Zastal Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia 75:61. Filip Dylewicz rozegrał 700. mecz

dak.
2 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Filip Dylewicz (w środku) rozegrał spotkanie numer 700 w Polskiej Lidze Koszykówki. Jubileuszu nie będzie jednak wspominał dobrze, bo jego Asseco Arka Gdynia przegrała z Zastalem Enea BC Zielona Góra. Filip Dylewicz (w środku) rozegrał spotkanie numer 700 w Polskiej Lidze Koszykówki. Jubileuszu nie będzie jednak wspominał dobrze, bo jego Asseco Arka Gdynia przegrała z Zastalem Enea BC Zielona Góra.

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Zastalem Enea BC Zielona Góra 61:75 (15:23, 16:20, 23:18, 7:14) w meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi rozgrywanym awansem. Jubileusz przeżył Filip Dylewicz, który rozegrał spotkanie numer 700 w Polskiej Lidze Koszykówki. 42-letni weteran zapisał 11 punktów na swoim koncie. Zawiódł za to m.in. jeden z liderów Jacobi Boykins. - Każdy, kto będzie się obrażał na sędziów i nie robił tego, co jest potrzebne drużynie będzie siedział na ławce - skomentował trener Milos Mitrović na pomeczowej konferencji prasowej.

ZASTAL: Apić 17 (9 zb.), Zyskowski 13 (1x3), Jospeh 5 (1x3), Brembly 5, Nenadić 4 oraz Jackson 12 (1x3), Żołnierewicz 7, Sulima 6 (1x3), Mazurczak 4, Meier (8 zb.), Szymański, Cieślak

ASSECO ARKA: Musić 18 (1x3), Wołoszyn 11, Hrycaniuk 8, Tomaszewski 6, Boykins 4 oraz Dylewicz 11 (3x3), Wilczek 3 (1x3), Bogucki, Kowalczyk, Walkowiak

Spotkanie zaczęło się od oklasków dla Filipa Dylewicza. Weteran Asseco Arki Gdynia rozgrywał tego dnia swój 700. mecz w zawodowej koszykówce. Rekord największej liczby występów w Polskiej Lidze Koszykówki rośnie z każdym meczem.

Filip Dylewicz: Cieszę się, że piszę historię. Przeczytaj styczniowy wywiad z weteranem PLK

Następnie oba zespoły przystąpiły do rywalizacji. Lepiej zaczęło układać się żółto-niebieskim, ale gospodarze wyszli na prowadzenie 8:7 i już go nie oddali. Dwucyfrowa przewaga została przekroczona na początku drugiej kwarcie po "trójce" Krzysztofa Sulimy i gdynianom już ciężko było nawiązać walkę.

Zwłaszcza przy 35-proc. skuteczności, gdyż podopieczni Milosa Mitrovicia wykorzystali 10 z 28 rzutów z gry. Najlepiej w zespole spisywał się Novak Musić - zdobywca 10 punktów do przerwy (4/5 z gry), a drugi był Dylewicz 8 pkt (3/7)

Rywale mieli o 6 rzutów więcej od gości, zachowując 43-proc. skuteczność. Wtedy mieli już także 6 przechwytów, a Arka aż 9 strat.

Koszykarska środa z Asseco Arką Gdynia, Treflem Sopot i VBW Arką Gdynia. Przeczytaj zapowiedź

Tuż po przerwie sygnał to ataku dali najbardziej doświadczeni w gdyńskim zespole: Dylewicz, Bartłomiej WołoszynAdam Hrycaniuk, którzy przyczynili się do pomniejszenia straty do 6 pkt (45:51). Jednak wtedy gospodarze znów zdołali odskoczyć, a swoje zadanie dopełnili w czwartej kwarcie. W tej gdynianie zdobyli zaledwie 7 "oczek", a w całym meczu przegrali 61:75.

Ich skuteczność z gry wyniosła 38 proc. z gry (21/55) i 26 proc. z dystansu (5/19). Koszykarze z Zielonej Góry lepiej rzucali w całym meczu (27/61, 44 proc. z gry), ale słabiej zza łuku - 17 proc. (4/23). Byli też czujniejsi pod koszem (39 do 33 w zbiórkach). Warto dodać, że Asseco Arka Gdynia po przerwie zaliczyła mniej strat - 4 (13 w całym spotkaniu).

Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 72:82. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Najlepiej w gdyńskim zespole spisali się: Musić (18 pkt) oraz Wołoszyn i Dylewicz (po 11 pkt). Zawiódł za to Jacobi Boykins, który zdobył tylko 4 pkt. Na parkiecie spędził tylko 15 minut, a powody takiej decyzji trener Mitrović wytłumaczył na pomeczowej konferencji prasowej.

- Rozkład minut to moja decyzja. Każdy, kto będzie się obrażał na sędziów i nie robił tego, co jest potrzebne drużynie będzie siedział na ławce - wyjaśnił szkoleniowiec.

Wyniki 21 kolejki

• Enea Zastal BC Zielona Góra - TREFL SOPOT (przełożony na 23.03)
  • Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 72:82 (20:23, 17:18, 12:20, 23:21)
  • Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 96:84 (30:19, 21:17, 21:23, 24:25)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - King Szczecin 71:102 (25:20, 18:27, 14:23, 14:32)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 91:80 (25:24, 24:15, 21:20, 21:21)
  • PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice (przełożony na 16.02)
  • HydroTruck Radom - Twarde Pierniki Toruń (przełożony na 30.03)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Legia Warszawa (mecz odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gospodarzy)