Żalgiris i Nancy zagrali dla Asseco Prokom

8 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarze Asseco Trefl coraz poważniej mogą myśleć o Top 16 Euroligi. Dziś Żalgiris wygrywał dla sopocian. Koszykarze Asseco Trefl coraz poważniej mogą myśleć o Top 16 Euroligi. Dziś Żalgiris wygrywał dla sopocian.

Wszystko wskazuje na to, że dwa zwycięstwa grupowe wystarczą koszykarzom Asseco Prokom, aby awansować do TOP 16 Euroligi. Dziś dla sopocian korzystny wynik padł w Kownie, gdzie Żalgiris pokonał SLUC Nancy. Przed ostatnią kolejką mistrzowie Polski plasują się na czwartym miejscu, wyprzedzając najgroźniejszych rywali w walce o promocję korzystniejszym bilansem bezpośrednich meczów

.

Po przegranej wczoraj z Barceloną 64:76 sopocianom pozostało trzymanie kciuków za Żalgiris. Litewska drużyna musiała wygrać z Nancy, ale nie większą różnicą niż 14 punktów. Zwycięstwo francuskiej drużyny praktycznie eliminowało Asseco Prokom. Tylko pierwsza kwarta była niekorzystna dla nas, bo prowadzili goście. Na przerwę z przewagą trzech punktów schodził Żalgiris. Po kolejnych dziesięciu minutach gospodarzy powiększyli prowadzenie do sześciu oczek. W ostatniej odsłonie koszykarze postawili na atak. W czwartej kwarcie zdobyto aż 77 punktów! Litwini dołożyli kolejne pięć punktów do przewagi, akurat tyle aby ucieszyć Asseco Prokom.

Ostatecznie Żalgiris pokonał Nancy 105:94 (19:21, 21:16, 24:21, 41:36). Ten wynik oznacza, że wszystkie trzy drużyny rywalizujące o czwarte miejsce mają po dwa zwycięstwa i siedem przegranych. Kolejność między nimi ustawiana jest na podstawie wyników meczów bezpośrednich między nimi. W tej tabelce najlepsza jest nasza drużyna (+15), przed Żalgirisem (+12) i Nancy (-27).

Do rozegrania w grupie B pozostała jeszcze ostatnia kolejka. Asseco Prokom zapewni sobie awans bez oglądania się na wyniki rywali, jeśli wygra w Atenach, ale to byłaby niespodzianka. Raczej trzeba trzymać kciuki za rozwiązanie, że wszyscy kandydaci do czwartego miejsca 14 stycznia przegrają swoje mecze. Wówczas w tabeli nic się nie zmieni.

W trzecim meczu 9. kolejki grupy B Montepaschi Siena pokonała Panathinaikos Ateny 82:77 (20:18, 23:19, 18:24, 21:16).

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)

20 kwietnia 2024, godz. 15:30