Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 21:21, karne 4:3. O krok od 3 punktów

mip.
19 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (15)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Jachlewski w Lubinie nie trafił decydującego rzutu karnego. Mateusz Jachlewski w Lubinie nie trafił decydującego rzutu karnego.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi. Gdańszczanie po słabym początku, odskoczyli w drugiej połowie, ale w końcówce dali sobie wyrwać prowadzenie, a gospodarze rzutem w ostatniej sekundzie doprowadzili do rzutów karnych. Lepsi okazali się szczypiorniści Zagłębia (4:3).

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek - Gębala 6, Krupa 3, Hłuszak 2, Moryń 2, Stankiewicz 2, Iskra 2, Bogacz 1, Drozdalski 1, Kupiec 1, Pietruszko 1, Michalak, Adamski, Hajnos

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Będzikowski 5, Zmavc 5, Papaj 4, Jachlewski 2, Pieczonka 2, Tomczak 2, Stępień 1, Woźniak, Powarzyński, Milicević, Papina, Davidović

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk po dwóch zwycięstwach z rzędu w drugiej rundzie rozgrywek, pojechali do Lubina na mecz z Zagłębiem. Wciąż musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Mateusza Kosmali, którego na prawym skrzydle zastępował Wiktor Tomczak. Ten zdobył 2 bramki. Co ciekawe, do protokołu w roli bramkarza wpisany został 47-letni Sebastian Suchowicz, który na co dzień pełni rolę trenera golkiperów. Nie wystąpił on jednak w meczu.

Od początku to spotkanie gdańszczanom jednak nie układało, bo pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8. minucie, bowiem wcześniej kapitalnie bronił Marcin Schodowski.

Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego w 10. minucie prowadzili 3:2 po serii 3:0, ale nie na długo. Zagłębie skrzętnie wykorzystywało pomyłki gdańszczan i ponownie odskoczyło. Później jednak gospodarze otrzymali aż 4 wykluczenia z rzędu. Wybrzeże miało ogromny problem z grą w przewadze i rzuciło w tym czasie tylko 2 bramki, które po 30 minutach dały remis 8:8.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 29:27. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 29:27. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Początek drugiej połowy to jednak nokaut, po którym Zagłębie niczym bokser padło na deski. Seria 4:1 spowodowała, że o czas poprosił Tomasz Kozłowski. Po nim jednak "odjazd" kontynuowali gdańszczanie. Niebezpiecznie zrobiło się w 46. minucie, gdy na tablicy wyników było 14:16. Wtedy przerwę na żądanie wziął duet trenerski Wybrzeża.

Zagłębie jednak dopięło swego i w 54. minucie po trafieniu Mikołaja Kupca było 17:17. Po raz kolejny szykowała się zatem nerwowa końcówka. Dzięki rzutom karnym znów gospodarze wyszli na prowadzenie, ale na 56 sekund przed końcem do wyrównania doprowadził Nejc Zmavc. Wybrzeże było w komfortowej sytuacji, bo grało w przewadze i miało ostatnią akcję. Na 7 sekund przed końcem trafił Jakub Będzikowski, ale szalona akcja i rzut równo ze syreną Jakuba Morynia doprowadził do rzutów karnych.

Sprawdź, dlaczego Mateusz Kosmala po sezonie odejdzie z Torus Wybrzeża Sprawdź, dlaczego Mateusz Kosmala po sezonie odejdzie z Torus Wybrzeża

Rzuty z 7. metra lepiej egzekwowali miejscowi i to oni dopisali do swojego dorobku 2 "oczka", wygrywając 4:3. Ze strony Wybrzeża pomylili się: Jakub Będzikowski i Mateusz Jachlewski, który nie trafił decydującej próby. Wcześniej jednak udało mu się pokonać bramkarza. Pozostałe dwa rzuty wykorzystali Rafał StępieńMaciej Papina.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 16 2 0 1 13 412:492 7
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-19