• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie przeprowadzi transferu. Dramat żużlowca

jag.
21 stycznia 2023, godz. 10:30 
Opinie (62)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Andriej Kudriaszew usłyszał dramatyczną diagnozę lekarską. Andriej Kudriaszew usłyszał dramatyczną diagnozę lekarską.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nadal pozostaje bez drugiego polskiego seniora na sezon ligowy 2023. Na pewno nie przeprowadzi transferu, do którego przymierzało się jeszcze w listopadzie. Dramatyczne wieści napłynęły od Andrieja Kudriaszowa. 31-letni żużlowiec musi zakończyć karierę, gdyż wykryto u niego chorobę onkologiczną, grozi mu też amputacja nogi.Eryk Jóźwiak nominowany w11. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2022. Już można głosowaćZdunek Wybrzeże Gdańsk zostawiło w składzie drugie miejsce przewidziane dla polskiego seniora. Jednym z głównych kandydatów do jego obsadzenia był Andriej Kudriaszow, związany kontraktem z Kolejarzem Opole. Jednak to już nieaktualne. 31-letni żużlowiec usłyszał dramatyczną diagnozę lekarską, która zmusza go do zakończenia kariery.

- Lekarze powiedzieli mi, że nie ma szans, bym mógł wrócić do zawodowego uprawiania sportu. Moja sytuacja jest bardzo poważna. Z tego powodu zdecydowałem się rozpocząć sprzedaż mojego sprzętu i liczę, że to pozwoli jakoś przetrwać rodzinie najbliższe miesiące - przyznał Kudriaszow w wywiadzie dla portalu sportowefakty.pl.

Przypomnij sobie, dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk chciało pozyskać Andrieja KudriaszowaŻużlowiec przedstawił jak wielkie już teraz ma problemy ze zdrowiem.

- Lekarze zdiagnozowali u mnie nowotwór skóry, a dokładnie rak płaskonabłonkowy. Jeszcze do niedawna sytuacja wydawała się być pod kontrolą, ale pod koniec grudnia usłyszałem słowa, które do dziś brzmią w mojej głowie jak wyrok - amputacja. Lekarze już teraz chcieli amputować lewą nogę, bo ich zdaniem to najłatwiejsza metoda na pozbycie się nowotworu i uniknięcie przerzutów na cały organizm. Na razie chcę jednak walczyć i zdecydowałem się spróbować innych metod leczenia, które dają szansę na zachowanie nogi - dodał Andriej.

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk doczeka się na tego żużlowca?Życząc jak najskuteczniejsze walki Kudriaszowowi z chorobą, przypomnijmy, że to nie pierwszy w ostatnim czasie żużlowiec, na którego liczył Zdunek Wybrzeże, a te rachuby przekreślimy sprawy zdrowotne.

Przed ubiegłorocznymi play-off klub wzmocnił się Wiktorem Rafalskim, ale nim młodzieżowiec zdążył zadebiutować, doznał kontuzji, która wykluczyła go ze startów do końca sezonu.

Jakie diagnozy usłyszał Keynan Rew po wypadku?Natomiast Keynan Rew, który po wypożyczeniu z Unii Leszno, ma być w Gdańsku podstawowym zawodnikiem do lat 23, pod koniec roku doznał groźnego wypadku w Australii. Żużlowiec uszkodził kręgosłup. Na szczęście miało się skończyć tylko na pęknięciach, które nie wykluczają startów w tm sezonie. W klubie mają nadzieje, że Rew stawi się na stadionie przy ul. Zawodników najpóźniej w połowie marca, kiedy mają ruszyć treningi.

Kiedy żużlowcy wyjadą na tor w Gdańsku, co będzie wymienione na stadionie?Typowanie wyników

Zyskaj +1 pkt, ale możesz też stracić -3 pkt

Zaznaczenie tej opcji podczas typowania skutkuje tym, że w przypadku trafienia rozstrzygnięcia zostanie przyznany dodatkowy 1 punkt, jednakże jeśli nie uda się poprawnie wytypować takiego spotkania zostaną odjęte aż 3 punkty.

Korzystanie z tej opcji jest nieobowiązkowe i jest dodatkowym elementem strategii pozwalającym na uzyskanie dodatkowych punktów. Sugerujemy z niej korzystać tylko w przypadku gdy jesteśmy pewni proponowanego rozstrzygnięcia, w przeciwnym wypadku możemy być narażeni na straty punktowe.

Jak typują inni?

82% 94 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
17% 20 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
82% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
17% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Enea Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane