Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Czy żużlowcy wykorzystają przerwę?

Rafał Sumowski
14 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk do niedzielnego meczu z Aforti Start Gniezno mają wolne od startów w Danii i Szwecji. Czy krótka przerwa w trakcie sezonu pomoże im odbudować formę po fatalnej porażce w Bydgoszczy? Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk do niedzielnego meczu z Aforti Start Gniezno mają wolne od startów w Danii i Szwecji. Czy krótka przerwa w trakcie sezonu pomoże im odbudować formę po fatalnej porażce w Bydgoszczy?

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk w większości mieli w tym tygodniu przerwę od startów nie tylko w lidze polskiej. Podopieczni Eryka Jóźwiaka wykorzystują ten czas na serwisy silników, dodatkowe treningi personalne, a Rasmus Jensen urządził sobie nawet mini-zgrupowanie na Malcie. - Krótka przerwa dobrze im zrobi. W czwartek i piątek będziemy trenować na torze przed niedzielnym meczem z Aforti Startem Gniezno - mówi menedżer zespołu.

Tak luźnego tygodnia żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie mieli od dawna. Lipcowa przerwa przed pierwszym weekendem z Grand Prix obowiązywała w lidze szwedzkiej i duńskiej, nie było też meczów w Rosji. Aż do niedzielnego meczu z Aforti Startem Gniezno, z gdańskich żużlowców plany startowe mieli jedynie Lukas FienhageDrew Kemp.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy lepsi za granicą niż w Polsce

Jakub Jamróg wolne od startów wykorzystał m.in. na treningi personalne. Jakub Jamróg wolne od startów wykorzystał m.in. na treningi personalne.
Fienhage startował we francuskim Marmande, gdzie na trawiastym torze rozpoczął cykl indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Niestety, obrońca tytułu tegoroczny cykl rozpoczął kiepsko, bo zajmując dopiero 11. miejsce z dorobkiem 5 pkt. Z kolei Kemp w piątek 16 lipca wystartuje w Redcar w finale indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 21.

Wyścigi z udziałem Fienhage:
3. Hummel, Shanes, Fienhage, Diener, Jonasson
4. Berge, Pijper, Meijerink, Fienhage, Franc
8. Harris, Meijerink, Cayre (Fienhage - t), Dubernard (Jonasson - t), Stella
12. Berge, Smolinski, Fienhage, Harris, Bukhave
15. Berge, Shanes, Pijper, Stichauer, Fienhage

Pozostali zawodnicy w różny sposób wykorzystali swoje wolne. Rasmus Jensen wyleciał na Maltę, gdzie zaplanował krótki obóz sportowy razem z kolegą z toru Nicolaiem Klindtem.

Reszta zawodników odpoczywała w Polsce i bynajmniej nie próżnowała. Jakub Jamróg, który fatalnie spisał się w Bydgoszczy, wykorzystał ten czas na treningi rowerowe czy dodatkowe zajęcia z trenerem personalnym.

- Parę dni przerwy trzeba wykorzystać aktywnie. Przed nami bardzo ważne mecze, więc forma musi być - przekazał Jamróg za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało w Bydgoszczy? Menedżer wskazuje winnych

- To czas na serwisowanie silników czy krótkie wakacje. Myślę, że ta krótka przerwa zrobi dobrze naszym zawodnikom. Mieli czas aby zresetować głowy po fatalnym meczu w Bydgoszczy i wymazać go z pamięci. Dostali wolną rękę, aby odsapnąć. We wtorek treningi na torze wznowili juniorzy. W czwartek i piątek będzie trenował cały zespół za wyjątkiem Fienhage, Kempa i Aleksandra Kajbuszewa. Chcemy się optymalnie przygotować na niedzielny mecz z Aforti Startem Gniezno - mówi Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża.
Stadion żużlowy został już częściowo przywrócony do pełnej używalności po pożarze rozdzielnicy elektrycznej, która miała miejsce w minionym tygodniu. Dłużej potrwa naprawa oświetlenia obiektu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk bez prądu. Spaliła się rozdzielnica na stadionie żużlowym

Na szczęście nie będzie to problemem w kontekście planowanego na niedzielę 18 lipca meczu z Aforti Startem. Spotkanie z gnieźnianami zaplanowano bowiem na godz. 16:30.

W czwartek 15 lipca poznamy awizowane składy na ten pojedynek. Tego samego dnia o godz. 20 odbędzie się zaległy mecz eWinner 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz a Aforti Startem Gniezno. Jego wynik będzie bardzo istotny dla dalszych losów rywalizacji o faze playoff w trzech ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego.

8 Unia Tarnów 11 0 0 11 393:594 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-07-16

Wyniki 11 kolejki

• Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla Polonii)
  • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 50:40 (46:44, bonus dla Wilków)
  • Aforti Start Gniezno - Unia Tarnów 59:31 (48:42, bonus dla Startu)
  • ROW Rybnik - Orzeł Łódź 50:40 (43:45, bonus dla ROW)