Zagłębie Sosnowiec - DGT AZS Politechnika Gdańska 88:69. Porażka z beniaminkiem

dak.
2 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej mogą czuć niedosyt po spotkaniu z CLT Zagłębie Sosnowiec. Z pewnością nie taki scenariusz zakładały w starciu z beniaminkiem EBLK. Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej mogą czuć niedosyt po spotkaniu z CLT Zagłębie Sosnowiec. Z pewnością nie taki scenariusz zakładały w starciu z beniaminkiem EBLK.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z CTl Zagłębie Sosnowiec 69:88 (17:22, 9:22, 13:21, 30:23) w zaległym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Gdańskie koszykarki musiały radzić sobie bez kontuzjowanej Sylwii Bujniak, ale z pewnością nie tak wyobrażały sobie pojedynek z bieniaminkiem, który w trzeciej kwarcie prowadził różnicą nawet 29 punktów. Na nic zdał się również rekord punktowy tego sezonu Jazmine Davis, która zdobyła 30 "oczek".

ZAGŁĘBIE: Wallace 20 (3x3), January 12 (12 as., 8 zb.), Vucković 9 (7 zb.), Jarosz 8 (13 zb.), Jasiulewicz 4 oraz Jasnowska 17 (4x3), Toure 10, Stasiuk 4, Wojtala 4, Rutkowska 0

AZS PG: Davis 30 (6x3, 5 as.), Rymarenko 15 (1x3, 10 zb.), Ossowska 12 (3x3), Hamblin 8 (11 zb.), Pyka 1 oraz Strzelczyk 3, Koc 0, Zmierczak 0, Stawicka 0

DGT AZS Politechnika Gdańska skończyła nadrabiać zaległości. W środę mierzyła się z CTl Zagłębie Sosnowiec w spotkaniu z 7. kolejki. W składzie akademiczek zabrakło kontuzjowanej Sylwii Bujniak, która przed rodowym meczem złamała nos. W porównaniu do poprzedniego meczu z Energą Toruń (96:54), wyjściowym "piątce" zastąpiła ją Jowita Ossowska.

DGT AZS Politechnika Gdańska - Energa Toruń 96:54. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Środowe spotkanie udanie zaczęło się dla podopiecznych Wojciecha Szawarskiego, który po niespełna 2 minutach prowadził 10:2. Jednak od tego czasu zapunktować zdążyła jedynie Ruth Hamblin z linii rzutów wolnych, za to rywalki wyszły na prowadzenie 19:11. Częściowo udało odrobić się starty, ale gospodynie także nie próżnowały.

Gdy w drugiej partii Ossowska trafiła zza łuku, wydawało się, że przyjezdne złapią kontakt z przeciwnikiem (22:26). Zamiast tego miejscowa drużyna zanotowała... 16-punktową serię i miała 20 "oczek" przewagi (42:22). Wtedy gdańszczanki się przebudziły, ale przed przerwą zminimalizowały stratę jedynie do rezultatu 26:44.

Celne rzuty Ossowskiej i Jazmine Davis po przerwie pozwoliły wierzyć, że akademiczki nawiążą walkę, ale gospodynie szybko odpowiedziały 9-punktowym runem. Co ciekawe, ich przewaga wciąż rosła i w najlepszych momencie wynosiła aż 29 "oczek". Przed końcem trzeciej kwarty trafiła jednak Ossowska, ale miny podopiecznych Szawarskiego po upływie 30 minut i tak nie były tęgie.

Ruth Hamblin, koszykarka Politechniki Gdańskiej kręci vlogi z całego świata

W ostatniej partii przyjezdne podkręciły tempo, ale było zbyt późno, by myśleć o zmianie rezultatu, gdyż rywalki również punktowały. Swój rekord tego sezonu zdążyła pobić jednak Davis, która zdobyła 30 "oczek". Na nic się to jednak zdało, bo gdańszczanki wracają do domu z porażką na koncie.

Zespół Szawarskiego w całym spotkaniu miał lepszą skuteczność z dystansu (10 z 24 trafionych "trójek", przy 7 z 23 rywalek). Gorzej jednak było z celnością z gry, która wyniosła 37 proc. (24 z 64 przy 31 z 69 Zagłębia). Warto dodać, że Kataryna Romeranko i Hamblin zebrały łącznie 21 z 31 piłek całego zespołu. Rywalki za to zanotowały 51 zbiórek.

Wyniki 9 kolejki

• Zagłębie Sosnowiec - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 88:69 (22:17, 22:9, 21:13, 23:30)
  • GTK GDYNIA - VBW ARKA GDYNIA 55:101 (20:27, 12:34, 11:18, 12:22)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 93:40 (24:8, 27:11, 22:8, 20:13)
  • CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 89:51 (18:11, 28:19, 27:11, 16:10)
  • Enea AZS Poznań - Basket Bydgoszcz 55:73 (6:15, 20:23, 6:16, 23:19)
  • Pauzuje: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.