• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Norbert Kościuch. Oferta na stole, choć są i inne opcje

Mikołaj Pachniewski
4 kwietnia 2023, godz. 19:30 
Opinie (72)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu
Norbert Kościuch pokazał się z dobrej strony w V Memoriale Henryka Żyto, ale Zdunek Wybrzeże Gdańsk, tak jak i sam żużlowiec, rozważają też inne opcje niż wzajemna współpraca. Norbert Kościuch pokazał się z dobrej strony w V Memoriale Henryka Żyto, ale Zdunek Wybrzeże Gdańsk, tak jak i sam żużlowiec, rozważają też inne opcje niż wzajemna współpraca.

- Wsiadam na motocykl i puszczam sprzęgło - mówi nam Norbert Kościuch, który jest gotowy do jazdy, ale sprawy transferowe zostawił w pełni swojemu menedżerowi. - Mamy kilka możliwości kontraktu, a po rozpoczęciu rywalizacji ligowej zapewne kilka kolejnych klubów będzie w potrzebie. Spokojnie czekamy, co się wydarzy - dodaje Przemysław Nasiukiewicz, przyznając jednocześnie, że na stole jest również oferta Zdunek Wybrzeża Gdańsk, choć tak żużlowiec, jak i klub, mają też inne opcje.Czy po "zły dniu w biurze" Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmieni koncepcję składu?Udany występ w V Memoriale Henryka Żyto ma za sobą Norbert Kościuch. Wychowanek Unii Leszno w 5 startach zgromadził na swoim koncie 10 punktów i bonus, a do spółki z Peterem Ljungiem jako Team Lotto zajęli 3. miejsce.

- Było to dla mnie pierwsze ściganie spod taśmy w tym roku. Jestem zadowolony ze swojego występu. Miałem do dyspozycji nowy silnik, który spisał się bardzo dobrze. Dobrze rokuje on na ten sezon - powiedział 38-letni żużlowiec.
Dobry występ w tych zawodach był sygnałem od Norberta do działaczy gdańskiego klubu, którzy wciąż do dyspozycji mają tylko jednego polskiego seniora. Choć priorytetem dla sterników Zdunek Wybrzeża jest pozyskanie juniora, to nie przestają w poszukiwaniach doświadczonego zawodnika na pozycje 1-5/9-13. Czy już sam występ w memoriale był oznaką, że Norbert jest "po słowie" z gdańskim klubem?

Przypomnij sobie wydarzenia z V Memoriału Henryka Żyto, zobacz zdjęcia i wideo- Podchodzę do wszystkiego na spokojnie. Mam podpisany kontrakt warszawski w GKM Grudziądz i spokojnie czekam na rozwój wydarzeń. Jeśli chodzi o ewentualny transfer to proszę pytać mojego menedżera. Ja tylko wsiadam na motocykl i puszczam sprzęgło - dodał z uśmiechem "Norbi".
Skierowaliśmy zatem zapytanie do Przemysława Nasiukiewicza, właściciela Progress Management, który jest menedżerem wychowanka leszczyńskiej Unii. Ten potwierdził, że rzeczywiście, jedną jest zainteresowanie usługami Norberta Kościucha ze strony Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

- Od kilku lat mamy bardzo dobre relacje z gdańskim klubem. Stąd udział Norberta w niedzielnym Memoriale Henryka Żyto. Przyjechaliśmy, zaliczyliśmy dobre zawody, sprawdziliśmy nowy silnik, który okazał się bardzo szybki, a przy okazji porozmawialiśmy z osobami z klubu. Zarówno klub, jak i my rozważamy różne możliwości. Jedną z nich jest kontrakt Norberta w Wybrzeżu - mówi nam Nasiukiewicz.

Sprawdź, kogo jeszcze może pozyskać Zdunek Wybrzeże GdańskJak mówi nam menedżer Norberta Kościucha, żużlowiec wcale nie zamierza się spieszyć i podejmować decyzję już przed 1. kolejką, która rozpocznie się w sobotę, 8 kwietnia. "Norbi" ma propozycje z 2. ligi, m.in. Kolejarza Rawicz, z którym był na obozie przygotowawczym, czy też Polonii Piła. W innej sytuacji może być Wybrzeże, które po słabych występach Keynana Rew może chcieć pozyskać polskiego seniora jeszcze przed meczem z Ostrovią, by mieć większe pole manewru.

- Norbert ma ugruntowaną pozycję w polskim żużlu. Obecnie mamy więc kilka możliwości kontraktu, a wkrótce - po rozpoczęciu rywalizacji ligowej - zapewne kilka kolejnych klubów będzie w potrzebie. Spokojnie rozmawiamy z klubami i czekamy co się wydarzy. My jesteśmy gotowi do jazdy. Dużo pracowaliśmy, żeby obecny sezon był udany. Przede wszystkim, rozpoczęliśmy współpracę z nowym tunerem, a silnik od niego - jak pokazał udział Norberta w zawodach w Gdańsku - jest bardzo obiecujący - dodał Nasiukiewicz.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane