stat

Zajęcia biegowe (1 opinia)

Bieganie jest jedną z ulubionych, jeśli nie ulubioną formą aktywności fizycznej gdańszczan. W ramach programu Aktywuj się w Gdańsku znajdują się różne zajęcia kierowane do biegaczy, a ostatnio do tego grona dołączył Inkubator Biegania w ERGO ARENIE. Treningi są bezpłatne i skierowane do wszystkich, ale szczególnie dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, ale nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać.

- Staramy się łączyć przekazywanie wiedzy teoretycznej z praktyką. To co odróżnia nasze treningi od innych to z pewnością wykłady, podczas których uczestnicy mogą zgłębić takie zagadnienia jak prawidłowa technika biegu, najczęściej popełniane przez biegaczy błędy czy wiedza o zdrowym odżywianiu. Zajęcia teoretyczne odbywają się raz w miesiącu, a praktyczne w każdą sobotę o godzinie 9- mówi Patrycja Tarnowska z ERGO ARENY, organizatora treningów.

Treningi odbywają się na podłożu nieutwardzonym: na sopockich Błoniach, terenach sąsiadujących z halą, leżącą na granicy Gdańska i Sopotu czy okazjonalnie na plaży. W przypadku niepogody, grupa ma do dyspozycji salę treningową w przychodni Rehasport Clinic, współorganizatora inicjatywy. Centrum rehabilitacji sportowej odpowiada również za prowadzących zajęcia oraz za wykładowców, prowadzących teoretyczną część Inkubatora Biegania.

Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej ERGO ARENY, znajdującej się przy wejściu technicznym C1, na tyłach obiektu. Odbywają się w drugi lub trzeci czwartek miesiąca o godzinie 18. Najbliższe spotkanie zaplanowaliśmy na 12 grudnia, a prowadzi je pan Mariusz Goliński. Treningi prowadzi natomiast Magda Szczepańska - trener przygotowania motorycznego w Rehasport Clinic, olimpijka z Aten, specjalistka od wieloboju lekkoatletycznego. Praktykę wspieramy więc teorią. Chcemy pomóc szczególnie tym osobom, które być może nie mają jeszcze dużego stażu biegowego, a chciałyby zacząć swoją przygodę z bieganiem - kończy Patrycja Tarnowska.

Sobota, godzina 9:00 (trening)
zbiórka przy hali ERGO ARENA, wejście główne (A1)

Czwartek, godzina 18:00 (wykład) - raz w miesiącu, drugi lub trzeci czwartek miesiąca
hala ERGO ARENA, sala wykładowa (wejście C1)

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019
22.01 g.18.30
GKS Katowice
23.01 g.18.00
Spar Citylift Girona
23.01 g.19.00
Polpharma Starogard Gdański
24.01 g.18.30
Energa MKS Kalisz
24.01 g.18.30
Comarch Cracovia
20.01 g.19.00
Naprzód Janów
19.01 g.17.00
GKS Katowice
19.01 g.16.00
CCC Polkowice
19.01 g.14.45
Cerrad Enea Czarni Radom