Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce zostawić Duńczyka. Rasmus Jensen mistrzem Szwecji

6 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 19:44 (6 października 2021)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel DME inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku. Kibice zobaczą je za darmo
Rasmus Jensen w Danii i Szwecji jest ważnym ogniwem drużyn będących mistrzami kraji. W Polsce wciąż ma sporo do udowodnienia i wygląda na to, że Wybrzeże da mu kolejną szansę. Rasmus Jensen w Danii i Szwecji jest ważnym ogniwem drużyn będących mistrzami kraji. W Polsce wciąż ma sporo do udowodnienia i wygląda na to, że Wybrzeże da mu kolejną szansę.

Rasmus Jensen został drużynowym mistrzem Szwecji z Dackarną Malilla. Dla kapitana żużlowców Zdunek Wybrzeże to drugi mistrzowski tytuł w tym roku. Wcześniej po złoto sięgnął w Danii z Holsted Tigers. Jednak nie z tego powodu żużlowca chce zatrzymać Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Od dobrze się czuje, gdy nie odgrywa pierwszoplanowej roli. Jeśli i u nas będzie "czwartym do brydża" a nie "koniem pociągowym", na pewno się odwdzięczy - ocenia menedżer Eryk Jóźwiak.

Aktualizacja, godz. 19:44
Rasmus Jensen z pucharem za mistrzostwo Szwecji. Rasmus Jensen z pucharem za mistrzostwo Szwecji.
Rasmus Jensen zdobył z Dackarną Malilla drużynowe mistrzostwo Szwecji. Jego zespół nie tylko obronił zaliczkę z pierwszego meczu finału przeciwko z Eskilstuną Smederną. Dackarna triumfowała także na wyjeździe 46:44.

Mistrzowski tytuł przypieczętowała w wyścigu 12. w którym Rasmus razem z Taiem Woffindenem przywieźli na 4:2 Kacpra WorynęAndrzeja Lebiediewa. "Rasser" zakończył zawody z dorobkiem 8 pkt (0,3,1,1,3). W finałowym dwumeczu zdobył w sumie 18 na 30 możliwych pkt.

Wyścigi z udziałem Jensena:
2. Jacob Thorssell, Michael Jepsen Jensen, Andrzej Lebiediew, RASMUS JENSEN 3:3
5. JENSEN, Thorssell, Pontus Apsgren, Johannes Stark 5:1 (13:17)
8. Kacper Woryna, Gleb Czugunow, JENSEN, Thorssell 1:5 (22:26)
12. Tai Woffinden, Woryna, JENSEN, Lebiediew 2:4 (33:39)
13. JENSEN, Stark, Lebiediew, Kling 3:3 (36:42)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Nowy rywal w lidze. Żużlowcy pojadą do Niemiec

Rasmus Jensen jest o krok od zdobycia drużynowego mistrzostwa Szwecji z zespołem Dackarny Malilla. W pierwszym meczu finałowym "Rasser" zdobył 9 pkt i bonus w pięciu startach, a jego zespół pokonał u siebie Eskilstuna Smedernę 56:34. Teraz zespół naszpikowany gwiazdami (Tai Woffinden, Maciej Janowski, Jason Doyle) musi tylko obronić zaliczkę.

Kapitan Wybrzeża może skończyć sezon z dwoma tytułami. Wcześniej Duńczyk złoto wywalczył w rozgrywkach rodzimej ligi. W finałowym czwórmeczu jego Holsted Tigers z Nickim Pedersenem pokonało Soenderjylland Elite Speedway, Slangerup i Team Fjelsted.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

To jednak forma prezentowana w Szwecji, gdzie Jensen jest solidny zawodnikiem, mimo drużyny naszpikowanej gwiazdami, oddaje drzemiący w nim potencjał. W Polsce Rasmus nie zdołał wejść do finału eWinner 1. Ligi Żużlowej z Wybrzeżem, a jego średnia biegowa 1,808 to dopiero 28. wynik w całych rozgrywkach.

Krystian Pieszczek zamienia Zdunek Wybrzeże na ROW Rybnik

Jest solidny, ale nic ponadto. Mimo tego, wszystko wskazuje na to, że gdański klub zaufa Duńczykowi także w przyszłym sezonie. Ten może być dla Jensena ostatnią szansą, aby w Polsce wznieść się ponad przeciętność.

- Dostrzegamy jego potencjał, dlatego negocjujemy nową umowę. Rasmus to fajny, waleczny zawodnik, który dobrze się czuje, gdy nie odgrywa pierwszoplanowej roli, przynajmniej w założeniach. To się sprawdza właśnie w Malilli, gdzie obok siebie ma wielkie nazwiska, a mimo to jest kluczową postacią. Jeśli i u nas będzie tym "czwartym do brydża" a nie "koniem pociągowym", na pewno się odwdzięczy. Jensen potrzebuje luzu, to klucz do jego formy - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk.