Koszykarze Trefla przegrali z mistrzami

Marcin Dajos
5 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Przemysław Zamojski skarcił zespół z Sopotu rzucając 29 punktów i prowadząc Stelmet do zasłużonej wygranej. Przemysław Zamojski skarcił zespół z Sopotu rzucając 29 punktów i prowadząc Stelmet do zasłużonej wygranej.

Skończyła się seria domowych meczów bez porażki Trefla w Tauron Basket Lidze. Sopocianie zostali rozbici przez Stelmet Zielona Góra 66:85 (14:19, 17:19, 12:19, 23:28). Mistrzów Polski poprowadził do zwycięstwa były koszykarz... żółto-niebieskich. Przemysław Zamojski od drugiej kwarty robił na boisku co chciał, a rywale doskonale poradzili sobie z liderami gospodarzy: Adamem WaczyńskimYemi Gadri-Nicholsonem.

Michalak 12 (1x3), Leończyk 10, Vasiliauskas 10 (2x3), Waczyński 9, Gadri-Nicholson 6 (5 zb.) oraz Jeter 6, Majstorović 5, Stefański 4 (6 zb.), Brembly 2, Roszyk 2
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Ziemblicki, Fiedler, Tomaszewski
Widzów: 3420
Zamojski 29 (4x3), Eyenga 13 (1x3, 5 zb.), Cel 9 (5 zb.), Koszarek 9 (1x3, 7 as.), Dragicević 8 oraz Brackins 8 (2x3), Walker 4, Kucharek 3 (1x3), Hrycaniuk 2 (7 zb.), Chanas 0, Sroka 0

Trenerzy po meczu:

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Ciężko coś powiedzieć, ponieważ przeciwnik był we wszystkim lepszy od nas. I w ataku i w obronie i mentalnie. Wszystko robił lepiej, szybciej, mocniej. Na początku byliśmy czegoś przestraszeni. Brakowało koncentracji przez nerwy. Dotąd wszyscy nasi przeciwnicy grali inaczej w obronie przeciwko nam. To zaskoczyło chłopaków, którzy się gubili i czasami podejmowali śmieszne decyzje. Ale takie mecze się zdarzają. Graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie. Dostaliśmy lekcję i trzeba pracować nad poprawą błędów. Czeka nas ciężka druga połowa sezonu, ze względu na dużą ilość wyjazdowych meczów, więc musimy szybko naprawić niedociągnięcia.

Mihailo Uvalin Mihailo Uvalin

Mihailo Uvalin (Stelmet) - Może nie pokazuje tego rezultat, ale mecz był bardzo trudny dla mojej drużyny. Znaczył on dla nas bardzo wiele i skrupulatnie się do niego przygotowaliśmy. Po wpadce w Zgorzelcu staramy się nie powtórzyć tak słabego meczu. Przerwa świąteczno-noworoczna dała nam szansę odświeżyć się trochę i z nową energią zaczynamy 2014 rok w lidze i Eurocup. Myślę, że Trefl nie zagrał najlepszego meczu, ale my mu w tym pomogliśmy twardą defensywą. Chcemy grać tak z każdym przeciwnikiem. Nie będę jednak wybiegać za bardzo w przyszłość. Będziemy starać się kontynuować drogę do mistrzostwa.

W składzie Stelmetu dwóch byłych koszykarzy Trefla: Koszarek (STELMET) i Zamojski (STELMET). Podczas prezentacji zostali przywitani małymi gwizdami
Prezes PLK Jacek Jakubowski wręczył nagrodę MVP grudnia, którą otrzymał Adam Waczyński (TREFL)
Goście rozpoczną mecz piątką: Zamojski (STELMET), Dragicević (STELMET), Koszarek (STELMET), Eyenga (STELMET), Cel
Gospodarze wychodzą piątką: Waczyński (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Michalak (TREFL), Leończyk (TREFL), Vasiliauskas (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dragicević (STELMET). Ale czy tam nie było błędu kroków?
za 2 punkty
2'
[2:2] Zbiera i 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Cel (STELMET).
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Leończyk (TREFL).
3'
Hej Trefl, hej Trefl - krzyczą kibice
wolne (trafione oba)
4'
[6:4] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[8:4] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
5'
[8:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
5'
[10:6] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL), po zejściu do środka i rzucie z okolic linii rzutów wolnych.
6'
Błąd kroków Cela.
za 2 punkty
6'
[10:8] 2 punkty zdobywa Eyenga (STELMET), który "wbił" się w pole trzech sekund.
za 2 punkty
7'
[10:10] 2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET), wcześniej ładny zwód i asysta Zamojskiego.
za 2 punkty
8'
[10:12] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Eyenga (STELMET). Piłkę nad kosz wrzucił mu Koszarek.
8'
Gadri-Nicholson (TREFL) także chciał zakończyć akcję wsadem, ale zderzył się z obręczą.
za 2 punkty
9'
[10:14] 2 punkty wsadem zdobywa Eyenga (STELMET), który dobił z powietrza rzut Hrycaniuka.
czas
9'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
9'
[12:14] Jeter (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[12:16] 2 punkty zdobywa Eyenga (STELMET). Trafił równo z syreną kończącą akcję.
za 2 punkty
10'
[14:16] 2 punkty w odpowiedzi zdobywa Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
10'
[14:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Eyenga (STELMET).
10'
Jeter (TREFL) był bardzo blisko trafienia z połowy...
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
11'
Zastal, Zastal - skanduje grupa kibiców z Zielonej Góry
za 2 punkty
11'
[16:19] Kwartę 2 punktami otwiera Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
12'
[18:19] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL), który wszedł od linii pod kosz.
wolne (tylko 1 trafiony)
14'
[18:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Cel (STELMET).
14'
Przewinienie obustronne Majstorovicia (TREFL) i Sroki (STELMET). Dla gracza żółto-czarnych to już trzeci faul.
14'
[19:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
15'
[21:20] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), który dobił swój niecelny rzut.
15'
[21:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
za 2 punkty
16'
[21:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Zamojski (STELMET). Do tego jest faulowany.
16'
[21:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Zamojski (STELMET).
16'
[21:26] Dragicević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
16'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
za 3 punkty
17'
[21:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Trafił równo z syreną kończącą akcję. Do tego faul Michalaka.
za 1 punkt
17'
[21:30] Rzut wolny trafia Zamojski (STELMET).
za 3 punkty
17'
[24:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
17'
Faul Stefańskiego (TREFL), do tego przewinienie techniczne dla trener Maskoliunasa. Cztery wolne dla Stelmetu.
17'
[24:31] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (STELMET).
17'
[24:33] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - pomagają swoim koszykarzom fani.
18'
[25:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
za 2 punkty
19'
[25:35] 2 punkty zdobywa Cel (STELMET), który zebrał piłkę nad głowami sopocian po niecelnym rzucie Zamojskiego.
19'
[27:35] Brembly (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[27:37] 2 punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Do tego jest faulowany.
za 1 punkt
19'
[27:38] Rzut wolny trafia Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
20'
[29:38] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
czas
20'
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET). 29,7 sekundy do końca kwarty.
za 2 punkty
20'
[31:38] 2 punkty z kontry zdobywa Roszyk (TREFL). Wcześniej przechwyt Vasiliauskasa.
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Po 20 min. wśród gospodarzy najskuteczniejsi są: Leończyk (TREFL) - 8 pkt, Waczyński (TREFL) - 7 i Vasiliauskas (TREFL) - 4
Dla gości najwięcej rzucali: Zamojski (STELMET) - 12 pkt, Eyenga (STELMET) - 11, Dragicević (STELMET) - 8
Obie drużyny oddały po 22 rzuty z dwa punkty, Stelmet trafił 11, Trefl - 10. Goście 10 razy próbowali trafić za trzy punkty, udało się dwukrotnie. Trefl w tym elemencie gry 1/7.
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ
za 2 punkty
21'
[31:40] 2 punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
za 2 punkty
21'
[33:40] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
22'
Cel (STELMET) zablokował Waczyńskiego (TREFL)
za 2 punkty
22'
[33:42] 2 punkty z kontry zdobywa Zamojski (STELMET).
za 3 punkty
23'
[33:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 3 punkty
24'
[33:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Asysta Koszarka.
czas
24'
24'
Jesteśmy z wami, hej Treflu jesteśmy z wami - śpiewają sopoccy fani.
za 2 punkty
25'
[33:50] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Cel (STELMET).
za 3 punkty
26'
[33:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET). Rzucił sprzed nosa Leończyka.
za 3 punkty
27'
[36:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
27'
[36:55] 2 punkty spod kosza zdobywa Koszarek (STELMET).
27'
[37:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL).
za 2 punkty
27'
[37:57] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Zamojski (STELMET).
27'
[39:57] Majsoto (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Zielona Góra, Zielona Góra - skandują kibice przyjezdnych
30'
[40:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
za 3 punkty
30'
[43:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
30'
Walker (STELMET) pudłuje rzut za trzy. KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ
31'
[45:57] Vasiliauskas (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
32'
Majstorović (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
32'
[45:59] Zamojski (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[47:59] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
33'
[47:61] 2 punkty rzutem z półdystansu, po ładnym zwodzie, zdobywa Walker (STELMET).
za 2 punkty
33'
[49:61] 2 punkty trafiając o tablicę zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
33'
[49:63] 2 punkty wsadem zdobywa Brackins (STELMET).
34'
[50:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
za 2 punkty
34'
[50:65] 2 punkty po kolejnym rzucie z półdystansu zdobywa Walker (STELMET).
za 3 punkty
34'
[50:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
czas
35'
35'
Dragicević (STELMET) blokuje Waczyńskiego (TREFL).
za 3 punkty
35'
[50:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brackins (STELMET).
za 3 punkty
36'
[53:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
36'
Dragicević (STELMET) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
36'
Hej Trefl, hej Trefl - starają się pomóc fani
36'
[55:71] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
[57:71] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
36'
[57:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
36'
[58:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
za 2 punkty
38'
[58:76] 2 punkty po wejściu od linii końcowej zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
38'
[60:76] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
38'
[60:78] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
39'
Michalak (TREFL) faulowany przy rzucie za trzy punkty.
39'
[62:78] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
39'
[63:78] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
za 2 punkty
39'
[63:80] 2 punkty wsadem zdobywa Eyenga (STELMET). Piłkę nad kosz wrzucił mu Koszarek.
39'
[64:80] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
za 2 punkty
40'
[64:82] 2 punkty zdobywa Cel (STELMET).
za 2 punkty
40'
[66:82] 2 punkty spod kosza zdobywa Stefański (TREFL).
za 3 punkty
40'
[66:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kucharek (STELMET).
40'

Wyniki 13 kolejki

• TREFL Sopot - Stelmet Zielona Góra 66:85 (14:19, 17:19, 12:19, 23:28)
  • ASSECO Gdynia - Anwil Włocławek 78:72 (25:23, 17:11, 11:20, 25:18)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 102:97 (17:12, 26:19, 26:22, 19:35, d. 14:9)
  • Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 84:68 (19:19, 19:17, 29:15, 17:17)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 63:64 (13:15, 19:21, 20:5, 11:23)
  • Śląsk Wrocław - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 105:66 (30:17, 24:18, 27:17, 24:14)

Opinie (44) 4 zablokowane

• Szkoda, mialem nadzieje ze Trefl da rade ze spadochroniarzami po APG. Mam nadzieje ze Asseco dzis powalczy z Anwilem.

• 23 4

• Wielkie szczęście (1)

że żadna TV tego nokautu nie pokazała.Zamojski rozstrzelał Trefla.