Wiadomości

Dokąd dopłynął gdański żeglarz?

Zbigniew Gutkowski podczas nagrywania jednego z filmu w czasie samotnego rejsu dookoła Ziemi.
Zbigniew Gutkowski podczas nagrywania jednego z filmu w czasie samotnego rejsu dookoła Ziemi. fot. facebook.com/zbigniew.gutkowski

Zbigniew Gutkowski jest już miesiąc na wodzie. Płynący samotnie dookoła globu gdański żeglarz pojawił się na Oceanie Południowym, przeciął 44. równoleżnik i kieruje się w stronę Azji. To 1/5 założonej trasy. Na razie rejs przebiega bez większych komplikacji.ZBIGNIEW GUTKOWSKI ZAMIERZA OPŁYNĄĆ ZIEMIĘ W 150 DNI

- Trudno przewidzieć, czego się spodziewać. Prognozy pogody potrafią różnić się od siebie. Ważne, że nie ma szarpnięć, a "Globe" płynie w dobrym tempie - tak brzmi ostatni wpis Zbigniewa Gutkowskiego z wtorku.
Trójmiejski żeglarz uciekał ostatnio przed niżem, który niesie ze sobą bardzo silne wiatry. W pewnym stopniu mu się to udało i nie powinien doświadczyć go na własnej skórze. Obecnie przepłynął już całą długość Afryki i zaczyna kierować się w stronę Azji. Pozycję żeglarza można śledzić za pomocą my.yb.tl/ybloggutek.

Obecna pozycja Zbigniewa Gutkowskiego.
Obecna pozycja Zbigniewa Gutkowskiego. fot. my.yb.tl/ybloggutek


- Nad głową krąży sporo albatrosów. Nie mam jednak szczęście do tego, aby je nakręcić na wideo. Do tego na pokładzie jachtu pojawiają się inni goście. Ze wszystkim można dać sobie radę - dodaje popularny "Gutek".
HISTORIA ZAPOMNIANEGO ŻEGLARZA HENRYKA JASKUŁY

Podróż żeglarz dokumentuje nagranymi filmami. Można je oglądać na profilu Polish Ocean Racing. Na wodzie jest już 32 dni, a to według jego obliczeń powinno stanowić 1/5 trasy.

Przypomnijmy, że Gutkowski wyruszył w Wigilię z portugalskiego Cascais w kolejny rejs dookoła świata. Choć uczynił to już dwukrotnie w różnego rodzaju regatach, nigdy nie udało się mu dokonać tego będąc samotnie w łódce oraz nie zawijając do portu. Teraz chce to wreszcie uczynić, a przy okazji pobić rekord Polski. Ma nadzieję, że rejs zajmie mu około 150 dni. Na tyle dni zabrał jedzenia.

W 2012 ROKU GUTKOWSKI WYCOFAŁ SIĘ Z VENDEE GLOBE

Latem sprzedał łódkę z poprzedniej edycji Vendee Globe i zaczął odnawiać tę, na której opłynął Ziemię, ale z przystankami podczas Velux 5 Oceans. Ma ona obecnie 19 lat.

Co do Vendee Globe 2016/2017, na start w którym Gutkowi nie udało się zebrać odpowiednich funduszy, niedawno poznaliśmy zwycięzcę. Najszybciej Glob opłynął samotnie Francuz Armel Le Cleac'h, który potrzebował na to 74 dni, 3 godzin, 35 minut i 46 sekund.

Opinie (5) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane