Wiadomości

stat

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wstrzymał wypłaty dla żużlowców w związku z koronawirusem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy zaczną zarabiać dopiero, gdy ruszy liga. Do sezonu muszą przygotować się za pieniądze zagwarantowane na ten cel w kontraktach. Wypłaty z tego tytułu zostały jednak częściowo wstrzymane.
Żużlowcy zaczną zarabiać dopiero, gdy ruszy liga. Do sezonu muszą przygotować się za pieniądze zagwarantowane na ten cel w kontraktach. Wypłaty z tego tytułu zostały jednak częściowo wstrzymane. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Żużlowcy mogą mieć problemy z opłaceniem dostawców sprzętu i mechaników. Nie dostali bowiem wszystkich kontraktowych pieniędzy na przygotowanie do sezonu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk ostatnią z dwóch transz miała wypłacić 15 marca, ale nie zrobił tego zgodnie z zaleceniami centrali. Powód - koronawirus. - To pokazuje, że warto odkładać, ale to z reguły udaje się tylko najlepszym - przyznaje Kacper Gomólski.Sport Talent. Mateusz Łopuski trafił do żużla na motocyklu z kwiaciarniUmowy żużlowców z klubami sporządzane są głównie w oparciu o dwie kwoty: stawkę za zdobyty punkt oraz środki na przygotowanie do rozgrywek. To z tej drugiej, wynoszącej od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy zł, zawodnicy na profesjonalnych kontraktach pokrywać mają przedsezonowe inwestycje: zakup motocykli, silników i pozostałych części oraz akcesoriów. Do tego w większości z nich dochodzi opłacanie własnych mechaników.

W większości klubów, kwota ustalona do wypłacenia przed sezonem, wypłacana jest w transzach - w przypadku Zdunek Wybrzeża w dwóch. Pierwsze wypłaty wpłynęły na konta gdańskich zawodników do 15 lutego. Kolejne pieniądze miały się znaleźć na ich kontach 15 marca.

Tadeusz Zdunek: Żużel bez kibiców nie ma sensuTak się nie stało. Ze względu na opóźnienie ligowych rozgrywek przez pandemię koronawirusa oraz brak jakiejkolwiek gwarancji ich kontynuowania w przyjętej wcześniej formie, żaden z klubów nie może być pewny spięcia budżetu.

Dlaczego? Po pierwsze - część sponsorów sama odczuje ekonomiczne skutki pandemii. Po drugie - ci, którzy wspomogą klub wedle obietnic, będą mogli zażądać zwrotu pieniędzy, jeśli sezon ostatecznie nie ruszy. W związku z powyższym, sama żużlowa centrala zarekomendowała klubom wstrzymanie wypłat pieniędzy należnym zawodnikom z tytułu przygotowań do sezonu. Część z nich ma teraz problem, gdyż musi zapłacić za zamówienia złożone u dostawców sprzętu.

- Ja od dawna mam wszystko pozamawiane, a w zasadzie poza drobnymi rzeczami, cały sprzęt mam już u siebie. Większość rzeczy już opłaciłem, ale u każdego zawodnika jest inaczej i obecna sytuacja z pewnością nie jest komfortowa. Poślizgi z wypłatami to w żużlu dość częsta sytuacja i dostawcy sprzętu to rozumieją. Z drugiej strony nie mogą czekać w nieskończoność - mówi nam Kacper Gomólski, zawodnik Zdunek Wybrzeża.

Inauguracja żużlowców zgodnie z planem, ale wirtualnieCi, którzy jeżdżą w mniejszej liczbie lig i potrzebują na start mniej sprzętu oraz ci, którzy mają odłożone rezerwy finansowe, mają łatwiej. W trudniejszej sytuacji są ci, którzy nie mają większych oszczędności, a muszą mocno zainwestować.

- Zawodnicy z górnej półki mogą sobie pozwolić na to, aby pokryć te zamówienia z własnych kieszeni. To pokazuje, że warto odkładać, ale to z reguły udaje się tylko najlepszym i najlepiej opłacanym żużlowcom. Nie rozmawiałem o tym z innymi zawodnikami, ale wydaje mi się, że do żadnego buntu raczej nie dojdzie. Wolałbym aby tych opóźnień nie było, ale chyba każdy z nas rozumie obecną sytuację. Wygląda na to, że nie da rady nic z tym zrobić, przecież jak mówi porzekadło, buta nie zjemy - wyjaśnia "Ginger".

Ładniejsza strona żużla. Podprowadzające Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Opinie (46) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 03.05.2020 godz. 14:00

Orzeł Łódź
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

9%

6 typowań

x

0%

0 typowań

2

91%

58 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

03.05 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane