Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Transfery. Których żużlowców chcą kibice?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Rune Holta (z lewej) skończył już 48 lat, ale wielu kibiców właśnie jego widziałoby w Wybrzeżu w miejsce Krystiana Pieszczka (z prawej).
Rune Holta (z lewej) skończył już 48 lat, ale wielu kibiców właśnie jego widziałoby w Wybrzeżu w miejsce Krystiana Pieszczka (z prawej). fot. A.Buczyński/trojmiasto.pl

Żużlowe transfery i wszelkie informacje z sytuacją na rynku, budzą duże emocje wśród kibiców Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Artykuły na ten temat na naszym portalu wywołują merytoryczne dyskusje, co niezmiernie nas cieszy. Przytaczamy wybrane komentarze czytelników Trojmiasto.pl i analizujemy, jak widzicie potencjalne wzmocnienia gdańskich żużlowców. Na kogo powinno zagiąć parol Wybrzeże, a kogo odpuścić lub pożegnać? Zachęcamy do dalsze, równie merytorycznej dyskusji.Żużel. Zagraniczni juniorzy w każdym klubie? Eryk Jóźwiak: Strzał w kolanoKtóry żużlowiec najbardziej przydałby się Wybrzeżu?

Adrian Gała 5%
Rune Holta 12%
Rasmus Jensen 5%
Michael Jepsen Jensen 29%
Adrian Miedziński 28%
Wiktor Trofimow 17%
inny (napisz w komentarzu) 4%
zakończona Łącznie głosów: 928

Adrian Gała, Adrian Miedziński? Rune Holta!Zdunek Wybrzeże ustaliło warunki kontaktu z Adrianem Gałą. Gdańszczanie czekają jednak na to, czy z żądaniami nie zejdą Rune Holta lub Adrian Miedziński. To zdecydowanie bardziej doświadczeni żużlowcy, o większym dorobku niż wychowanek Startu Gniezno. Choć waleczny i będący wciąż na dorobku 26-latek ma swoich zwolenników, większość naszych czytelników opowiada się za zatrudnieniem Holty lub "Miedziaka", nawet jeśli nie rokują na przyszłość.

"Z seniorów to Holta lub Miedziński wydają się lepszym wyborem niż Gała, który jest walczakiem ale na naszym torze liczy się tylko szybki sprzęt i dobre starty" - uważa jeden z naszych czytelników.
"Tak, tylko że Holta to typowy zawodnik którego nie interesuje drużyna, to zawodnik bez przyszłości, tylko kasa" - kontruje inny z komentujących.

Kto krajowym seniorem w Zdunek Wybrzeże Gdańsk? W U24 polowanie na Duńczyków"Miedziński, Zengota i Holta mieli swoje wzloty i upadki w żużlu, nie można nikogo skreślać. Wystarczy popatrzeć na Gapińskiego i Walaska jaki pojechali sezon, a byli już skreślani jako sportowi emeryci. Jeśli będzie odpowiednie przygotowanie, sprzęt, wypłaty na czas i wolna głowa od głupot to i wynik będzie" - pisze kolejny z żużlowych kibiców
Adrian Gała (na zdjęciu) to waleczny, wciąż rozwojowy zawodnik. Nie wszystkim odpowiada jednak kandydatura wychowanka Startu Gniezno.
Adrian Gała (na zdjęciu) to waleczny, wciąż rozwojowy zawodnik. Nie wszystkim odpowiada jednak kandydatura wychowanka Startu Gniezno. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl
Są zdecydowani zwolennicy Miedzińskiego, choć także pod konkretnymi warunkami:

"Dla mnie nr 1 to Miedziak - wiem że dużo z was to się nie podoba ale on jest w stanie udźwignąć bycie liderem"
"Za Krychę Miedziak spoko, ale nie za kasę największa w klubie"

Krystian Pieszczek o odejściu z Wybrzeża Gdańsk, pieniądzach i bredniach. Przeczytaj wywiadWiększość opowiada się jednak za Norwegiem z polskim paszportem:

"Jak czytam posty ze Gała najbardziej perspektywiczny to... Chyba nie widzieliście jak jeździ. Techniczne drewno jazda kwadratowa. Zero szans na PGE Ekstraligę, ot takie 1,6-1,7 na bieg. Holta w wieku 66 lat zrobi lepszą średnią"
"Czyli taki Holta najemnik na sezon się przyda i dla mnie to by było duże wzmocnienie"
"Nie jest specjalnie ceniony a swoje punkty robi. W zeszłym sezonie średnia biegowa 2,16. Po Musielaku drugi Polak w lidze, średnia na poziomie Kułakowa. Miedziński obawiam się że będzie drogi a lepiej nie pojedzie"
"Miedziak, Zengota czy Gała. Wybieranie między nimi to tak wróżenie z fusów, nie wiadomo kto odpali"
"Już wolę Holtę. Jeździ już w 1 lidze trochę, zna tory i może być tańszy od Miedziaka, co by mnie zdziwiło, mimo opinii że jest złotówką"

Michael Jepsen Jensen za Rasmusa JensenaWszystko wskazuje, że na trzeci kolejny sezon w Wybrzeżu zostanie Rasmus Jensen. Wielu z was ma jednak poważne wątpliwości, czy kapitan będzie w stanie wskoczyć na wyższy poziom niż dotychczas. Duńczyk miewa bowiem przebłyski, ale wciąż daleko mu do zawodnika, którego można nazwać liderem:

"Co do Rasmusa. Mnie w tym sezonie zawiódł. Zrobił pół kroku, czy też krok do tyłu. Za niego, by myśleć na poważnie, o playoff, winien jeździć choćby Kenneth Bjerre, co już jest wykluczone"

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce zostawić Duńczyka. Rasmus Jensen mistrzem SzwecjiCzęsto w opiniach pod artykułami pojawia się nazwisko innego Duńczyka, Michaela Jepsena Jensena, który ma za sobą lata startów w ekstralidze. Są też propozycje zastąpienia Rasmusa krajowym seniorem lub zostawienia go jako zawodnika rywalizującego o miejsce w meczowej kadrze z innym zawodnikiem.

"A gdzie Michael Jepsen Jensen? Rasmus to jednak nie jest lider, a takiego nam trzeba"
"Może zamiast Rasmusa jakiś Polak lub niech walczą o skład?"
"Uważam ze najlepszą koncepcją s składu jest trzech polskich zawodników, czyli np. Jamróg, Gała, Miedziński do tego Kułakow plus dwóch U24, ale dobrych. Wtedy jeden pod numer 8 i może jechać za każdego ze składu, który ma słabszy dzień. Mieć tylko dwóch Polaków to duże ryzyko. W razie kontuzji, jako oczekujący może być Jensen, niech pokaże czy zasługuje na skład"
Michael Jepsen Jensen (na zdjęciu) za Rasmusa Jensena? Taka propozycja pada często w komentarzach naszych czytelników.
Michael Jepsen Jensen (na zdjęciu) za Rasmusa Jensena? Taka propozycja pada często w komentarzach naszych czytelników. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

U24. Wiktor Trofimow, Roman Lachbaum, Jonas Seifert-Salk, Michał Gruchalski?Wybrzeże poszukując zawodnika na pozycję U24, próbowało zarzucić sieci na któregoś z Duńczyków: Madsa Hansena lub Matiasa Nielsena. Ci mogą jednak liczyć na lepsze propozycje, a jako alternatywa pojawiają się nazwiska: Rosjan Wiktora TrofimowaRomana Lachbauma czy Duńczyka Jonasa Seiferta-Salka, który był zawodnikiem Wybrzeża w sezonie 2018, ale nie dostał okazji do startu.

Są też tacy, którzy uważają, że koleją szansę powinien dostać Michał Gruchalski, który zawiódł w poprzednich rozgrywkach, ale pod koniec sezonu udowodnił, że stać go na więcej:

"Co do pozycji U24 to wymienione nazwiska (poza Hansenem) to żadne wzmocnienie. Goście, którzy w drugiej lidze robili średnią 1,8 lepsi od Gruchalskiego nie będą"
"Fajnie jak wymyśla coś z tym U24, chociaż gorzej chyba być już nie może. Chociaż Grucha ładnie jeździł te ostatnie mecze. Żeby tak jeździł od początku to też by to się inaczej mogło potoczyć"
"A może Trofimow? Podobno odchodzi z ROW"
"Może się okazać, że lepiej podpisać umowę z Gruchą, a za zaoszczędzoną kasę juniorów uzbroić w bardzo dobre silniki. Grucha zresztą na nasz tor spoko gość, może być. Myślę, że sezon przegrał głową, a nie brakiem umiejętności. Ma start i byle pod tyłkiem moc była"
"U24 to dla mnie zagadka. Sam nie wiem kogo bym widział. Też mam faworyta, ale ten się zakręcił i podpisał jakieś zobowiązanie w Bydgoszczy i nie bardzo ma się jak ruszyć. Chodzi mi oczywiście o Romana Lachbauma. Uważam, że ten kto go będzie miał, może mieć najlepszego U24 w lidze. I nie mówię tu, że będzie co mecz powyżej 10 pkt robił, ale sądzę iż od 6 w górę może co mecz robić z pojedynczymi wyskokami bardzo dobrego meczu"

Szukajmy juniorów!Nasi czytelnicy są zgodni co do jednego, bez silnych juniorów, nie da się nic ugrać. Wybrzeże jest o tyle w trudnej sytuacji, że w tej chwili nie ma żadnych zawodników na te pozycje. W Gdańsku chcą sfinalizować kontrakt z Kamilem Marcińcem, ale to nazwisko nie robi wrażenia na naszych czytelnikach:

"My szukajmy juniorów lepiej! Nikodem Bartoch od połowy sezonu fajnie się prezentował w Bydgoszczy. Marciniec uważam też może coś pkt robić w 1 lidze. Ten sezon to u niego bardzo mało jazdy i raczej dlatego jadąc dla Krosna nie błysnął. Jeśli Bartłomiej Kowalski pójdzie do Gorzowa to może ponownie warto wypożyczyć Alana Szczotkę, ale na zasadzie juniora który będzie walczył o skład"
"Kamil Marciniec to tak jakbyśmy nie mieli żadnego juniora. W Ostrowie kompletnie nic nie pokazał"
"Przecież on słabszy od Szczotki z końca sezonu"
Tyle tylko, że rynek jest ubogi i nawet przeciętni juniorzy wykorzystują to żądając wysokich kontraktów. Stąd też dyskutowany w żużlowych władzach jest pomysł na dopuszczenie do meczowego składu jednego zagranicznego zawodnika na pozycji młodzieżowca. Może się zatem okazać, że jeden transfer będzie trzeba przeprowadzić kosztem innego:

"Należy mocno skupić się na juniorach i odpowiednio U-23, U-24. Ja myślę, że istotną sprawą będzie również reagowanie na czas już w trakcie trwania sezonu. Chodzi o kontuzję lub niedyspozycję któregoś z zawodników. Tak działać, aby w porę kogoś pozyskać w okienkach transferowych. Właśnie na co przeznaczyć teraz pieniądze? Czy bardziej się opłaci ściągnąć Adriana Miedzińskiego, czy też w zamian dwóch solidnych młodzieżowców?"
Ta ostatnia myśl dobrze puentuje obecną sytuację. Wybrzeże z ogłaszaniem transferów zamierza czekać do listopada, bo nawet jeśli uzgodni z kimś warunki, musi obserwować rynek. Jedna decyzja danego zawodnika może ruszyć całe domino, a budżet trzeba wykorzystać optymalnie patrząc na całość składu a nie pojedyncze nazwiska.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (287)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Terminarz

09.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Cellfast Wilki Krosno
16.04 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
01.05 (nd) Stelmet Falubaz Zielona Góra ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
07.05 (sob) Landshut Devils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.09.2021 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09.2021 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08.2021 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07.2021 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07.2021 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
7 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Najbliższe spotkanie

data meczu: 09.04.2022

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Cellfast Wilki Krosno
mecz ligowy

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane