Zawisza Bydgoszcz - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Świetna zmiana i czerwona kartka trenera

mip
23 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Gedania 1922 Gdańsk

Krystian Ryczkowski, trener Gedanii 1922 Gdańsk dokonał świetnej zmiany, gdyż piłkarz, którego wprowadził z ławki ustalił końcowy wynik meczu z Zawiszą Bydgoszcz 3:1, a potem obejrzał czerwoną kartkę. Krystian Ryczkowski, trener Gedanii 1922 Gdańsk dokonał świetnej zmiany, gdyż piłkarz, którego wprowadził z ławki ustalił końcowy wynik meczu z Zawiszą Bydgoszcz 3:1, a potem obejrzał czerwoną kartkę.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:1 (2:0) w meczu 13. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego utrzymali przodownictwo w tabeli, wychodząc obronną ręką z dramatycznej końcówki, w której drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał właśnie trener. Chwilę wcześniej dokonał jednak świetnej zmiany, gdyż to rezerwowy Mateusz Szymański golem odpowiedział odpowiedział na kontaktowe trafienie rywali.

Sprawdź, jak w piątek zaprezentowali się piłkarze Bałtyku Gdynia w starciu z Unią Solec Kujawski

Rugowski 89 - Zalewski 6, Sosnowski 36, Szymański 90+6

GEDANIA: Zieliński - Molga, Bąk, Flis - Gorwa, Sumiński (77 Pogorzalski)), Kankowski, Gajewski - Zalewski (90 Szymański), Sosnowski - Duda (90 Apostołowicz)

W niedzielę na boisko wybiegli piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk, którzy chcieli powrócić na fotel lidera po tym, jak w sobotę zepchnęła ich z niego Olimpia Grudziądz. Rywalem był Zawisza Bydgoszcz, który jeszcze w czwartek rywalizował w Fortuna Pucharze Polski z Radomiakiem Radom (1:3).

Trener Krystian Ryczkowski nieco przemodelował skład względem poprzedniego spotkania z Pogonią II Szczecin. Do składu po pauzie za żółte kartki wrócili: Adam DudaKamil Kankowski, a z tego powodu w Bydgoszczy zabrakło Wojciecha Zyski.

Gdańszczanie prowadzenie objęli już w 6. minucie, gdy Bartosz Zalewski wykorzystał katastrofalny błąd defensora gospodarzy, przeciął podanie i strzałem z 16 metrów pokonał Mateusza Oczkowskiego. Później to jednak Zawisza miał optyczną przewagę, ale mądrze broniła się Gedania, która nie dopuszczała rywali we własne pole karne.

Adam Duda strzela gole i zachęca trójmiejskie kluby do współpracy, także Bałtyk Gdynia. Przeczytaj wywiad

Przyjezdni odgryzali się kontrami, a w 36. minucie udało im się podwyższyć prowadzenie, gdy idealną wrzutkę Kankowskiego wykorzystał Filip Sosnowski. Chwilę później mogło być 0:3, ale rzutu karnego nie wykorzystał Duda, strzelając w poprzeczkę.

W drugiej połowie gospodarze gonili wynik. Mało było jednak klarownych sytuacji strzeleckich. Gospodarze jednak dopięli swego w 89. minucie, gdy Jakuba Zielińskiego pokonał Sebastian Rugowski. Zawisza grał wtedy w "10", bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Okuniewicz. Chwilę wcześniej akcji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Duda.

Miejscowi mieli apetyt na wyrównanie. Arbiter doliczył aż 6 minut, a wynik w 96 minucie ustalił Mateusz Szymański, który chwile wcześniej pojawił się na boisku, zastępując Zalewskiego. Później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał trener Ryczkowski.

Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin 1:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

18 Bałtyk Gdynia 13 0 3 10 10:30 3
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-23