Szczypiornistki Vistalu wygrały w Olkuszu

14 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Maja Zrnec w debiucie w PGNiG Superligi zdobyła 3 bramki. W poniedziałek słoweńska skrzydłowa po raz pierwszy zagra przed gdyńską publicznością. Maja Zrnec w debiucie w PGNiG Superligi zdobyła 3 bramki. W poniedziałek słoweńska skrzydłowa po raz pierwszy zagra przed gdyńską publicznością.

Piłkarki ręczne Vistalu do 46. minuty praktycznie robiły co chciały na parkiecie SPR Olkusz, ale na ich ofensywne dokonania w ostatnim kwadransie lepiej spuścić zasłonę milczenia. Gdynianki, choć prowadziły już 30:13, to mecz z outsiderem PGNiG Superligi zakończyły wynikiem 32:20 (21:10), gdyż w ataku wyłączyły się znacznie wcześniej niż zabrzmiała ostatnia syrena. Już w poniedziałek o godzinie 16:00 podopieczne Pawła Tetelewskiego gościć będą Piotrcovię w pierwszym pojedynku w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Warto wybrać się do Gdynia Arena choćby dlatego, by zobaczyć w akcji Maję Zrnec. Słowenka w sobotę debiutowała w polskiej lidze.

SPR: Wąż, Hoffman, Knapik - Nowak 7, Sadowska 3, Przytuła 2, Wicik 1, Marszałek 4, Fierka, Kobzar, Wcześniak 3, Basiak, Leńczuk, Postołek, Latała, Serafimovska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Łabuda 4, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska 5, Kłusewicz, Pawłowska 3, Zych 1, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Zrnec 3, Kulwińska 3

VISTAL WYGRAŁ AWANSEM Z PIOTRCOVIĄ

Gdynianki zagrały według tego samego scenariusza, co w ostatnią środę we własnej hali przeciwko Piotrcovii. Już do przerwy przekroczyły granicę 20 bramek. Jedyny bramkowy remis był w 2. minucie, gdy Paulina Marszałek celnym rzutem odpowiedziała na inauguracyjne trafienie Anety Łabudy.

Już w 10. minucie Anna Niewiadomska, trenerka miejscowych, wykorzystała pierwszą przerwę na żądanie, gdyż Vistal po akcji Kingi Gutkowskiej odskoczył na 6:2. Na niewiele rozmowa w szeregach SPR się zdała. Po powrocie do gry prowadzenie gdynianek powiększyła Patrycja Kulwińska.

W 19. minucie pierwszą bramkę w barwach Vistalu zdobyła Maja Zrnec. 27-letnia Słowenka jeszcze dwa lata temu grała w półfinale Ligi Mistrzyń. Z gdyńskim zespołem trenuje od wtorku.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DOKONANIACH SŁOWEŃSKIEJ SKRZYDŁOWEJ

Po Zrnec poprawiła Monika Kobylińska i prowadzenie przyjezdnych wzrosło do 16:4. Natomiast najwyższą przewagę w tej odsłonie Vistal uzyskał w 26. minucie (20:7) i chwilę później (21:8). W obu przypadkach celnie rzucała Zrnec.

Jednak pod koniec pierwszej połowy to Słowenka potrzymała 2-minutową karę. W liczebnej przewadze SPR zdołał do przerwy rzucić 2 bramki.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak i pierwsza, czyli od dużej przewagi gości. W 44. minucie Magdalena Pawłowska poprawiła wynik na 29:12, a na kwadrans przed końcem po akcji kolejnej skrzydłowej, Katarzyny Janiszewskiej było 30:13!

Co prawda Paweł Tetelewski pozwolił wykazać się wszystkim zawodniczkom, które zabrał do Olkusza, ale to nie tłumaczy gdynianek z ofensywnego przestoju, który przytrafił się im między 49. a 59. minutą. Tyle trzeba było czekać od bramki Janiszewskiej na 31:15 do trafienia Zych, które ustaliło końcowy rezultat. Leworęczna rozgrywająca celny rzut oddała, gdy jej drużyna grała w osłabieniu, po karze dla Soni Kłusewicz.

Wyniki 18 kolejki

• SPR Olkusz - VISTAL GDYNIA 20:32 (10:21)
  • Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:32 (12:18)
  • Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 35:24 (19:12)
  • Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 36:30 (17:17)
  • Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia 27:28 (11:14)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Selgros Lublin (przełożony na 11.03)

Opinie (12) 1 zablokowana

• Cieszą kolejne punkty.

Mecz pod kontrolą. Żadnej nieprzyjemnej niespodzianki. Brawo dziewczyny!

• 14 3

• Tytuł tendencyjny (4)

Nie chodzi o rozmiar wygranej tylko o zdobycie pełnej puli. Brawo Vistal.

• 15 3

• nie znasz sportu (3)

chodzi o nie olewanie swoich obowiazkow
      10 minut bez gola to tragedia

• 2 10

• ortografia..

• 5 1

• to co powiedzieć, gdy się nie rzuca bramki przez prawie całe 30 minut, jak tydzień temu Dwójka Nowy Sącz w Gdańsku

• 3 2

• tragedia to byłaby w meczu z SPR czy Zagłębiem, nie wspominając o drużynach zagranicznych, bo one bez skrupułów wykorzystałyby taki przestój
        gdy się zdarza ze słabszą drużyną przy rozstrzygniętym wyniku, to pół biedy, tak jak 6 niewykorzystanych karnych reprezentacji z Arabią Saudyjską

• 3 0

• Wygrały (1)

Może i mogły w 2 połowie zagrać lepiej, ale ważne, że są punkty. Spójnia i dziewczyny z AZS przegrali niestety swoje mecze, co jest - zwłaszcza w przypadku Upojni - przykrą niespodzianką dla kibiców ręcznej w 3mieście. Rezerwowym Vistalu trochę jeszcze brakuje, zwłaszcza Kłusewicz i Dorsz. Ale niech grają, trzymam kciuki, żeby zaczęły grać lepiej.

• 8 3

• Malkontentom STOP!!!!

Jak zwykle kibic maruda musi pisać negatywne rzeczy?10 minut bez gola to tragedia?Tragedią jest, że tacy ludzie jak Ty piszą o sporcie.....

• 11 3

• Brawo

Trener wie co robi, nie wyciska z dziewczyn ostatnich sił bo w poniedziałek kolejny mecz!