Zagłebie pokonane pod choinkę

Marta
21 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańscy hokeiści w dobrych nastrojach spędzą święta. W niedzielę Energa Stoczniowiec na własnym lodzie pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Przynajmniej do wtorku podopieczni Henryka Zabrockiego będą znów liderami PLH, gdyż porażki doznał Wojas Podhale Nowy Targ.

1:0 Urbanowicz as. Benasiewicz, B.Wróbel (26.40 w przewadze)
1:1 Ślusarczyk as. Kuc (45.43)
2:1 Furo as. Urbanowicz (49.27)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Bartłomiej Wróbel - Benasiewicz, Smeja - Kostecki, Rompkowski - Leśniak oraz Prygoń, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Jankowski - Rzeszutko - Łopuski, Bigos - Hurtaj - Skrzypkowski.

Zagłębie: Jaworski - Banaszczak - Marcińczuk, Kuc - Duszak, Wilczek - Piotrowski, Pawlak - Podsiadło; Bernat - T.da Costa - Antonovic, Opatovsky - Biela - Kohut, Jaros - T.Kozłowski - Podlipni,
M.Kozłowski - G.da Costa - Ślusarczyk.

Pierwsza tecja niedzielnego meczu Energi Stoczniowca z Zagłębiem była dość szybka i emocjonująca. Zabrakło jednak tego co najważniejsze - goli. Gdańszczanie chwilami zamykali rywali w ich tercji, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki hokeistów z Sosnowca. Nie potrafili wykorzystać kilku okresów gry w przewadze. Goście atakowali rzadziej a na posterunku zawsze był Przemysław Odrobny.

W drugiej tercji przewaga gdańszczan została w końcu przypieczętowana golem, szkoda jednak, że tylko jednym. W 27 minucie Maciej Urbanowicz zmienił nieco lot krążka po uderzeniu Pawła Benasiewicza czym zaskoczył Tomasza Jaworskiego. Później znów były emocje bokserskie, tym razem na Urbanowicza rzucił się Teddy da Costa, po czym zapoznał się z bliska z gdańskim lodem.

Trzecia tercja przyniosła po jednej bramce dla każdej z drużyn. Najpierw Zagłębie, które mocno przycisnęło już w końcówce drugiej odsłony, wyrównało a Odrobnego z bliska pokonał Artur Ślusarczyk.

Goście nie zwalniali tempa, jednak świetnie skontrowali ich Stoczniowcy. Po jednym ze wznowień w tercji Zagłębia krążek otrzymał Milan Furo i pokonał Jaworskiego.

Tabela wprowadzona: 2008-12-21

Pozostałe wyniki 35. kolejki: Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 6:1 (0:0, 3:1, 3:0), TKH Nesta Toruń - GKS Tychy 4:3 po karnych, 3:3 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0, karne 2:0), Ciarko KH Sanok - Comarch Cracovia Kraków 0:4 (0:0, 0:1, 0:3), Bisset Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (1:2, 0:3, 1:0).
Marta

Opinie (33) 1 zablokowana

• Do boju Zagłębie Sosnowiec! (2)

• 0 0

• (1)

idą świeta idą święta zero punktów dla Zagłębia:)

• 0 0

• HEHE Da Costa nie wiedział chyba komu podskoczył, tylko sędzia go uratował i zaoszczędził jednocześnie Urbanowi kary meczu.