki
41'
[18:21] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS) w przewadze
42'
piłka odebrana gdyniankom za grę pasywną, nadal nie ma pomysłu na atak pozycyjny
wykluczenie
42'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
42'
32 sekundy Vistal w podwójnym osłabieniu
43'
niecelne podanie Repelewskiej (SELGROS) do Roli (SELGROS)
43'
koniec kary Kobylińskiej (VISTAL)
43'
Dżukewa (SELGROS) broni rzut Kozłowskiej (VISTAL)
44'
[18:22] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
44'
Vistal w komplecie
44'
[19:22] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) po 13 minutach gdynianek bez trafienia
44'
powrót do skrzydłowych z pierwszej połowy w Vistalu
45'
[20:22] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
45'
[20:23] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
46'
Kozłowska (VISTAL) wywalczyła karnego
47'
[21:23] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
47'
Gutkowska (VISTAL) "wyłącza" z ataku Gęgę (SELGROS)
48'
Vistal atakuje w rytm oklasków kibiców
48'
rzut Kobylińskiej (VISTAL) nad poprzeczką
49'
zablokowany rzut Skrzyniarz (SELGROS)
49'
[22:23] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
50'
[22:24] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
50'
[23:24] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
50'
[23:25] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
51'
[24:25] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
52'
[24:26] Bramkę zdobywa Kocela (SELGROS) po kontrze, wcześniej przechwyt Gęgi
52'
złe podanie Łabudy (VISTAL) do Kulwińskiej (VISTAL)
52'
Repetelewska rzuca obok słupka
53'
błąd kroków Kozłowskiej (VISTAL)
czas
54'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski wykorzystuje ostatni przysługujący mu czas
54'
[25:26] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL).
wykluczenie
54'
Małek (SELGROS) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała przy rzucie Gutkowską
55'
przechwyt Pawłowskiej (VISTAL)
55'
[26:26] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) i jest remis
czas
56'
Przerwa na żądanie (SELGROS)
56'
[26:27] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
56'
56'
[26:28] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
57'
Dżukewa (SELGROS) broni rzut Kobylińskiej (VISTAL)
57'
[26:29] Bramkę zdobywa Repelewska (SELGROS).
58'
Dżukewa (SELGROS) obroniła rzut Gutkowskiej (VISTAL)
58'
[26:30] Bramkę zdobywa Drabik (SELGROS).
58'
część kibiców Selgrosu pozrzucało koszulki i już świętuje tytuł dla Lublina
59'
[27:30] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
59'
[27:31] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS).
60'
[27:32] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SELGROS).
60'
[27:33] Bramkę zdobywa Quintino (SELGROS) po kolejnej kontrze
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 27:33 i ZOSTAŁ WICEMISTRZEM POLSKI
lubelskie szczypiornistki świętują tytuł razem z kibicami, mistrzyniami są już po raz 18!
gdynianki smutne na ławce rezerwowych, niektóre mają łzy w oczach jak na przykład rutynowana Niedźwiedź (VISTAL)
służby techniczne ustawiają podium
ceremonia dekoracji medalami rozpoczyna się od Vistalu
z ramienia ZPRP dekorują wiceprezes Henryk Szczepański i prezes honorowy Janusz Czerwiński
gdy zawodniczki mają medale, wręczane są puchary za mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju
za tydzień dojdzie między tymi drużynami do... rewanżu, w ramach turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w Lubinie, te zespoły staną naprzeciw siebie w półfinale
w historii gdyńskiego klubu to pierwsze ligowe srebro, poprzednio było złoto w 2012 roku oraz trzy brązowe medale 2010-11 oraz w 2014 roku

Opinie (40)

• Jestem na wszystkich meczach od wielu lat (2)

wiem ile pracy dziewczyny i trener w to wkładają oraz ile ta zabawa kosztuje i to Ty sun masz bardzo krytyczne i złośliwe podejście do gry naszych dziewczyn! ciekawe co zrobiłeś żeby im pomóc i kto cie upoważnia do takich złośliwych komentarzy ?

• 3 4

• Byłes w Piotrkowie i Nowym Sączu?

• 2 0

• Prawdziwa cnota krytyki się nie boi !

A ocenę może trudną przeanalizuje i przyjmie na klatę .

• 2 1

• GRATULUJEMY SREBRA (1)

ZA ROK ZŁOTO.

• 10 2

• Jak zarząd utrzyma ten zespół w komplecie !!!

Do sukcesów potrzeba stabilizacji składu . Optymalnie należało by zakontraktować kogoś na lewe skrzydło i pomyśleć o uniwersalnej rzutce na środek rozegrania z możliwością gry na lewym lub prawym rozegraniu . Iwona sama tego wózka nie pociągnie - to tylko człowiek nie zaprogramowany cyborg . Młode grające na połówkach muszą mieć czas na ustabilizowanie poziomu gry - z tym akurat nie jest najlepiej . Ale jak znam życie to może powtórzyć się scenariusz z poprzednich lat - czyli eksperymenty kadrowe łącznie ze zmianą trenera . No i czy przystąpią do europejskich pucharów ?

• 3 0

• SUN to największy krytykant i malkontent jaki tu pisze.. (2)

Po jego wypowiedzi to można byłoby pomyśleć , że zespół spadł z ligi a nie zdobył srebrny medal.
    Biorąc pod uwagę średnią wieku i doświadczenie w ekstraklasie to Vistal jest największą rewelacją tegorocznych rozgrywek a te krytyczne i złośliwe uwagi świadczą o ... i kompleksach pseudokibica suna

• 3 4

• Wierny kibicu na ilu meczach Vistalu byłeś w tym roku? Wasza wierność ujawniła się na pierwszym meczu finału w Lublinie. Może gdyby dziewczyny otrzymały od was odrobinę wsparcia wynik byłby korzystny dla Vistalu, a to mogłoby zmienić cały obraz playoffów. Więc nie pisz wierny, bo to nie przystoi. Wiernych kibiców ma Montex, są zawsze i wszędzie, może w różnej liczbie, ale są. W Gdyni jest banda dzieciaków, którym się wydaje, że zakładając żółte tshirty są najlepszymi kibicami na świecie.

• 2 6

• Podsumował sezon dosyć trafnie .

Można się w kilku sprawach nie do końca zgodzić . Ale diagnoza surowa ale sprawiedliwa . W większości te wady wynikają z braku doświadczenia .

• 4 2

• (2)

Analiza powinna dotyczyć całego sezonu. Jeszcze lepiej jeśli odniesiemy ją do tego co było wcześniej. Wnioski nasuwają się same. Lewa strona przestała grać i tylko Łabuda nie pozwala mi napisać, że tam jest katastrofa. Janiszewska więcej potrafiła i robiła jako juniorka. Moim zdaniem zamknęła sobie drzwi do kadry - oby chwilowo. Zych zagubiona jak dziecko w kościele. Kobylińska najlepsza, ale też nierówna. Duże problemy z karnymi rzutują na ogólną ocenę. Andrzejewska w Norwegii grała, a tu? Środek Niedźwiedź chce i potrafi dużo, ale nie zawsze to wychodzi. Od tak doświadczonej zawodniczki życzyłbym sobie zdecydowanie mniej błędów własnych. Gutkowska nie wie już czy jest rozgrywającą czy skrzydłową. Z takim wzrostem ciężko grać na środku, więc z Jelenią Górą czy Tczewem może brylować, ale z klasowym przeciwnikiem niewidoczna. Lewe pół było zdecydowanie najsłabszą pozycją na parkiecie. Kozłowska pierwsze pół sezonu bombardowała, a potem usiadła i już się nie podniosła. Galińska jako jeździec bez głowy zagrała jeden dobry mecz w trzecim starciu z Montexem. To za mało! Lewe skrzydło z Pawłowską nie istnieje. Ani kontra, ani atak pozycyjny. Czy ona ma jakieś ćwiczenia koordynacyjne? W obronie sobie radzi, bo z reguły jest silniejsza od rywalek, ale w ataku dno i metr mułu. Niewykorzystana Zrnec, ale to już tradycja w Gdyni, że zagraniczne zawodniczki się ściąga i potem nie grają. Koło Kulwińska gra przyzwoicie i równo, ale miała lepsze sezony. Moim zdaniem przegrywa w tej chwili rywalizację w kadrze i z Drabik i z Matuszczyk. Najlepiej sytuacja wygląda w bramce. Gapska i Kordowiecka potrafią się uzupełniać i jeszcze gdyby Tetel nie robił dziwnych zmian, kiedy po 50 minutach stygnięcia na ławie nagle wpuszcza do boju jedną czy drugą to może zrobić im krzywdę. Sztab szkoleniowy jeden z najsłabszych ogniw drużyny. Nerwowy, nieracjonalny Tetel i bezbarwna, nieangażująca się Lori nie są w stanie wpłynąć na drużynę. Nie rozmawiają z zawodniczkami, narzucają swoje pomysły, które często nie przekładają się na wynik sportowy. Liga jest tak słaba, że w zasadzie w czterech meczach trzeba się trochę mocniej przyłożyć, a resztę robi się z biegu. Srebrny medal jest sukcesem i należy się cieszyć. Warto pomyśleć o mądrych wzmocnieniach (szczególnie na lewe pół i na środek, bo z Kłusewicz nigdy nie będzie klasowej zawodniczki) i najwyższa pora na rozmowę o profesjonalnym sporcie. Nie można wymagać sukcesów najwyższej rangi jeśli prowadzenie się zawodniczek pozostawia wiele... Nie mam zamiaru rozgrzebywać prywatnego życia jednej czy drugiej. Jednak albo poświęca się życie pracy czyli piłce ręcznej, albo chłopakom, dyskotekom, używkom itd.

• 9 4

• Pełna zgoda (1)

Chyba pierwszy raz :)
      Niestety, Niedźwiedź nie udźwignęła zadania lidera. Doskonała zawodniczka, jednak w decydujących momentach popełniała błędy które zadecydowały o porażce.
      Gratulacje dla dziewczyn za walkę i zaangażowanie, wicemistrz to ogromny sukces dla tak odmłodzonej drużyny.

• 5 3

• Nie zawsze to wychodzi .

To nie to samo co nie udźwignęła . Sama meczu nie jest w stanie wygrać . Po drugiej stronie Małek popełniła również porównywalną liczbę błędów własnych a jednak to one mecz wygrały . Szacun dla całej drużyny .

• 7 0

• Srebrne Trójmiasto

Gdańsk-srebro siatkarzy
    Sopot-srebro siatkarek
    Gdynia-srebro piłkarek ręcznych
    ... jeszcze tylko srebro Lechii i medale rugbistów.
    Z gier zespołowych tylko koszykówka w dołku

• 4 0

• (1)

Gratulacje dziewczyny!!

• 15 0

• powiem ci coś

na takie miasto mecz o mistrzostwo i 800 osób, ja z Gdańska przyjechałem a o dopingu to szkoda słow

• 1 8

• Opinia do filmu

Zobacz film Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia i Selgrosu Lublin na podium Superligi

Słaby doping KK. Najpierw Elbląg was przekrzyczał , teraz Lublin. ..

• 4 7

• Pięć minut które wstrząsnęły Vistalem! (1)

Od 55 minuty na parkiecie był tylko jeden zespół - Selgros. Gratulacje dla zawodniczek Selgrosu i sztabu szkoleniowego. Gratulacje dla zawodniczek Vistalu za olbrzymi sukces i dla sztabu szkoleniowego. W miarę jedzenia apetyt rośnie i tak jak większość kibiców skrycie marzyłem o zlocie. Było w zasięgu ale zabrakło doświadczenia i cwaniactwa boiskowego. I osobiście protestuje przeciwko trolom internetowym którzy po tym sukcesie już zaczynają wylewać pomyje na poszczególne zawodniczki i trenera. Przydało by się ciut kultury osobistej i wiedzy na czym opiera się współzawodnictwo sportowe. W sporcie jest miejsce na łzy radości i na łzy smutku po przegraniu sportowej rywalizacji. Czas na konsumpcję sukcesu, która dotrze za parę dni do dziewczyn!

• 24 4

• akurat nie doświadczenia i cwaniactwa

tylko po prostu zdrowia i dłuższej ławki

Lublin rotował w 2 linii 6 zawodniczkami a 5 z nich zdobyło bramki

u nas grały tylko 4 bo kilka chwil Gutkowskiej nie liczę
      i tak można na każdej pozycji z wyjątkiem koła gdzie u nich też tylko Drabik grała

miały po prostu lepszy skład i chwała Vistalowi że tyle osiągnął w tym składzie
      i to sukces trenera choć można oczywiście mieć swoje zdanie jak prowadzi zespół podczas meczu
      mi na przykład zabrakło Andrzejewskiej skoro rzucała bramki w Norwegii to pewnie tutaj też by coś dołożyła

• 3 5

• Finał (2)

Na przebieg meczu mieli sędziowie pozwalając na grę faul jak i w sobotę jak i dziś.
    Po faulach na Kulwińskiej powinni dać od razu czerwoną.Niedźwiedź grała statecznie nie potrafiła się uwolnić z pod opieki i stała jak latarnia na śr boiska.Gdy Gęgawę pilnowała Gutkowska to ta biegała pomagając ty swoim dziewczyną.Brak było dziś finezji i sprytu.Niedźwiedź nie widziała wolnych dziewczyn tylko grała jakimś schematem rozszyfrowanym przez przeciwniczki
    SREBRO CIESZY

• 1 11

• Gutkowska pilnowała Gęgawę?

To była taka zawodniczka?
      Moim zdaniem GĘGA i Małek skutecznie odcinane przez Gucia.

• 4 0

• A moim zdaniem to brak było Galińskiej

• 2 2

• Trener? (1)

Tetelewski to ty przegrałeś złoto. Po co kombinowałeś ze zmianą Iwo z Gutkiem? Jak dobrze coś idzie to po co to spieprzyć? Gra z Iwo na środku się sprawdzała, to pytam jeszcze raz - po co była ta zmiana z Gutkiem?