Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:3. Bez sentymentu dla Piotra Stokowca

24 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Tak świętowali Piotr Stokowiec i Flavio Paixao na zakończenie sezonu 2018/19. Teraz powody do zadowolenia miał tylko napastnik, który strzelił gola i zaliczył asystę. Tak świętowali Piotr Stokowiec i Flavio Paixao na zakończenie sezonu 2018/19. Teraz powody do zadowolenia miał tylko napastnik, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:0 (1:0) na zakończenie 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Biało-zieloni zbliżyli się już na punkt do pierwszego z miejsc w tabeli nad strefą spadkową. Jednocześnie piłkarze nie okazali sentymentu względem Piotra Stokowca. Szkoleniowiec, któremu pali się grunt pod nogami w ekipie "Miedziowych", musiał przełknąć gorycz zdecydowanej porażki i to po golach zawodników, którzy mogli jemu dużo zawdzięczać w czasach wspólnej pracy.

Doleżal

Rezerwowi: 1 Burić, 5 Ławniczak, 9 Gaprindaszwili, 11 Woźniak, 19 Adamski, 21 Pieńko, 35 Kocaba, 77 Bartolewski, 99 Łakomy

Paixao

Rezerwowi: 1 Buchalik, 3 Castegren, 4 Tobers, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 11 Piła, 33 Terrazzino, 79 Sezonienko, 97 Abu Hanna
  • 19' 6 Makowski Zmiany 35 Kocaba
  • 15 Doleżal Zmiany 19 Adamski
  • 33 Hinokio Zmiany 99 Łakomy
  • 60' 18 Starzyński Zmiany 21 Pieńko
  • 80' 27 Kłudka Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 62' 20 Conrado Zmiany 79 Sezonienko
  • 73' 88 Kałuziński Zmiany 9 Zwoliński
  • 80' 28 Paixao Zmiany 10 Diabate
  • 80' 6 Kubicki Zmiany 4 Tobers
  • 18' Paixao
  • 67' Kubicki
  • 79' Nalepa
  • 52' Jach
  • 84' Pieńko
  • 89' Kocaba
  • 26' Stec
  • 89' Abu Hanna

dla obu drużyn mecz ma kolosalne znaczenie. Lechia próbuje się wyrwać ze strefy spadkowej ekstraklasy, a Zagłębie chce zrehabilitować się po odpadnięciu z Pucharu Polski po porażce z II-ligowym Motorem Lubin

Przeczytaj co przed meczem mówili trenerzy Piotr Stokowiec i Marcin Kaczmarek

dzięki temu o pucharowy ćwierćfinał zagra u siebie z Legią

Lechia Gdańsk wylosowała Legię Warszawa w Pucharze Polski. Co na to trener i kapitan?

ponownie trenerowi Kaczmarkowi nie udało się zestawić składu bez konsultacji z lekarzem. Tym razem nieobecny De Kamps z powodu kłopotów z nerkami

Sprawdź, kto pierwszym wygranym i przegranym w Lechii Gdańsk za kadencji Marcina Kaczmarka

dobry dla Lechii wynik padł w pierwszym dzisiejszym meczu. Piast przegrał z Radomiakiem 1:2, a to oznacza, że wygrywając w Lubinie gdańszczanie mogą na punkt zbliżyć się do pierwszego z miejsc nad strefą spadkową
w wyjściowej "11" Zagłębia dwaj byli piłkarze Lechii: Makowski (Zagłębie Lubin) i Kopacz (Zagłębie Lubin). Natomiast w drugą stronę powędrował Kubicki (LECHIA Gdańsk). Gdański pomocnik jest wychowankiem lubińskiego klubu. Pół rundy w Lubinie zaliczył też Pietrzak
piłkarze na prezentacji, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Zagłębie pomarańczowe stroje
losowanie kapitanów: Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Kopacza (Zagłębie Lubin) nie zmieniło stron boiska, które zajęły drużyny
minuta ciszy na cześć Zdzisława Biernacika, wieloletniego kierownika drużyny Zagłębia
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
Jach (Zagłębie Lubin) wybił piłkę poza własną bramkę
2'
Po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska nieudane zagranie Durmusa (LECHIA Gdańsk). Od bramki rozpocznie Bieszczad (Zagłębie Lubin)
4'
Kopacz (Zagłębie Lubin) wygrał pojedynek biegowy z Paixao
4'
na razie przeważa Lechia
5'
pierwszy atak gospodarzy i od razu duże zagrożenie. Starzyński (Zagłębie Lubin) spudłował z 6. metra
7'
na spalonym Bohar (Zagłębie Lubin)
8'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
9'
niecelnie główkował Doleżal po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
10'
Durmus (LECHIA Gdańsk) złożył się do przewrotki. Celnie uderzył, ale zbyt lekko, by pokonać Bieszczada (Zagłębie Lubin)
11'
Maloca (LECHIA Gdańsk) przeciął podanie Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) do Chodyny (Zagłębie Lubin)
12'
centrostrzał Hinokio (Zagłębie Lubin). Piłkę (LECHIA Gdańsk) złapał Kuciak (LECHIA Gdańsk)
12'
długi przerzut Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) w kierunku Paixao. Piłkę (LECHIA Gdańsk) przejął Bieszczad (Zagłębie Lubin)
13'
na spalonym Doleżal
13'
po kilku minutach przewagi Lechii mecz się wyrównuje
14'
Kopacz (Zagłębie Lubin) wybił piłkę po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
15'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wyskoczył wyżej niż Doleżal i wybił piłkę głową poza własną bramkę
15'
krótko rozegrany korner przez gospodarzy. Ostatecznie piłkę przejął Kuciak (LECHIA Gdańsk)
16'
na boisku leży Makowski (Zagłębie Lubin)
16'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zbiega do ławki po wskazówki do trenera Kaczmarka
16'
Makowski (Zagłębie Lubin) nie będzie mógł kontynuować gry, już rozgrzewa się rezerwowy
17'
Zagłębie na razie w "10"
18'
Makowski (Zagłębie Lubin) wrócił na boisko
18'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao. Kuciak zagrał piłkę z własnego pola karnego, Pietrzak, a następnie Paixao ją przedłużyli, a Conrado wbiegł z nią w pole karne. Brazylijczyk dobrze wycofał futbolówkę na 16. metr, gdzie Flavio miał dużo miejsca i czasu, aby dobrze przymierzyć. Posłał piłkę w lewy róg bramki
19'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Kocaba.
21'
Stec (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę
22'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z narożnika boiska
24'
po strzale Conrado (LECHIA Gdańsk) piłkę poza bramkę wybił Jach (Zagłębie Lubin)
25'
po rzucie rożnym Lechii z kontrą wyszło Zagłębie. W polu karnym Lechii zablokowany strzał Bohara (Zagłębie Lubin)
25'
Jach (Zagłębie Lubin) i Stec (LECHIA Gdańsk) zderzyli się głowami. Obaj są opatrywani
26'
Żółtą kartką został ukarany Stec (LECHIA Gdańsk) gdyż sędzia uznał, że to on sprowokował to zdarzenie
26'
obaj piłkarze zostają na boisku
30'
gra głównie w środku pola od kilku minut
32'
posiadanie piłki 62:38 na korzyść Lechii
34'
strzał nad poprzeczką Kocaby (Zagłębie Lubin)
34'
nieznacznie pomylił się przy strzale głową Doleżal
35'
Zagłębie częściej strzela, ale jeszcze ani razu celnie
36'
szansa na groźną kontrę przepadła po niecelnym podaniu Conrado (LECHIA Gdańsk) w kierunku Durmusa (LECHIA Gdańsk)
38'
Maloca (LECHIA Gdańsk) fatalnie podał i z jego prezenty skorzystał Bohar (Zagłębie Lubin). Sytuacje uratował Nalepa (LECHIA Gdańsk), który zablokował strzał rywala
38'
niecelnie główkował Kopacz (Zagłębie Lubin) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
39'
już 10 fauli po stronie Zagłębia
39'
szczęście przy Lechii. Giorbelidze (Zagłębie Lubin) wrzucił piłkę na głowę do Starzyńskiego (Zagłębie Lubin), który spudłował z 6. metra
43'
pod dwójkowej akcji z Paixao zablokowany w polu karnym Durmus (LECHIA Gdańsk)
43'
zablokowany strzał Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
44'
rzut rożny dla Zagłębia
45'
Conrado (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
45'
rozgrzewa się od razu Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Conrado (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
45+2
i kolejny korner dla Zagłębia, tym razem po interwencji Nalepy (LECHIA Gdańsk)
45+2
tym razem bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
45+2
Conrado (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko
45+3
na spalonym Paixao
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZAGŁĘBIE LUBIN - LECHIA GDAŃSK 0:1
Zagłębie oddało aż 11 strzałów, ale żaden nie był celny. Lechia z dwóch uderzeń w światło bramki "wycisnęła" jednego gola. W równym mierze to zasługa kapitalnego strzału Paixao, który zdobył 107. gola w ekstraklasie, jak i rozsądku Conrado (LECHIA Gdańsk), który doskonale obsłużył podaniem Flavio.
Lechia częściej była przy piłce, ale musi wystrzegać się kontr, gdyż ku nim zbyt dużo dała okazji rywalom. Na razie miała szczęście, że rywale mają na bakier ustawione celowniki.
na podwójną zmianę zanosi się w Zagłębiu w przerwie
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Doleżal, w jego miejsce wchodzi Adamski.
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hinokio, w jego miejsce wchodzi Łakomy.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęło Zagłębie
46'
Lechia bez zmian w składzie
48'
nieznacznie niecelny strzał z dystansu Łakomego (Zagłębie Lubin)
49'
na spalonym Bohar (Zagłębie Lubin) po podaniu Jacha (Zagłębie Lubin) za linię obrony Lechii
52'
brzydki faul Jacha (Zagłębie Lubin) na Durmusu (LECHIA Gdańsk), ale bez kartkowych konsekwencji
52'
Żółtą kartką został ukarany Jach (Zagłębie Lubin), który znów faulował Durmusa
53'
Bieszczad (Zagłębie Lubin) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
54'
sędzia ustnie napomina Giorbelidze (Zagłębie Lubin), gdyż teraz to on sfaulował Durmusa (LECHIA Gdańsk)
55'
Giorbelidze (Zagłębie Lubin) tym razem staranował Paixao, ale sędzia nie gwiżdże
57'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
58'
bez zagrożenia dla miejscowych po kornerze Lechii
58'
Starzyński (Zagłębie Lubin) spudłował z piątego metra
59'
akcja, która o mały włos nie była powtórką tej, po której padł gol. Kończy się na kornerze
60'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) wyłożył piłkę na strzał Gajosowi (LECHIA Gdańsk), który mógł zdobyć gola, a z 14. metra uderzył niecelnie
60'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Pieńko.
60'
4 zmiana trenera Stokowca i 4 młodzieżowiec wszedł z ławki
60'
w Lechii przygotowany do wejścia Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
62'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk), podobnie jak grający od początku Kałuziński (LECHIA Gdańsk), to też młodzieżowcy
65'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił przed siebie piłkę po strzale Łakomego (Zagłębie Lubin)
65'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Łakomego (Zagłębie Lubin) z narożnika boiska
67'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kubicki. W polu karnym zablokowany Paixao, ale przed pole karnym do piłki dopadł jeszcze Kubicki i precyzyjnym strzałem, tzw. pasówką zmieścił piłkę w rogu bramki gospodarzy
67'
Kubicki (LECHIA Gdańsk), jako wychowanek Zagłębia, sygnalizuje, że on nie będzie manifestował radości
70'
Jach (Zagłębie Lubin) próbował przelobować Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale Dusan nie dał się zaskoczyć
72'
kończy rozgrzewkę Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
73'
odważna zmiana trener Kaczmarka, tak jak sugerowaliśmy w jednym z artykułów przed tym meczem, szkoleniowiec wprowadził drugiego napastnika
75'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Pieńko (Zagłębie Lubin)
77'
zablokowany strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
79'
Tobers (LECHIA Gdańsk) i Diabate (LECHIA Gdańsk) przygotowują się do zmiany
79'
[0:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Wszystko zaczęło się od rzutu rożnego Pietrzaka. Gdy piłka została wybita, Lechia ponowiła atak. Pietrzak zagrał w "16" do Paixao, który dograł do Nalepy, który zamykał akcję z prawej strony i popisał się dobrym strzałem z 7. metra
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Diabate.
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Tobers.
80'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kłudka, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
83'
Bieszczad (Zagłębie Lubin) obronił strzał Diabate (LECHIA Gdańsk)
84'
Żółtą kartką został ukarany Pieńko (Zagłębie Lubin) po faulu na Sezonience
88'
już chyba obie drużyny chcą dotrwać tylko do końca tego spotkania
89'
Żółtą kartką został ukarany Kocaba (Zagłębie Lubin) po faulu na Durmusie
89'
Żółtą kartką został ukarany Abu Hanna (LECHIA Gdańsk), ktry protestował z ławki rezerwowych wobec faulu na Durmusie
89'
3 minuty doliczone do drugiej połowie
90'
na stadionie słychać teraz wyłącznie radosne śpiewy kibiców Lechii
90+2
strzelał Zwoliński (LECHIA Gdańsk), ale też był na spalonym
90+3
KONIEC MECZU. ZAGŁĘBIA LUBIN - LECHIA GDAŃSK 0:3
Lechia wypunktowała Zagłębie. Gdańszczanie strzelali mniej od rywali, ale byli o wiele bardziej konkretni i skuteczniejsi. Każda z bramek może być ozdobą nie tylko tego meczu. Przed spotkaniem trener Stokowiec podkreślał, że 90-procent składu Lechii to piłkarze, których on jeszcze prowadził w Gdańsku. Jego byli podopieczni nie okazali względów byłemu szkoleniowcowi, a gole strzelali ci, którzy mogli mu dużo zawdzięczać, gdyż Paixao Stokowiec uczynił kapitanem, Kubickiego (LECHIA Gdańsk) ściągnął do Lechii z Lubina, a Nalepę (LECHIA Gdańsk) z gdańskich rezerw. Teraz kto wie, czy te gole nie zdecydują o zwolnieniu Stokowca z Lubina.

18 Miedź Legnica 13 1 3 9 12:23 6
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-10-24