Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk 8:5. Hokeiści wciąż bez wygranej

2 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Gdyby hokeiści Stoczniowca przez cały mecz strzelali tak celnie jak w ostatniej tercji, pewnie wygraliby w Sosnowcu. Zanim jednak znaleźli drogę do bramki rywala, przegrywali już 0:7. Gdyby hokeiści Stoczniowca przez cały mecz strzelali tak celnie jak w ostatniej tercji, pewnie wygraliby w Sosnowcu. Zanim jednak znaleźli drogę do bramki rywala, przegrywali już 0:7.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 5:8 (0:2, 0:5, 5:1) w meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zaczęli zdobywać bramki dopiero w momencie, gdy przegrywali już 0:7 i wciąż pozostają bez zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. W niedzielę o godz. 18 zmierzą się na wyjeździe z Ciarko STS Sanok.

8:5 Mocarski as. Stasiewicz as. Rybak 59:59

Zagłębie: Czernik (Kotuła); Kascak, Khoperia; Nikiforow, Nahunko, Baszirow - Jakobsons, Sirożkin; Bernacki, A.Domogała, Kulas - Naróg, M.Domogała; Smal, Dubinin, Kozłowski - Luszniak, Jaskólski; Blanik, Rutkowski, Sikora

STOCZNIOWIEC: Kieler; Rompkowski, Liśkiewicz; Lehmann, Kruk; Leśniak, Wala; Żurawski - Vitek, Mocarski, Zając; Stasiewicz, Pesta, Bondarenko; Maciej Rybak, Strużyk, Łabinowicz; Niedźwiecki, Sadowski, Drąg

Niespełna tydzień po tym jak hokeiści Stoczniowca przegrali różnicą jednej bramki z liderem PHL Energą Toruń, pojechali do jedynej drużyny, którą mogli wyprzedzić w tabeli. Ci, którzy liczyli na to, że wreszcie gdańszczanie sięgną po punkty, srogo się zawiedli.

Stoczniowiec Gdańsk - Energa Toruń 2:3. Relacja, oceny

Już od początku meczu Michał Kieler miał w bramce zdecydowanie więcej pracy niż jego cis-a-vis Michał Czernik, którego później zmienił Marcel Kotuła. Gospodarze w pierwszej tercji zdobyli dwie bramki, w tym jedną w osłabieniu.

Działa wytoczyli jednak w drugiej tercji, w której gdańszczanie byli kompletnie bezradni. Miejscowi dołożyli kolejnych pięć trafień a przy jednej z nich asystował Michał Naróg, który w poprzednim sezonie występował w barwach Lotosu PKH Gdańsk.

Wojciech Jankowski: Oszczędźmy hokeistów Stoczniowca

Używając pięściarskiej nomenklatury, Stoczniowiec był już na deskach. Gdańszczanie zdołali się poderwać w ostatniej tercji. Dało o sobie znać doświadczenie Josefa Vitka, który najpierw asystował przy bramkach Krystiana MocarskiegoMichała Zająca, a następnie sam zdobył dwie po ich podaniach.

Bramka Mocarskiego padła zaraz po wznowieniu gry, gdy gdańszczanie grali w przewadze. Odpowiedział Kamil Sikora, a potem trzy razy trafiał Stoczniowiec. Na 10 minut przed końcem było 8:4 dla Zagłębia. Na sekundę przed końcem rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Mocarski. Niestety, zdecydowanie najbardziej owocna tercja Stoczniowca w tym sezonie nie zdołała odmienić losów meczu.

10 Stoczniowiec Gdańsk 7 0 0 0 7 13:34 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-10-02

Wyniki 7 kolejki

• Zagłębie Sosnowiec - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 8:5 (2:0, 5:0, 1:5)
  • GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
  • Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
  • Energa Toruń - GKS Tychy 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Opinie (134) ponad 10 zablokowanych

• Siódma porażka stała się faktem. (4)

Najwięcej straconych goli z przedostatnim zespołem, z którym rzekomo mieli nawiązać walkę.

Brawo kostecki. Mam nadzieję, że jesteś dumny z tego jak załatwiłeś porządną ekipę!

Mocarski się marnuje w Gdańsku. Uciekaj stąd chłopie jak najszybciej.

• 75 4

• Nastepne baty a teraz czas na Sanok brawo (3)

• 28 2

• (2)

Sanok, niestety, może mieć problem, bo Eetu Elo jest kontuzjowany. Ale zobaczymy, trzeba trzymać kciuki za STS.

• 15 8

• Maja juz nowego Fina (1)

191 cm king kong o uderzeniu ktore łamie nogi zawodnikom stojącym na drodze krążka. Zainteresuj się bo to bardzo ciekawy zawodnik, który dzis w Sanoku podpisał kontrakt

• 22 0

• Się nie posraj

• 8 12

• Ojojoj, znowu baty....

... szkoda, że Zagłębie odpuściło trzecią tercję, myślami będąc przy niedzielnym meczu z Tychami.

• 45 2

• Trzecia tercja kapitalna !!! (12)

Brawo Stocznia, małymi kroczkami a będzie coraz lepiej, dziękujemy za walkę do końca !

• 12 68

• hehehe kogo ty chcesz oszukać

Z rezerwowym bramkarzem zmienionym w czasie meczu. Zagłebie, które jest przedostatnie wygrywa z ostatnią ekipą i wystawia rezerwy. Widać, że stoczniowiec nie ma żadnego szacunku nawet wśród słabych rywali.

• 34 2

• ty jestes głubszy niz ustawa przewiduje. Trzecią tercję położyło Zagłebie i dlatego udało się strzlic.

• 21 3

• Wygrana Stocznia w trzeciej tercii 5-1 ! (5)

wielkie brawa drużyno za deklasacje Zagłębia w 3 tercii !!!

• 2 46

• Zmień dilera albo bierz mniej.

• 23 1

• Bolo to naprawdę psychol czy jakiś pracownik portalu nakręcajacy odsłony strony?

• 18 1

• Małymi kroczkami zbliża się 10 bramek w plecy (2)

• 26 1

• (1)

W piątek Tychy tego dokonają.

• 9 0

• Pytanie, czy Tychom się będzie chciało bawić w dziecinne gierki. Zagłębie potrzebowało wzmocnienia psyche, więc nastrzelali.

• 23 0

• Oby szybciej. Szkoda takiego grajka na kostnicę. (3)

• 25 3

• (2)

obawiam się że w innej drużynie by nie istniał. To taki typ zawodnika , niestety kasa chyba zamknie mu drogę karoery

• 16 2

• Może tak, może nie. Fajnie gdyby miał możliwość o tym się przekonać. "Tylko" ten okup dla Stoczniowca...

• 12 0

• To pokazuje jak słaba jest ta drużyna zbudowana przez kosteckiego. Mocarski, który grał ogony w PKH w tworze tego szkodnika jest gwiazdą, która coś potrafi i błyszczy. Chłopak ma papiery na grę i jako jedyny być może zagra coś po tym sezonie w profesjonalnej drużynie grającej w hokej na lodzie.

• 16 2

• KS Kostnica pokazała na co ją stać tym meczem (2)

Obejrzałem to spotkanie i te komentarze że za kilka meczy będzie dobrze to Pani Sandra i jej klikacze mogą sobie wsadzić sobie między bajki. Nie będzie dobrze a będzie coraz gorzej. Z STS Sanok też będzie przegrana. Przegrali z najsłabszą drużyną tej ligi wyłączając ten amatorski twór kosteckiego. Zagłębie do momentu strzelenia 8 bramek wchodziło w Kostnice jak w masło. Później małe rozprężenie i bardzo ładna gra Mocarskiego i ładne strzały Vitka. Należy dodać, że bramki strzelone gołębiom padły po zmianie bramkarza na rezerwowego, który nie ogarniał sytuacji i mecz był już ustawiony (miałem wrażenie, że pierwszy raz broni w tym sezonie). Ogólnie po takim występie zastanawiam się jaką motywację będą mieli zawodnicy aby grać w następnych meczach. Reasumując: Mocarski 3 gwiazdki za gole i ambitną grę, z której coś było widać, Zagłębie 2 gwiazdki że nie zrobili sobie treningu, 1 gwiazdka dla Vitka, ma to coś przy klepie.