• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zastępy z Pomorza. Czas reprezentacji

12 grudnia 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych ma wolne do 9 lutego. Nastał czas reprezentacji. W niedzielę w Spale spotkają się seniorzy, którzy rozpoczną ostatni etap przygotowań przed finałami mistrzostw Europy. Dwa dni później w Rewalu spotkają się drużyny narodowe młodzieżowców i juniorów. Z wybrzeżowych zespołów powołania otrzymało 18 szczypiornistów, a 10 kolejnych musi być w pogotowiu. Ich nazwiska są na liście rezerwowej.

Od 24 stycznia do 1 lutego pierwsza reprezentacja walczyć będzie w Szwecji w finałach mistrzostw Europy. Jeszcze w tym roku kadra spotka się na tygodniowym zgrupowaniu w Spale (16-23.12.), a następnie przeniesie się do Warszawy (26-30.12.), gdzie w ramach konsultacji szkoleniowej przewidziane są mecze z Islandią.

Bogdan Zajączkowski wysłał powołania do osiemnastu zawodników. Wśród nich są: Sebastian Suchowicz i Marcin Pilch (obaj DGT Wybrzeże Gdańsk) oraz Piotr Frelek (MMTS Kwidzyn). Na liście oczekujących znaleźli się pomorscy kołowi: Marek Boneczko (MMTS) i Artur Siódmiak (DGT Wybrzeże).

Naszą młodzież czeka konsultacja i turniej międzynarodowy Baltic Junior Cup w Rewalu (18-22.12). Młodzieżówkę ponownie poprowadzi Wojciech Nowiński, który w tej kategorii wiekowej doprowadził Polskę przed czterema laty do czwartego miejsca mistrzostw świata. Ponadto pamiętamy go z pracy w Spójni i jako drugiego szkoleniowca pierwszej reprezentacji za kadencji Jacka Zglinickiego i Zygfryda Kuchty. Gdańszczanin zastąpił w kadrze Jana Prześlakiewicza, który obecnie jest drugim trenerem.

Do młodzieżówki powołano m.in.: Adriana Niedośpiała (SMS Gdańsk) oraz Patryka Kuchczyńskiego, Damiana Malandego i Michała Świrkulę. W rezerwie pozostają: Grzegorz Sikora, Michał Waszkiewicz i Przemysław Wójtowicz (wszyscy DGT Wybrzeże).

W juniorach Dariusz Tomaszewski postawił głównie na swoich podopiecznych z gdańskiej SMS. W 16-osobowej kadrze jest ich aż 11, a 5 kolejnych w rezerwie!

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane