• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Daniel Kaczmarek schudł 13 kilogramów i wygrał

mip.
28 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (48)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Była frustracja, teraz jest nadzieja i motywacja
Daniel Kaczmarek nie tylko schudł 13 kilogramów, ale także okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych. Daniel Kaczmarek nie tylko schudł 13 kilogramów, ale także okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych.

Żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Daniel Kaczmarek w trakcie zimowego okresu przygotowawczego schudł 13 kilogramów. Dwukrotny młodzieżowy indywidualny mistrz Polski okazał się najlepszy podczas testów wydolnościowo-wytrzymałościowych, które zawodnicy przeszli w COS Cetniewo.Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk podczas zgrupowania we Władysławowie przeszli testy wydolnościowo-wytrzymałościowe. Miały one za zadanie sprawdzenie efektów indywidualnych przygotowań zawodników do sezonu. Wszystkich zaskoczył Daniel Kaczmarek. 25-latek w porównaniu z jesiennymi testami, które przeprowadzono w listopadzie, schudł aż 13 kilogramów. Popisał się przy tym największą przemianą spośród wszystkich zawodników. Dodajmy, że waga to jeden z kluczowych czynników predysponujących żużlowców do osiągania lepszych rezultatów. Im lżejszy zawodnik, tym lepiej.

- Z doświadczenia wiem, jak reaguje mój organizm, ile mogę zjeść, ile potrzebuję ruchu, aby waga cały czas leciała, a nie że zgubię 5 kg, a potem stanie. Odpowiednio wcześnie zaczynam "dobijanie" do wagi startowej - mówi nam Daniel Kaczmarek.
Sprawdź, jak poszło żużlowcom w trakcie charytatywnego turnieju piłkarskiego Sprawdź, jak poszło żużlowcom w trakcie charytatywnego turnieju piłkarskiego

Jak przyznaje dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski, po poprzednim sezonie nabrał wyjątkowo dużo kilogramów. Udało mu się jednak wrócić do pożądanej i ustalonej wcześniej wagi.

- Poza sezonem zazwyczaj przybieram ok. 6 kg, teraz było rekordowo aż 12. Taki reset po sezonie jest potrzebny dla głowy. Przyznam szczerze, że popuściłem dietę. Można to zrobić, kiedy wiesz, kiedy musisz zacząć ją ponownie wprowadzać, by przygotować się do sezonu - tłumaczy żużlowiec.

Zawodnik

Daniel Kaczmarek

Daniel Kaczmarek

ur.
1997
wzrost
180 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


By powrócić do formy oprócz diety, niezbędne były także regularne ćwiczenia. Te wykonywać trzeba także w trakcie sezonu, by pilnować osiągniętej wagi. Różnią się one jednak w zależności od pory roku.

- W czasie sezonu też trzeba pilnować diety i jedzenia, bo dużo czasu spędza się w podróży i busie. W trakcie rozgrywek wykonuję dużo treningów cardio, by waga się nie zmieniała, a zimą jest to basen i siłownia, żeby wzmocnić mięśnie - wyjaśnia.
Przeczytaj rozmowę z Danielem Kaczmarkiem Przeczytaj rozmowę z Danielem Kaczmarkiem

Przemiana wychowanka Unii Leszno pozwoliła mu na "wykręcenie" najlepszego wyniku spośród wszystkich żużlowców w trakcie testów wydolnościowo-wytrzymałościowych przeprowadzonych w COS Cetniewo. Tuż za Kaczmarkiem uplasował się natomiast Nicolai Klindt.

- Zawodnicy do zimy podeszli profesjonalnie. Nie bujali się na hamakach tylko wykonali ciężką pracę. Dowodem tego jest wynik Daniela Kaczmarka, który przyjechał 13 kg lżejszy niż w listopadzie. Cieszy nas to, że każdy z nich podszedł profesjonalnie do okresu przygotowawczego. Miejmy nadzieję, że dobra praca przełoży się na wyniki na torze - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
20% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 +96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 8 0 4 +139 21
3 Innpro ROW Rybnik 11 7 0 4 +20 18
4 Cellfast Wilki Krosno 12 7 0 5 -6 17
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 12 6 1 5 -24 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 55:35 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
  • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik 47:43 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane