• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno. Ostatni dzwonek i czas decyzji

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk wypożyczył żużlowca. Powrót wychowanka
W lipcu ubiegłego roku żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrali u siebie z Aforti Startem Gniezno aż 52:37. M.in. Jakub Jamróg zdobył 12, a Rasmus Jensen 9 punktów.
W lipcu ubiegłego roku żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrali u siebie z Aforti Startem Gniezno aż 52:37. M.in. Jakub Jamróg zdobył 12, a Rasmus Jensen 9 punktów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk gości drużynę Aforti Start Gniezno. Początek meczu w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 14. Bilety kosztują od 25 do 45 zł. Dla kilku miejscowych żużlowców to już ostatni dzwonek, aby zasygnalizować zwyżkę formy, gdyż dla klubowych włodarzy nadchodzi czas decyzji. Po trzeciej kolejce można kontraktować tych zawodników, którzy na ten sezon nie mają podpisanych kontraktów w Polsce, a cały czas można wypożyczać tych, którzy w dotychczasowych zespołach nie zdobyli 12 punktów. Tu kierunki są głównie dwa: Ostrów Wielkopolski i Grudziądz.Relacja LIVE
37:52
ZDUNEK
WYBRZEŻE
Gdańsk
Aforti
Start
Gniezno

24 kwietnia 2022, godz. 14:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
24.04.2022 godz.14:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

81%

191 typowań

x

0%

1 typowanie

2

19%

44 typowaniaŻużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk weszli w sezon dwiema porażkami. Nie ma co narzekać na niesprzyjający terminarz, a tym bardziej łudzić się, że w tym roku do play-off wchodzi aż 6 drużyn i jest czas, aby jeszcze "oddalić". Dla kilku zawodników niedzielnym mecz z drużyną Aforti Start Gniezno to już ostatni dzwonek, aby zasygnalizować zwyżkę formy. Po zakończeniu 3. kolejki klubowi włodarze otrzymają bowiem nowe możliwości personalnego manewru i będzie to dla nich czas kluczowych decyzji dla przebiegu dalszej części rozgrywek.

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk próbował reaktywować formę Rasmusa Jensena?Przypomnijmy, że od 24 do 29 kwietnia otwarte zostanie okno transferowe dla żużlowców, którzy na ten sezon nie mają podpisanych kontraktów w Polsce. Najbardziej znani z takich zawodników to: Kim NilssonHans Andersen. Oczywiście można sięgać także po mniej renomowanych zawodników z nadzieją, że ten ktoś stanie się objawieniem rozgrywek, ale taki ruch będzie bardziej strzałem niż przemyślanym i racjonalnym wzmocnieniem.

Dlatego z naszych informacji wynika, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie będzie szukać "odkryć" wśród żużlowców, którzy obecnie nie mają kontraktów w Polsce, ale koncentruje się na rozmowach z zawodnikami, którzy już posiadają angaże w naszym kraju, a także z ich obecnymi klubami, aby wyraziły zgodę na wypożyczenia.

Jakub Jamróg: Chcę być liderem. Przeczytaj wypowiedzi żużlowców i menedżera po meczu w BydgoszczyWbrew pozorom gdański klub ma atuty w negocjacjach o wzmocnieniu składu. W budżecie zaplanowane były pieniądze dla Wiktora Kułakowa, który miał być liderem drużyny. Wobec zawieszenia Rosjanina, wypłacono jedynie część transzy, która była przeznaczona na przygotowania. Pozostałe środki finansowe, w tym te, które Kułakow miał "podjąć z toru" za zdobywane punkty, z powodzeniem można przeznaczyć dla nowego żużlowca.

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Aforti Start Gniezno, 24.04.2022, niedziela, godz. 14, stadion przy ul. Zawodników 1, ceny biletów 25-45 zł

Aforti Start Gniezno:

1.
2. Ernest Koza
3. Oskar Fajfer
4. Szymon Szlauderbach
5. Michael Jepsen Jensen
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Adrian Gała
10. Rasmus Jensen
11. Wiktor Trofimow
12. ZZ
13. Jakub Jamróg
14. Marcel Krzykowski
15. Kamil Marciniec
16.

Sędzia: Paweł Palka
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący jury: Marek Wojaczek


Zdunek Wybrzeże analizuje potencjał obecnego zespołu zarówno na pozycjach seniorskich jak i juniorskich. Gdy nadal zawodzić będzie Rasmus Jensen bądź też zastępstwo zawodnika w miejsce Kułakowa nie przynosić będzie oczekiwanej liczby punktów, to konieczne będą zdecydowane ruchy. Dlatego w meczu ze Startem żaden z zawodników, którzy są podstawowymi od początku sezonu, nie powinien pozwolić sobie na chwilę słabości, gdyż jego pozycja w zespole może ulec znacznemu osłabieniu.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 52:38. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny żużlowcom i menedżerowiJeśli chodzi o kluby PGE Ekstraligi to gdańszczanie spoglądają na dwa: Arged Malesa Ostrów i GKM Grudziądz. W pierwszym są dwa seniorzy, którzy na początku sezonu zmieniają się w podstawowym składzie: Oliver BerntzonNicolai Klindt. Szwed dotychczas zdobył 2 punkty w 4 wyścigach, a Duńczyk 4 w 5 startach.

Menedżer Mariusz Staszewski zapowiedział, że będzie stosował rotację w drużynie Agred Malesy i dopiero, gdy uzna, że skład się ustabilizował, pozwoli jednemu z tych żużlowców odejść na wypożyczenie. Zdunek Wybrzeże także zatem musi czekać.

Nowy żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk jest mistrzem motocrossu. Kiedy zadebiutuje w 1. Lidze?Natomiast potencjalnego wzmocnienia pozycji juniorskich gdańszczanie upatrują w Grudziądzu. Już z GKM wypożyczyli Miłosza Wysockiego, ale z myślą przede wszystkim o jego startach w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W kontekście eWinner 1. Ligi myślą o lepszym nastolatku.

W kadrze ZOOleszcz GKM jest m.in. Seweryn Orgacki, który pod koniec poprzedniego sezonu był wypożyczony do Cellfastu Wilki Krosno, ale rozgrywki skończył przedwcześnie, gdyż już w półfinałach play-off, notując upadek na... gdańskim torze. Jest tak także uznawany za duży talent Wiktor Rafalski, kuzyn Pawła Przedpełskiego.

Obaj w tym sezonie nie pojawili się w meczach ligowych na torze, gdyż podstawową parę juniorską na razie stanowią: Kacper PludraKacper Łobodziński.

Czy żużlowcy będą prawdziwymi facetami? Przypomnij sobie, co m.in. na ten temat mówił Adrian GałaJednak do razu trzeba dodać, że regulamin nie sprzyja I-ligowcom w zabieganiu o młodzieżowców z ekstraligi. W przypadku wypożyczenia do tej klasy rozgrywek, w danym sezonie taki zawodnik nie może już wrócić do macierzystej drużyny.

Dlatego bezpieczniejsze dla eklstraligowców jest oddanie takiego żużlowca w charakterze gościa do 2. ligi, jak na przykład Toruń uczynił z Karolem Żupińskim, który trafił do Poznania, choć był przymierzany także do Gdańska, gdyż wówczas w każdej chwili może po niego sięgnąć.

Podobnie strategia zastosowana przez dotychczasowy klub może ważyć o przyszłości Timo Lahti. Rutynowany Fin jest na razie pomijany w składzie Orła Łódź, ale nie wiadomo, czy będzie wola, aby oddać go do I-ligowego rywala na zasadzie wypożyczenia.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk uniknie kary. Sprawdź, jaki manewr zastosował klubTym bardziej obecni żużlowcy Zdunek Wybrzeża wciąż mają pełne pole do popisu, gdyż na razie konkretne decyzje o wzmocnieniach nie zapadły. Także historia pokazuje, że Gniezno to dobry rywal, aby z nim wygrywać na własnych torze.

Z 28 takich meczów w Gdańsku gospodarze wygrali aż 24, w tym w minionym sezonie 52:37. Jednak ku przestrodze przypomnijmy też 2020 rok i porażkę przy ul. Zawodników 44:46.

18.07.2021 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 52:37. Przypomnij sobie relację i statystyki, zobacz fotoCeny biletów na mecze Zdunek Wybrzeża w sezonie 2022
bilet normalny (sektory zielony i niebieski) - 35 zł

bilet ulgowy (sektory zielony i niebieski) - 25 zł

trybuna honorowa (sektor czerwony S24-S27) - bilet normalny 45 zł, bilet ulgowy - 35 zł

UWAGA! Ceny biletów mogą zmienić się przed każdym meczem!

Ulga przysługuje: kobietem, osobom powyżej 65. roku życia, a także młodzieży do ukończenia 18. roku życia włącznie.
Posiadaczom karnetów przysługuje bezpłatny program zawodów w formie cyfrowej oraz bezpłatny parking.
Dzieci do lat 7 wchodzą na mecze bezpłatnie.
Uczniowie szkół podstawowych oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (I grupa) wchodzą na mecze na podstawie programu zawodów w cenie 15 zł.

bilet Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Opinie wybrane


wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najbliższy mecz Wybrzeża

Stelmet Falubaz Zielona Góra
17% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
82% Stelmet Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Krzysztof Debski 9 29 100%
2. Grzegorz Wrzask 9 25 88.9%
3. Czesław Belka 9 22 77.8%
4. Krzysztof Ogonowski 9 21 77.8%
5. Gks Wybrzeże 9 21 77.8%

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 7 1 2 496:423 18
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 7 2 1 494:368 18
3 Cellfast Wilki Krosno 8 5 0 3 376:321 10
4 Landshut Devils 9 4 0 5 392:417 9
5 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 3 1 6 373:430 8
6 Aforti Start Gniezno 9 3 1 5 366:442 7
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 9 3 0 6 390:424 7
8 ROW Rybnik 9 2 1 6 348:370 6
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 10 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Stelmet Falubaz Zielona Góra - niedziela, godz. 14
 • Sobota
 • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno
 • Landshut Devils - Aforti Start Gniezno
 • Niedziela
 • ROW Rybnik - Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Ostatnie wyniki Wybrzeża

88% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
11% Landshut Devils
81% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
18% Orzeł Łódź

Relacje LIVE