Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 33:32. Piłkarze ręczni znów na 11. miejscu

mip.
15 maja 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Jacek Sulej na 29 sekund przed końcem doprowadził do remisu (32:32). Nie wystarczyło to jednak, by w Lubinie zdobyć punkty. Jacek Sulej na 29 sekund przed końcem doprowadził do remisu (32:32). Nie wystarczyło to jednak, by w Lubinie zdobyć punkty.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 32:33 (16:16) w meczu, który decydował o 10. miejscu w końcowej tabeli PGNiG Superligi, tracąc decydującą bramkę na 4 sekundy przed końcem gry. Tym samym podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakub Bonisławskiego zakończyli sezon z taką samą lokatą jak przed rokiem i w 2019 roku, a przecież już jako beniaminek w elicie w rozgrywkach 2016/17 potrafili grać o zdecydowanie wyższe cele i zdobyć 7. pozycję.

Zagłębie: Schodowski, Byczek, Bartosik - Bogacz 8, Bekisz 6, Marciniak 5, Moryń 3, Iskra 3, Adamski 2, Drozdalski 2, Pietruszko 2, Gębala 1, Hajnos 1, Stankiewicz

WYBRZEŻE: Witkowski, Wałach - Turczenko 9, Powarzyński 5, Tomczak 5, Kosmala 4, Woźniak 3, Wróbel 2, Stojek 1, Pieczonka 1, Papaj 1, Sulej 1

Szczypiorniści Torus Wybrzeże Gdańsk przed ostatnim meczem w Lubinie mieli już czyste głowy, bowiem nie musieli walczyć o utrzymanie. To zapewnili sobie we wtorek, wygrywając z Unią Tarnów 23:22. Mecz z Zagłębiem decydował o 10. miejscu w sezonie 2021/2022. Dodatkowo gdańszczanie chcieli się zrewanżować lubinianom za porażkę u siebie po rzutach karnych.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 24:24, karne 4:5. Przypomnij sobie pierwsze spotkanie gdańszczan z lubinianami

Zaczęło się jednak dla Wybrzeża bardzo niekorzystnie. Gospodarze objęli prowadzenie 5:0. Mariusz Jurkiewicz poprosił o czas. Jednak dopiero w 8. minucie gdańszczanie zdobyli trzy bramki z rzędu i nieco zbliżyli się do Zagłębia.

Długo jednak to gospodarze utrzymywali trzybramkową zaliczkę. Dopiero w 24. minucie po rzucie Jakuba Powarzyńskiego był remis po 12. W końcówce znów delikatną przewagę wypracowali sobie miejscowi, ale grę w przewadze wykorzystali zawodnicy Wybrzeża, wyrównując tuż przez przerwą (16:16).

Torus Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 23:22. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny szczypiornistom i trenerowi

Druga połowa rozpoczęła się od gry cios za cios. Po stronie Wybrzeża dobrze radził sobie Ihor Turczenko, który zdobył trzy bramki z rzędu. Później obie ekipy musiały grać w osłabieniu, bo sędziowie ochoczo rozdawali wykluczenia, a zawodnik gospodarzy Michał Stankiewicz obejrzał nawet czerwoną kartkę.

Miejsca końcowe szczypiornistów Torus Wybrzeża Gdańsk od powrotu do PGNiG Superligi

• Sezon 2016/2017 - 7. miejsce
  • Sezon 2017/2018 - 8. miejsce
  • Sezon 2018/2019 - 11. miejsce
  • Sezon 2019/2020 - 12. miejsce
  • Sezon 2020/2021 - 11. miejsce
  • Sezon 2021/2022 - 11. miejsce

Lepiej z tego zamieszania wyszli gdańszczanie, bowiem objęli prowadzenie, które utrzymali do 50. minuty. Wtedy Zagłębie wyrównało stan pojedynku, ale tylko na chwilę. Później ponownie dwubramkową zaliczkę wypracowali sobie podopieczni Mariusza Jurkiewicza. Gospodarze w samej końcówce potrafili jednak doprowadzić do wyrównania (31:31). W ostatniej minucie emocje sięgnęły zenitu, a decydującą bramkę na 4 sekundy przed końcem zdobył Marek Marciniak.

Zobacz relacje i wyniki Torus Wybrzeża Gdańsk z lat 2014-2022

Tym samym Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało ostatni mecz sezonu 32:33. Wyróżnić należy Turczenkę, który w drugiej połowie rzucił aż 7 bramek, a w całym spotkaniu 9, będąc najlepszym zawodnikiem Wybrzeża.

Sezon drużyna zakończyła na 11. miejscu, powtarzając rezultat z kampanii 2020/2021 oraz 2018/19. Daleko od najlepszego osiągnięcia, które zdobyła już jako beniaminek w 2017 roku.

14 Handball Stal Mielec 26 5 0 1 20 679:801 16
Ostatni zespół spadl do Ligi Centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim zespołem Ligi Centralnej.
Tabela wprowadzona: 2022-07-07

Wyniki 26 kolejki

• Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 33:32 (16:16)
  • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn 24:31 (13:16)
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 29:29 (16:17), karne 4:3
  • Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz 23:31 (11:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 30:24 (18:13)
  • Grupa Azoty Unia Tarnów - Handball Stal Mielec 24:20 (10:8)
  • Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 20:20 (12:10), karne 3:5
mip.

Opinie (6)

• wybrzeże

Można by rzecz w Gdańsku bez zmian od 2018 roku czyli tzw.constans.Chyba że wspomnimy remont szatni w hali ;) .Ale tak na poważnie, naprawdę nie trzeba kończyć uniwersytetów żeby wiedzieć póki nie będzie sponsorów czytaj kasy nie będzie wzmocnień to będziemy tak co roku okupować dolną część tabeli.Podobna sytuacja dotyczy również gdańskiego żużla.
    Zostały nam niestety miłe wspomnienia z przeszłości ale może się kiedyś doczekamy?

• 18 1

• Stać nas tylko na 1 zespół w pucharach ,tylko w kopaną

• 6 2

• Nie zgozę się, przecież jest jeszcze parkiet z LM ...

• 8 0

• Hmm

W drużynie powinien zostać tylko Jurkiewicz i jachlewski oraz Miłosz.

• 6 5

• Brawo Zbyszek.. (1)

No tak Gladiator tego sezonu Zbyszek Markuszewski idzie do Zamościa, będąc wychowankiem Wybrzeża, nie ma miejsca w Gdańsku dla tego gościa.