Zawód w ostatnim meczu sezonu zasadniczego

Marta
17 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Geraldine Robert zdobyła 26 punktów, ale w pojedynkę meczu w Poznaniu wygrać nie mogła, a od koleżanek otrzymała nikłe wsparcie. Geraldine Robert zdobyła 26 punktów, ale w pojedynkę meczu w Poznaniu wygrać nie mogła, a od koleżanek otrzymała nikłe wsparcie.

Bardzo niemiłą niespodziankę sprawiły koszykarki Lotosu na pożegnanie z sezonem zasadniczym FGE. Gdynianki, pewne już trzeciego miejsca do play-off, przegrały na wyjeździe z ostatnią ekipą w tabeli. Lotos uległ drużynie Inea AZS Poznań 59:63 (11:13, 14:12, 21:14, 13:24). Dla rywalek było to dopiero trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Drugą część rozgrywek podopieczne Javiera Fort Puente rozpoczną od meczów z Matizolem Lider Pruszków. Pierwsze spotkanie przy ul. Olimpijskiej już 21 marca.

INEA: Kotnis 15, Drzewińska 12, Horodeńska 11, Petillon 9, Gawrońska 4 - Kedzia 8, Woźniak 4, Adamowicz 0.

LOTOS: Robert 26, Bandyk 8, Anderson 4, Jinks 4, Knezević 3 - Henry 4, Plumbi 4, Marciniak 4, Kaczmarska 2.

Ekipę z Gdyni zgubiło wyraźne rozluźnienie świadomością, że mecz ostatniej kolejki nie będzie miał już żadnego wpływu na układ tabeli, być może też podświadomie ekipa trenera Javiera Forta Puente chciała oszczędzać siły przed rozpoczynającą się już w środę fazą play-off. Jakkolwiek jednak nie usprawiedliwiać by postawy gdynianek nic nie zmieni faktu, że drużyna, która zamierza walczyć o medale nie powinna przegrywać z ekipą, która niemal od początku sezonu okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Poznanianki zagrały nieustępliwie w obronie i przez cały czas meczu zespół gości miał z tym wyraźne problemy. W połowie pierwszej kwarty było 7:7, później przez chwilę 9:7 dla Lotosu jednak gospodynie szybko wyrównały a ostatecznie wygrały inauguracyjną kwartę 13:11.

Jeszcze gorzej gdynianki zaprezentowały się na początku drugiej odsłony. Przez 8 jej minut zdołały rzucić rywalkom tylko 4 punkty, podczas gdy koszykarki INEI zdobyły ich aż 12 (25:15 w 18 min.). W kocówce pierwszej połowy gdynianki przypomniały sobie jednak, że są ekipą z o wiele większym potencjałem i dzięki skutecznej końcówce doprowadziły do remisu po 20 minutach 25:25.

Przez większość czasu trzeciej kwarty toczyła się wyrównana walka (40:38 dla Lotosu w 28 min.) i znów jak w przypadku końcówki pierwszej połowy przyspieszenie gdynianek dało im serię punktów i po 3 kwartach było 46:39 dla gdynianek. Wydawało się, że zespół znad morza ma już mecz pod kontrolą, zwłaszcza że w 35 minucie prowadził 54:45.

Tabela wprowadzona: 2012-03-17
W końcówce jednak znów gdynianki zwolniły i dały się zdominować agresywnej grze poznanianek. W 38 minucie było już tylko 56:55 dla Lotosu a ostatecznie gdynianki przegrały 59:63. W sobotnim meczu Aneika Henry zagrała tylko przez 10 minut, zaś Jolene AndersonGeraldine Robert spędziły na parkiecie niewiele ponad 20 minut. Nie przeszkodziło to jednak Robert w zaliczeniu "double-double", zdobyła w tym czasie 26 punktów i miała 17 zbiórek. Na ławce rezerwowych cały mecz przesiedziała Magdalena Ziętara, która w środę nabawiła się niegroźnej kontuzji.

Pozostałe wyniki 26 kolejki FGE:
Artego Bydgoszcz - Tęcza Leszno 70:67 (18:14, 16:21, 12:17, 24:15), MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 61:57 (14:16, 22:14, 11:18, 14:9), Matizol Lider Pruszków - ROW Rybnik 86:42 (28:9, 15:14, 16:12, 27:7), Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice, 70:68 (20:23, 13:9, 19:19, 18:17), Energa Toruń - Odra Brzeg 70:56 (21:13, 21:18, 19:12, 9:13), ŁKS Siemens AGD Łódź - Widzew Łódź 65:76 (26:23, 19:20, 13:12, 7:21).

Teraz ekstraklasa koszykarek podzieli się na zespoły grające w play-off i play-out. Pierwsza runda fazy play-off toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, przy czym pierwszy i ewentualnie trzeci mecz rozegrany zostanie na parkiecie zespołu zajmującego wyższe miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Terminy ćwierćfinałów to: 21 i 24 marca oraz ewentualnie 4 kwietnia.

Matizol Lider Pruszków

Drużyny z miejsc 9-14 zagrają teraz systemem "każdy z każdym", a po tym etapie ekstraklasę opuszczą dwie najsłabsze ekipy.
Marta

Opinie (10)

• Czy Mietek nadal może ?

Mietek ! Czy Ty tylko JAJA możesz robić? Tak nie można ! SPORT to też pewne wartości jak uczciwość czy solidność.Tylko srebro lub złoto może zmyć HAŃBĘ
    z Twego imienia.

• 9 3

• Ale blamaż

Jaki początek sezonu zasadniczego taki koniec, tylko przeciwnik z innego bieguna tabeli. Mówiąc, delikatnie dały ciała a w środę Matizol już czeka. Klub chciałby żeby cała hala była pełna kibiców ale takimi meczami to hali się nie zapełni. Wtopa większa niż z Pragą - statystyki mówią same za siebie. A ewentualne tłumaczenie, że grały bez Aneiki, która opuściła parkiet za 5 fauli w 3 kwarcie nic nie pomoże. Pytam, co się stało, że się z******o? Reasumując najgorsze jest to, że oprócz goryczy porażki drużyny, której się kibicuje pojawią się pełne "zrozumienia" i "pocieszenia" komentarze różnych oszołomów leczących swoje frustracje. Dziewczyny zrehabilitujcie się w playoff-ach. Go Lotos!!!

Ps. Kiedy Gosia Misiuk wróci do składu, potrzeba chyba trochę świeżości i głodu gry?

• 10 2

• po co przegrywać z takimi ?Fakt że to niczego nie zmienia ale po co dawać rywalom nadzieję?

• 9 1

• Bez ambicji bez honoru !!!!!!!!!!!!!!!! (1)

Jak możne przegrać z drużyną która wygrała tylko 2 mecze !!!!!

• 17 3

• AZS

o widzisz . jakos można !

• 4 0

• Dziewczyny postawiły u buka

Piękny kurs 19 - za wygraną poznanianek.Warto było przegrać w lidze meczyk.