• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zarząd Wybrzeża Gdańsk o wynikach żużlowców: Kompromitacja, ale bez konsekwencji

jag.
26 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu
Zarząd GKŻ Wybrzeża Gdańsk przyznaje, że ostatnia porażka była kompromitująca, ale nie wyciąga żadnych decyzji personalnych, ani nie informuje o ewentualnych wzmocnieniach. Prosi za to kibiców o "jedność i wsparcie dla drużyny". Zarząd GKŻ Wybrzeża Gdańsk przyznaje, że ostatnia porażka była kompromitująca, ale nie wyciąga żadnych decyzji personalnych, ani nie informuje o ewentualnych wzmocnieniach. Prosi za to kibiców o "jedność i wsparcie dla drużyny".

Miały być radykalne ruchy, a najmocniejszym stwierdzeniem w komunikacie zarządu GKŻ Wybrzeża Gdańsk jest określenie wyników żużlowców jako "kompromitujących". Natomiast nie ma żadnych konsekwencji personalnych, a uzasadnienie ich braku jest co najmniej przewrotne: "Wskazywanie jednostki za niego odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska". Jedyną podjętą decyzją jest ta o zmianach w... treningach.Przeczytaj, co jeszcze mówił menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk po ostatniej porażce- Potrzeba radykalnych ruchów, bo jak będziemy siedzieć i głaskać się po głowach, to nic nie da - mówił Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk po trzeciej z rzędu przegranej żużlowców w tym sezonie w eWinner 1. Lidze.
Jednak po spotkaniu zarówno jego, jak i zawodników z zarządem klubu GKŻ Wybrzeże Gdańsk, żadnych radykalnych ruchów nie ma. Jednym konkretem z wydanego komunikatu jest ten:

"Zmiany w zakresie dotyczącym treningów zostaną wdrożone począwszy od piątkowego treningu przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra."

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 37:52. Przeczytaj relację, wystaw oceny zawodnikom i menedżerowiZarząd przyłączył się do głosów oburzenia kibiców, stwierdzając:

"Niedzielny rezultat jest kompromitujący w całej rozciągłości".
Jednak konsekwencji personalnych nie będzie, gdyż:

Wskazywanie jednostki odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska.
Nie ma też konkretów odnośnie kroków klubu podejmowanych w kwestii wzmocnienia I-ligowej ekipy. W zamian jest apel o jedność i wsparcie dla obecnej drużyny.

Przeczytaj o tym, kim może wzmocnić się Zdunek Wybrzeże GdańskKomunikat zarządu GKŻ Wybrzeże GdańskNiedzielna porażka Zdunek Wybrzeża Gdańsk na własnym torze jest dla nas ogromnym rozczarowaniem. Trzy przegrane w trzech meczach eWinner 1. Ligi Żużlowej to wynik znacznie poniżej naszych oczekiwań.

Po spotkaniu z menedżerem zespołu Erykiem Jóźwiakiem oraz drużyną, zarząd klubu podjął decyzję o niewyciąganiu w tym momencie konsekwencji personalnych. Niedzielny rezultat jest kompromitujący w całej rozciągłości. Wskazywanie jednostki za niego odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska.

Omawiając dotychczasowe występy, zarząd klubu zgłosił zastrzeżenia zarówno do decyzji sztabu szkoleniowego, jak i postawy zawodników oraz wysłuchał obu stron. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące ewentualnych roszad w składzie, przygotowania toru i częstotliwości treningów. Zmiany w zakresie dotyczącym treningów zostaną wdrożone począwszy od piątkowego treningu przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra.

W tym trudnym momencie apelujemy o jedność i wsparcie dla drużyny. Wbrew oczekiwaniom części z państwa, uważamy, że podejmowane na gorąco, nerwowe decyzje, nie są w tym momencie naszym sprzymierzeńcem. Rozumiemy państwa zdenerwowanie i oczekiwanie na szybkie rozwiązania. Zapewniamy jednak, że wszystkie wysiłki kierujemy na to, by niedawno rozpoczęty sezon przyniósł nam jeszcze wiele radości.


Typowanie wyników

1 maja 2022, godz. 14:00
1 pkt.
Stelmet Falubaz Zielona Góra
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

94% 246 typowań Stelmet Falubaz Zielona Góra
0% 0 typowań REMIS
6% 15 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneTabela po 3 kolejkach

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 2 0 1 146:124 4
2 Orzeł Łódź 3 2 0 1 145:125 4
3 Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 1 1 0 93:87 3
4 Aforti Start Gniezno 3 1 1 1 132:137 3
5 ROW Rybnik 2 1 0 1 92:88 2
6 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 51:39 2
7 Landshut Devils 3 1 0 2 126:144 2
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 0 0 3 114:155 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-04-26

Wyniki 3 kolejki

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Aforti Start Gniezno 37:52
  • Landshut Devils - Stelmet Falubaz Zielona Góra 42:48
  • Orzeł Łódź - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 39:51
  • ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno (mecz przełożony z uwagi na żałobę w województwie śląskim po śmiertelnych wypadkach w kopalni "Pniówek")
jag.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (347)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane