• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zarząd Wybrzeża Gdańsk o wynikach żużlowców: Kompromitacja, ale bez konsekwencji

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zarząd GKŻ Wybrzeża Gdańsk przyznaje, że ostatnia porażka była kompromitująca, ale nie wyciąga żadnych decyzji personalnych, ani nie informuje o ewentualnych wzmocnieniach. Prosi za to kibiców o "jedność i wsparcie dla drużyny".
Zarząd GKŻ Wybrzeża Gdańsk przyznaje, że ostatnia porażka była kompromitująca, ale nie wyciąga żadnych decyzji personalnych, ani nie informuje o ewentualnych wzmocnieniach. Prosi za to kibiców o "jedność i wsparcie dla drużyny". fot. Jacek Koślicki

Miały być radykalne ruchy, a najmocniejszym stwierdzeniem w komunikacie zarządu GKŻ Wybrzeża Gdańsk jest określenie wyników żużlowców jako "kompromitujących". Natomiast nie ma żadnych konsekwencji personalnych, a uzasadnienie ich braku jest co najmniej przewrotne: "Wskazywanie jednostki za niego odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska". Jedyną podjętą decyzją jest ta o zmianach w... treningach.Przeczytaj, co jeszcze mówił menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk po ostatniej porażce- Potrzeba radykalnych ruchów, bo jak będziemy siedzieć i głaskać się po głowach, to nic nie da - mówił Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk po trzeciej z rzędu przegranej żużlowców w tym sezonie w eWinner 1. Lidze.
Jednak po spotkaniu zarówno jego, jak i zawodników z zarządem klubu GKŻ Wybrzeże Gdańsk, żadnych radykalnych ruchów nie ma. Jednym konkretem z wydanego komunikatu jest ten:

"Zmiany w zakresie dotyczącym treningów zostaną wdrożone począwszy od piątkowego treningu przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra."

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 37:52. Przeczytaj relację, wystaw oceny zawodnikom i menedżerowiZarząd przyłączył się do głosów oburzenia kibiców, stwierdzając:

"Niedzielny rezultat jest kompromitujący w całej rozciągłości".
Jednak konsekwencji personalnych nie będzie, gdyż:

Wskazywanie jednostki odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska.
Nie ma też konkretów odnośnie kroków klubu podejmowanych w kwestii wzmocnienia I-ligowej ekipy. W zamian jest apel o jedność i wsparcie dla obecnej drużyny.

Przeczytaj o tym, kim może wzmocnić się Zdunek Wybrzeże GdańskKomunikat zarządu GKŻ Wybrzeże GdańskNiedzielna porażka Zdunek Wybrzeża Gdańsk na własnym torze jest dla nas ogromnym rozczarowaniem. Trzy przegrane w trzech meczach eWinner 1. Ligi Żużlowej to wynik znacznie poniżej naszych oczekiwań.

Po spotkaniu z menedżerem zespołu Erykiem Jóźwiakiem oraz drużyną, zarząd klubu podjął decyzję o niewyciąganiu w tym momencie konsekwencji personalnych. Niedzielny rezultat jest kompromitujący w całej rozciągłości. Wskazywanie jednostki za niego odpowiedzialnej, oznaczałoby jednocześnie zwolnienie z odpowiedzialności pozostałych uczestników tego wstydliwego widowiska.

Omawiając dotychczasowe występy, zarząd klubu zgłosił zastrzeżenia zarówno do decyzji sztabu szkoleniowego, jak i postawy zawodników oraz wysłuchał obu stron. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące ewentualnych roszad w składzie, przygotowania toru i częstotliwości treningów. Zmiany w zakresie dotyczącym treningów zostaną wdrożone począwszy od piątkowego treningu przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra.

W tym trudnym momencie apelujemy o jedność i wsparcie dla drużyny. Wbrew oczekiwaniom części z państwa, uważamy, że podejmowane na gorąco, nerwowe decyzje, nie są w tym momencie naszym sprzymierzeńcem. Rozumiemy państwa zdenerwowanie i oczekiwanie na szybkie rozwiązania. Zapewniamy jednak, że wszystkie wysiłki kierujemy na to, by niedawno rozpoczęty sezon przyniósł nam jeszcze wiele radości.


Typowanie wyników

mecz ligowy
01.05.2022 godz.14:00
wartość: 1 punkt
Stelmet Falubaz Zielona Góra
47:43
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

94%

246 typowań

x

0%

0 typowań

2

6%

15 typowańTabela po 3 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 2 0 1 146:124 4
2 Orzeł Łódź 3 2 0 1 145:125 4
3 Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 1 1 0 93:87 3
4 Aforti Start Gniezno 3 1 1 1 132:137 3
5 ROW Rybnik 2 1 0 1 92:88 2
6 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 51:39 2
7 Landshut Devils 3 1 0 2 126:144 2
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 0 0 3 114:155 0

W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Tabela wprowadzona: 2022-04-26

aktualna tabela »

Wyniki 3 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Aforti Start Gniezno 37:52
  • Landshut Devils - Stelmet Falubaz Zielona Góra 42:48
  • Orzeł Łódź - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 39:51
  • ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno (mecz przełożony z uwagi na żałobę w województwie śląskim po śmiertelnych wypadkach w kopalni "Pniówek")

Opinie wybrane


wszystkie opinie (347)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najbliższy mecz

Aforti Start Gniezno
4 lipca 2022, godz. 18:00
Stadion Miejski im. płk. Francis
HIT
79% Aforti Start Gniezno
0% REMIS
21% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

Stelmet Falubaz Zielona Góra
18% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
81% Stelmet Falubaz Zielona Góra
88% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
11% Landshut Devils

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 10 27 90%
2. Krzysztof Debski 10 26 90%
3. Mieczysław Makowski 10 22 80%
4. Beata Xxx 10 22 80%
5. Czesław Belka 10 22 70%

Relacje LIVE