Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19. Nieskuteczni szczypiorniści

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk nie zdołało wygrać trzeciego z rzędu meczu w PGNiG Superlidze. Na zdjęciu Krzysztof Komarzewski. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 19:24 (10:12) i nie zdołało przedłużyć zwycięskiej passy w PGNiG Superlidze do trzech spotkań. Podopieczni Thomasa Orneborga nie grzeszyli skutecznością, a pierwsze trafienie w meczu zaliczyli dopiero w 9. minucie. Po przerwie na bramkę czekali prawie 6 minut.

Zagłębie: Bartosik, Schodkowski, Wiącek - Adamski, Czyczykało 5, Drobiecki 2, S.Gębala 5, Hajnos 1, Kupiec, Marciniak 2, Mrozowicz, Pawlaczyk, Pietruszko 1, Sroczyk 1, Stankiewicz 3, Tokaj 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Didyk, Gajek, Janikowski 1, Komarzewski 1, Oliveira 2, Papaj 4, Pieczonka, Powarzyński 1, Prymlewicz 3, Salacz, Sulej, Wróbel 5

Na mecz z Zagłębiem gdańscy szczypiorniści udali się mając dwa z rzędu zwycięstwa w Superlidze. Oba odnieśli jednak na swoim terenie. Wcześniej doznali pięciu kolejnych porażek, w tym trzech na wyjazdach. W obcej hali w tym sezonie wygrali tylko raz, ze Stalą Mielec.

- Chcielibyśmy, żeby wyjazdowa niemoc została przerwana. Trzeba przyznać, że ostatnio jeździliśmy na trudne tereny, ale kiedy przełamać się, jak nie teraz, gdy mierzymy się z rywalem podobnego pokroju? Jeśli chcemy znaleźć się w pierwszej "ósemce" i grać w fazie play-off, to musimy wygrywać spotkania takie, jak te - mówił nam przed meczem w Lubinie rozgrywający Torus Wybrzeża Patryk Pieczonka.
Środowe spotkanie rozpoczęło się jednak dla podopiecznych Thomasa Orneborga fatalnie. Gdańszczanie na pierwsze trafienie czekali aż 9 minut, gdy z rzutu karnego trafił Wojciech Prymlewicz. Całe szczęście, że i gospodarze nie błysnęli skutecznością, bo w tym czasie tylko dwa razy pokonali Artura Chmielińskiego.

Wybrzeże kilkukrotnie doprowadzało do remisu, ale nie udało mu się wyjść na prowadzenie. Tuż przed przerwą Zagłębie zdołało odskoczyć na 2 bramki po trafieniu wychowanka Spójni Gdynia Stanisława Gębali.

Po zmianie stron, ponownie trzeba było czekać aż szczypiorniści się rozkręcą. Przez 6 minut padła tylko jedno bramka, dla Zagłębia. Gdańszczanom nie pomogła nawet gra w przewadze, a między słupkami dwoił się i troił Chmieliński.

Przez 16 minut Wybrzeże zdobyło 4 bramki, wszystkie autorstwa Mateusza Wróbla. W międzyczasie znakomitą okazję jeden na jeden w kontrze zmarnował Piotr Papaj.

W końcu trafił Ramon Oliveira i Wybrzeże przegrywało 15:17, ale miejscowi odpowiedzieli serią 4 bramek z rzędu, po której było już 21:15 na 8 minut do końca. Stratę udało się nieznacznie zmniejszyć, ale gdańszczanie zwyczajnie nie mieli czym postraszyć. MVP spotkania został Mateusz Schodkowski. Golkiper Zagłębia obronił 22 rzuty.