• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Daniel Kaczmarek schudł 13 kilogramów i wygrał

mip.
28 lutego 2023, godz. 14:00 
Opinie (48)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu
Daniel Kaczmarek nie tylko schudł 13 kilogramów, ale także okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych. Daniel Kaczmarek nie tylko schudł 13 kilogramów, ale także okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych.

Żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Daniel Kaczmarek w trakcie zimowego okresu przygotowawczego schudł 13 kilogramów. Dwukrotny młodzieżowy indywidualny mistrz Polski okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych, które zawodnicy przeszli w COS Cetniewo.Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk podczas zgrupowania we Władysławowie przeszli testy wydolnościowo-wytrzymałościowe. Miały one za zadanie sprawdzenie efektów indywidualnych przygotowań zawodników do sezonu. Wszystkich zaskoczył Daniel Kaczmarek. 25-latek w porównaniu z jesiennymi testami, które przeprowadzono w listopadzie, schudł aż 13 kilogramów. Popisał się przy tym największą przemianą spośród wszystkich zawodników. Dodajmy, że waga to jeden z kluczowych czynników predysponujących żużlowców do osiągania lepszych rezultatów. Im lżejszy zawodnik, tym lepiej.

- Z doświadczenia wiem, jak reaguje mój organizm, ile mogę zjeść, ile potrzebuję ruchu, aby waga cały czas leciała, a nie że zgubię 5 kg, a potem stanie. Odpowiednio wcześnie zaczynam "dobijanie" do wagi startowej - mówi nam Daniel Kaczmarek.
Sprawdź, jak poszło żużlowcom w trakcie charytatywnego turnieju piłkarskiego Sprawdź, jak poszło żużlowcom w trakcie charytatywnego turnieju piłkarskiego

Jak przyznaje dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski, po poprzednim sezonie nabrał wyjątkowo dużo kilogramów. Udało mu się jednak wrócić do pożądanej i ustalonej wcześniej wagi.

- Poza sezonem zazwyczaj przybieram ok. 6 kg, teraz było rekordowo aż 12. Taki reset po sezonie jest potrzebny dla głowy. Przyznam szczerze, że popuściłem dietę. Można to zrobić, kiedy wiesz, kiedy musisz zacząć ją ponownie wprowadzać, by przygotować się do sezonu - tłumaczy żużlowiec.

Zawodnik

Daniel Kaczmarek

Daniel Kaczmarek

ur.
1997-06-02
waga
62 kg
wzrost
180 cm
ocena z sezonu
3.95 (1069 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


By powrócić do formy oprócz diety, niezbędne były także regularne ćwiczenia. Te wykonywać trzeba także w trakcie sezonu, by pilnować osiągniętej wagi. Różnią się one jednak w zależności od pory roku.

- W czasie sezonu też trzeba pilnować diety i jedzenia, bo dużo czasu spędza się w podróży i busie. W trakcie rozgrywek wykonuję dużo treningów cardio, by waga się nie zmieniała, a zimą jest to basen i siłownia, żeby wzmocnić mięśnie - wyjaśnia.
Przeczytaj rozmowę z Danielem Kaczmarkiem Przeczytaj rozmowę z Danielem Kaczmarkiem

Przemiana wychowanka Unii Leszno pozwoliła mu na "wykręcenie" najlepszego wyniku spośród wszystkich żużlowców w trakcie testów wydolnościowo-wytrzymałościowych przeprowadzonych w COS Cetniewo. Tuż za Kaczmarkiem uplasował się natomiast Nicolai Klindt.

- Zawodnicy do zimy podeszli profesjonalnie. Nie bujali się na hamakach tylko wykonali ciężką pracę. Dowodem tego jest wynik Daniela Kaczmarka, który przyjechał 13 kg lżejszy niż w listopadzie. Cieszy nas to, że każdy z nich podszedł profesjonalnie do okresu przygotowawczego. Miejmy nadzieję, że dobra praca przełoży się na wyniki na torze - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

mip.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane