Zaskoczenie Wróblewskim

9 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Radosław Wróblewski pierwszy raz tej wiosny znalazł się w kadrze pierwszej drużyny i od razu zagrał w podstawowym składzie Arki. Radosław Wróblewski pierwszy raz tej wiosny znalazł się w kadrze pierwszej drużyny i od razu zagrał w podstawowym składzie Arki.
Arka nie sprawiła niespodzianki. Po bezbramkowym remisie u siebie, gdynianie przegrali dziś na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:2 (0:1) i na ćwierćfinale skończyła się ich przygoda z Pucharem Polski. Trener Wojciech Stawowy nieco zaskoczył ze składem. Po raz pierwszy wiosną w meczowej "18" znalazł się Radosław Wróblewski i od razu zagrał w podstawowym składzie!

Bramki: Zieńczuk 45, Cantoro 67 - Przytuła 90+2.

WISŁA: Pawełek - Baszczyński, Cleber, Kokoszka, Dudka, Zieńczuk, Sobolewski, Jirsak (72 Niedzielan), Piotr Brożek (90 Diaz), Boguski (59 Cantoro), Paweł Brożek.

ARKA: Witkowski - Sokołowski, Sobieraj, Przytuła, Kowalski - Ława, Łabędzki (46 Nawrocik), Moskalewicz - Karwan, Wachowicz, Wróblewski (46 Chmiest).

Żółta kartka: Dudka (Wisła), Sobieraj (Arka).

Gdyński szkoleniowiec zaskoczył ustawienie. Bo to nie tylko Wróblewski w "11", ale i powrót Krzysztofa Przytuły do obrony i ponowna próba w podstawowym składzie z Michałem Łabędzkim. Jednak pierwszy i ostatni z tego tercetu wytrwali na boisku tylko do przerwy. W drugiej połowie Arka musiała szukać gola, bo bramkę straciła do szatni. Norberta Witkowskiego strzałem z wolnego pokonał Marek Zieńczuk. Zresztą przed przerwą obie drużyny nie miały klarowych sytuacji strzeleckiej i ograniczały się do uderzeń z dystansu. Bliski powodzenia był na przykład Cleber w 20. minucie.

W Arce strzelali Marcin Wachowicz czy Olgierd Moskalewicz, ale po raz pierwszy w światło bramki udało się trafić Marcinowi Chmiestowi w 50. minucie. Ten ostatni tym razem był tylko rezerwowym i pojawił się w grze dopiero po przerwie. Chwilę później jeszcze groźniej strzelał Bartosz Karwan.

Niestety, zamiast wyrównania, które byłoby na wagę awansu dla Arki, padł drugi gol dla gospodarzy. Po źle ustawionej pułapce ofsajdowej aż trzech wiślaków popędziło na Witkowskiego. Paweł Brożek odegrał do Cantoro, a Argentyńczyk spokojnie posłał piłkę do siatki.

Gdynianie ambitnie walczyli o honorowego gola. W 75. minucie Damian Nawrocik przegrał pojedynek sam na sam z Mariuszem Pawełkiem. Natomiast w doliczonym czasie gry z rożnego dośrodkował Bartosz Ława. Bramkarz Wisły odbił piłkę po "główce" Karwana, a celną dobitką popisał się Krzysztof Przytuła.

Opinie (31) ponad 20 zablokowanych

• Piękny popis kibiców Lechii. Świat jest z Was dumny :)

• 0 0

• TYLKO ARKA

W naszych sercach Tylko ARKA GDYNIA, nie ważne są wyniki, miejsca w tabeli takie bzdury są istotne dla dzieci. Bez GDYNI nie ma ARKI i bez ARKI nie ma GDYNI. My jesteśmy w Gdyni gospodarzem i nie ważne czy gramy na GOSIRZE, ORKANIE czy CHECZY ;-) !!!

• 0 0

• oj ludziska, macie n****ne w tych baniach wypisując takie pierdoły, "Arka k**wy" "Lechia ch**e" itd.itp. a tutaj raczej chodzi o sport a nie spinanie się na forach, wielkie cwaniaki przed kompami siedząa a o piłce guanoo wiecie!!! Pozdrowienia dla inteligentnych, normalnych kibiców piłki nożnej

• 0 0

• WIECIE CO WAS CZEKA W NIEDZIELĘ...ODP. JEST PROSTA...CO NAJWYŻEJ REMIS...

• 0 0

• Do kibiców z Druk-arki

Stawowy zaskoczył,śmiechu warte!!Ciekawe czy zaskoczy Śląsk?Chyba swoją dymisją tylko Kasy Szkoda.

• 0 0

Czekamy na was,szykujemy śledzie w sosie własnym!!! Tylko WKS-BKS-TS Wisła!! Oj będzie się działo!!!Czekamy!!

• 0 0

• tak naprawde to w trójmiescie powinny grać 3 zespoły w 1 lidze.arka,bałtyk i lechia.i po co sie spinac.przypomnijcie sobie stare dzieje.

• 0 0

• SLASK&WISELKA&LECHIA GDANSK PONAD WSZYSTKO !!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• napisze krotko..jaka liga takie druzyny

arka i lechia to wielki badziew..a ich pajacyki dennikibice ktorzy gryza sie wzajemnie sa zakompleksieni, \...liga jest beznadziejna..nie podniecajcie sie tym wszystkim..

• 0 0

• MECZ

OGŁADALEM WCZORAJ OBA MECZE NASZYCH DRUŻYN.POMIMO ŻE PRZEGRAŁY NIE PRZYNIOSŁY NAM WSTYDU.POZDRAWIAM KIBICOW ARKI-NORMALNY LECHISTA