• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Zajęcia Rolowania

Zajęcia z podstawy techniki i taktyki w Squash'a (3 opinie)

Squash cieszy się rosnącą popularnością wśród coraz większej liczby amatorów. Wzrost liczby kortów oraz kampania promocyjna nastawiona na wpisanie go na listę sportów olimpijskich na Igrzyskach w 2020 roku, zachęca do spróbowania tej gry.

Pomimo kalendarzowej wiosny, pogoda specjalnie nie zachęca do ani jakichkolwiek aktywności na powietrzu, jest więc okazja by w najbliższą niedzielę 24 marca spróbowania swoich sił w grze w squash'a. Na kortach w gdańskim BEST WESTERN PLUS Arkon Park Hotel, odbędzie się druga część kursu przygotowującego przyszłych trenerów tej dyscypliny. Jedną z najważniejszych umiejętności kandydata na squash trenera jest znajomość i umiejętność zastosowania metodyki nauczania tak, aby "nowicjusz" jak najszybciej opanował podstawy techniki i taktyki. Kurs został zorganizowany przez Polską Federacją Squash, a wykładowcami są dyplomowani trenerzy: Andrzej Gołębiowski oraz Tomas Hrazsky, obaj z międzynarodowym doświadczeniem i dobrze znani w środowisku skupionym wokół squash'a. Przyszli trenerzy, wyposażeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności, będą prowadzili lekcje squash'a pod okiem Gołębiowskiego i Hrazskyego.

Każdy, kto chciałby nauczyć się lub udoskonalić swoje umiejętności, może przyjść i skorzystać 45 minutowej lekcji. Szczególnie mile widziane osoby, które jeszcze nigdy nie grały w squash. Koszt uczestnictwa 5 zł. Wymagane jest obuwie na jasnej i czystej podeszwie (jak w sportach halowych), dres lub spodenki i koszulka. O rakiety i piłki zadbają organizatorzy. Zajęcia dostępne w niedzielę 24 marca w godz. 11.00-16.00. Liczba miejsc ograniczona ze względu na ilość kortów i czas.

Szczegółowe info oraz zapisy w recepcji
Best Western Plus
Hotelu Arkon Park,
ul. Śląska 10, Gdańsk
pod nr tel. +48 58 731 55 55

Andrzej Gołębiowski
Tomas Hrazsky

Przeczytaj także

Opinie (3)

  • super trenerzy

    świetnie nauczają techniki gry i czerpania z niej satysfakcji przy towarzyszącej ogolnej poprawie kondycji fizycznej

    • 6 2

  • Skłosz? (1)

    ....skąd ta nazwa? Od skłonów czy od kosza?...

    • 3 3

    • NAZWA......

      Początki squasha to wczesne lata XIX wieku. Miejsce odrobinę nietypowe londyńskie więzienie. Mieszkańcy tego przybytku nie mogąc grać w tenisa zaczęli odbijać piłkę od ściany. Szybko gra przeniosła się do londyńskich szkół dla chłopców, którzy zauważyli, że gra staje się trudniejsza, gdy piłka zostaje przekłuta- wtedy rozgniata się przy zderzeniu ze ścianą. Stąd wzięła się nazwa tego sportu - angielskie squash" oznacza właśnie rozgniatać, miażdżyć". Reszta potoczyła się dość typowo. W szkołach zaczęto budować korty do gry i uznano ją za odrębną dyscyplinę sportu. Kolosalną rolę w promocji" squasha odegrali Brytyjscy żołnierze. Stacjonując w Indiach, Pakistanie, Australii, Egipcie pokazywali odbijanie piłki od ściany" miejscowej ludności. Efekt jest taki, że w chwili obecnej w squasha gra się w około 130 krajach, przepisy już dawno ujednolicono i trwają starania o nadanie tej dyscyplinie statusu olimpijskiej. Nadszedł czas, żeby wyjaśnić cel tej gry.

      • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19.04 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
18.04 g.20.30
Bogdanka LUK Lublin
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole