Zawodniczki taekwon-do zdobyły Puchar Świata

15 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Reprezentacja Polski taekwon-do na Pucharze Świata w Australii.

Reprezentantki Polski, w tym zawodniczki Gdańskiego Klubu Taekwon-Do: Kamila Kasprzak, Anna Karbowska i Laura Drzewucka, spisała się na medal podczas Pucharu Świata w Australii. Pierwsza z nich wygrała indywidualnie. Do tego, w sześcioosobowej drużynie, w której skład weszła także Karbowska wygrały rywalizację zespołową.

Biało-czerwoni wybrali się na Puchar Świata do Sydney, gdzie rywalizowali seniorzy oraz juniorzy. W sumie Polskę reprezentowała w Australii 57-osobowa grupa składająca się z 33 zawodników, sześciu trenerów, trzech oficjeli, sędziny i osób towarzyszących.

PRZECZYTAJ O OLIWII PODWYSOCKIEJ, ZAWODNICZCE GDAŃSKIEGO KLUBU TAEKWON-DO, BOHATERCE NASZEGO CYKLU SPORT TALENT

W składzie polskiej kadry znalazły się trzy zawodniczki Gdańskiego Klubu Taekwon-do: Anna Karbowska, Kamila KasprzakLaura Drzewucka oraz trener Marcin Wołosz.

Zawodniczki GKT Gdańsk spisały się znakomicie zdobywając 7 medali - 3 złote i 4 srebrne. Najlepiej wypadła Kasprzak, która zdobyła Puchar Świata wygrywając kategorię walk -75 kg.

Puchar Świata wywalczyły także panie w walkach drużynowych, wygrywając w finale z Argentyną. W składzie sześcioosobowej ekipy znalazły się Karbowska i Kasprzak. Drużyna dołożyła jeszcze srebrny medal w konkurencji układów formalnych. Ponadto dwa srebrne medale wywalczyła Karbowska - w walkach -56 kg oraz w technikach specjalnych.

Polska reprezentacja zajęła 5. miejsce w klasyfikacji medalowej państw zdobywając łącznie 34 medale w tym: 11 złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych.