Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Rasmus Jensen na 5. miejscu w Grand Prix Danii w Vojens

Mikołaj Pachniewski
10 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składyL PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk. Treningi i udane starty
Rasmus Jensen startował w Grand Prix Danii z dziką kartą. Kapitan Wybrzeża zajął Rasmus Jensen startował w Grand Prix Danii z dziką kartą. Kapitan Wybrzeża zajął

Rasmus Jensen zajął 5. miejsce w Grand Prix Danii w Vojens. "Rasser" w rundzie zasadniczej zdobył 10 "oczek", a w półfinale do mety dojechał na trzecim miejscu. Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk startował w turnieju z dziką kartą. Dla Jensena był to debiut w tym elitarnym cyklu.

Wyniki Grand Prix Danii w Vojens
1. Bartosz Zmarzlik - 15 (2,0,3,3,2,2,3)

6. Woffinden, Bewley, Holder, Fricke
7. Michelsen, Przedpełski, Lebiediew, Vaculik (d)
8. Lambert, Janowski, Lindgren, Doyle
9. Woffinden, Jensen, Przedpełski, Janowski
10. Zmarzlik, Fricke, Lindgren, Vaculik (d)
Finał. Zmarzlik, Lambert, Madsen, Dudek

Kapitan Wybrzeża Rasmus Jensen w obecnym sezonie imponuje formą. Nie tylko w eWinner 1.lidze żużlowej, ale i zawodach międzynarodowych. Nie umknęło to organizatorom turnieju Grand Prix w Danii. "Rasser" otrzymał dziką kartę na turniej w Vojens. Dla Duńczyka był to debiut w gronie najlepszych zawodników globu.

Rasmus Jensen Ligowcem Sierpnia. Zadaj pytanie liderowi żużlowców

Od tego sezonu w Grand Prix wprowadzone zostały kwalifikacje, polegające na "wykręceniu" jak najlepszego czasu okrążenia, po których zawodnicy wybierają numery startowe. Jensen zajął w nich 12. miejsce i wybrał 1. numer startowy. Żużlowiec Wybrzeża zanotował jednak podczas nich upadek, gdy po starcie przytrafiła mu się klasyczna "świeca". Jensen nie był jedynym zawodnikiem, który zapoznał się z nawierzchnią, bowiem to samo uczynił też trzykrotny mistrz świata Tai Woffinden.

Duńczyk zmagania rozpoczął już w 1. biegu. Jensen po doskonałym starcie z pierwszego pola pomknął po trójkę i w wyśmienitym stylu zaprezentował się przed duńską publicznością. W biegu nr 5 do mety dojechał na trzeciej pozycji, zostawiając w pokonanym polu Bartosza Zmarzlika.

Przeczytaj obszerny wywiad z Rasmusem Jensenem

Po trzech seriach Jensen zajmował 4. miejsce w klasyfikacji przejściowej bowiem w 9. biegu przyjechał na drugiej pozycji, gdy na trasie wyprzedził Pawła Przedpełskiego. Ten sam wyczyn powtórzył w 13. gonitwie, gdy stoczył świetny bój z Mikkelem Michelsenem. Górą był jednak były żużlowiec Wybrzeża. Natomiast w 17. biegu Jensen pokazał dobrą defensywną jazdą, broniąc się przed atakiem Jasona Doyle'a. Tę gonitwę również zakończył na drugiej pozycji.