Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów. Mirosław Berliński: Trudne wybory

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W sobotę gdańscy żużlowcy po długim oczekiwaniu zainaugurują sezon przy zachowaniu reżimy sanitarnego. Na zdjęciu przygotowujący się do debiutu w barwach Wybrzeża Peter Kildemand z mechanikami.
W sobotę gdańscy żużlowcy po długim oczekiwaniu zainaugurują sezon przy zachowaniu reżimy sanitarnego. Na zdjęciu przygotowujący się do debiutu w barwach Wybrzeża Peter Kildemand z mechanikami. fot. facebook Wybrzeże Gdańsk

- Było ciężko wybrać skład, bo sparingi stanowią lepszą wykładnię formy. Ze względu na obostrzenia, musiałem bazować na tym, co widziałem podczas treningów. Na tej podstawie dokonałem wyborów, które uznałem za najlepsze - mówi Mirosław Berliński. Trener gdańskich żużlowców zdecydował, iż na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej w składzie nie znajdzie się kapitan zespołu Mikkel Bech. - Przyjął moją decyzję z pokorą - mówi szkoleniowiec. Spotkanie Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów odbędzie się w sobotę. Początek o godz. 16:30. Bilety nabyć można w ograniczonej liczbie, wyłącznie przez internet.Relacja LIVE
44:46
ZDUNEK
WYBRZEŻE
Gdańsk
Unia
Tarnów

11 lipca 2020, godz. 16:30  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
11.07.2020 godz.16:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

91%

195 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

19 typowańRafał Sumowski: W sobotę pana zawodnicy rozpoczną sezon ligowy. W jakich nastrojach?

Mirosław Berliński: Nastroje są bardzo dobre i chciałbym, aby takie pozostały po meczu z Unią Tarnów. Zwycięstwo na otwarcie sezonu to ważna rzecz, więc tak też chcemy rozpocząć rozgrywki. Zawodnicy są zmotywowani i przygotowani. Wszystko zweryfikuje tor, w sobotę po meczu będziemy mądrzejsi. Wierzę, że uda nam się wszystko poukładać na tyle, aby kibice byli z nas zadowoleni.

Żużlowcy wrócili na tor w nowej rzeczywistościJaki jest cel na ten sezon?

Nastawianie zawodników na zajęcie konkretnego miejsca w tabeli nie ma sensu. Chcemy jeździć szybko, mądrze i wygrywać każdy mecz. Najważniejsze jest zawsze wejście do pierwszej czwórki, czyli do play-off. Ten sezon jest jednak wyjątkowy. Przypomnę bowiem, że dopiero w jego trakcie dowiemy się czy rozgrywki zakończą się na rundzie zasadniczej czy też kluby będą miały zgodę na wpuszczanie większej liczby widzów i pojedziemy play-off. W tym roku awansuje też tylko jeden zespół, nie będzie spotkań barażowych.

Po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, w której nie można było rozgrywać sparingów. Skład na pierwszy mecz musiał pan wybrać wyłącznie na podstawie treningów, ewentualnie pierwszych startów w lidze duńskiej czy meczu Północ-Południe. Było panu przez to trudniej?

Było ciężko wybrać skład, bo sparingi stanowią lepszą wykładnię formy. Ze względu na obostrzenia, musiałem bazować na tym, co widziałem podczas treningów. Na tej podstawie dokonałem wyborów, które uznałem za najlepsze.


Krystian Pieszczek: Trochę poprawek i będzie lepiejAwizowane składy na sobotni mecz
początek o godz. 16:30
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Peter Kildemand, 10. Jacob Thorssell, 11. Rasmus Jensen, 12. Kacper Gomólski, 13. Krystian Pieszczek, 14. Karol Żupiński, 15. zawodnik młodzieżowy, 16. zawodnik do lat 23

Unia Tarnów
1. Kim Nilsson, 2. Daniel Kaczmarek, 3. Artur Mroczka, 4. Ernest Koza, 5. Peter Ljung, 6. Dawid Rempała, 7. Mateusz Cierniak, 8. zawodnik do lat 23


Dla wielu kibiców zaskoczeniem jest to, że w awizowanym składzie nie znalazł się kapitan zespołu Mikkel Bech. Jak Duńczyk przyjął pana decyzję?

Żaden żużlowiec nie lubi być poza składem meczowym. Mikkel wie jednak, że musiałem dokonać wyboru. Przyjął moją decyzję z pokorą.

Czy Peter Kildemand dał na treningach sygnał, że jest na dobrej drodze, aby odbudować swoją pozycję po nieudanych sezonach w ekstralidze?

On wie, że bardzo w Gdańsku na niego liczymy. Na treningach widziałem u niego dojrzałą jazdę, której oczekuję od doświadczonego zawodnika. Wygląda to obiecująco, ale na weryfikację, oby pomyślną, poczekajmy do pierwszych spotkań.

Zasady sprzedaży biletów na inaugurację sezonu 1. LŻCo będzie siłą Zdunek Wybrzeże w tym sezonie?

Wyrównany skład. Na to chcieliśmy postawić pozyskując takich, a nie innych zawodników. Zamysł jest taki, aby ta drużyna punktowała równo, choć na pewno jacyś liderzy się wykreują.

W roli rezerwowego do lat 23 zobaczymy pod numerem 16 Roberta Chmiela. W jaki sposób zamierza pan z niego korzystać? Pytam, bo jedni trenerzy posyłają rezerwowego już po pierwszej wpadce seniora z podstawowego składu, inni czekają ze zmianą do drugiego zera albo mają jeszcze więcej cierpliwości.

Prawdę mówiąc to nie chcę brać pod uwagę scenariusza, że któryś z naszych zawodników przywiezie dwa zera z rzędu. Jeśli tak się jednak stanie, będziemy myśleć. Wszystko zależy od wydarzeń na torze. Robert fajnie prezentował się na treningach, miał dużo jazdy. Jest pięciu seniorów w składzie i jeśli będzie potrzeba, będzie mógł zastąpić każdego z nich. Wie, że musi być na to gotowy w każdej chwili.

Unia Tarnów rozstała się przed sezonem z Wiktorem Kułakowem, ale wciąż w jej składzie jest Peter Ljung czy znakomicie rokujący junior Mateusz Cierniak. Łatwej przeprawy chyba nie będzie?

Oczywiście. Ja nie chcę mówić, że Unia jest osłabiona, bo Kułakow przeniósł się do Apatora Toruń. To ciągle mocny zespół i na pewno postawi nam trudne warunki. Wierzę jednak, że wyjdziemy z tego meczu zwycięsko, a kibice zobaczą dobre widowisko.

Inauguracyjne spotkanie Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów (11 lipca) obejrzy z trybun maksymalnie 2167 kibiców. Bilety nabyć można wyłącznie drogą internetową.

Ceny biletów na mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów
Sektory żółty, zielony, niebieski
bilet normalny - 30 zł
Bilet dziecięcy - dziecko do 13 lat (urodziny w 2007 r. i później) - 5 zł
Dzieci do lat 5 (urodzone w 2015 i później) - wstęp gratis.

Sektor czerwony
bilet normalny - 45 zł
Bilet dziecięcy - dziecko do 13 lat (urodziny w 2007 i później) - 10 zł
Dzieci do lat 5 (urodzone w 2015 i później) - wstęp gratis.

Sprzedaż biletów będzie odbywać się tylko na miejsca numerowane. Zgodnie z regulaminem sanitarnym Polskiego Związku Motorowego - dostępne będzie co czwarte miejsce w każdym sektorze. Miejsca obok siebie będą mogli zajmować tylko członkowie rodzin lub osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe, zgodnie z deklaracją przy zakupie biletu.

Bramy główne na stadion zostaną otwarte o godzinie 15:00

Wstęp dla kibiców odbywać się będzie tylko przez bramę od strony stacji benzynowej LOTOS oraz ulicy Zawodników 1 (od strony sektora gości).

Wejście na sektory żółty, niebieski - od strony ulicy Zawodników 1
Wejście na sektory niebieski, zielony, czerwony - od strony stacji LOTOS

WEJŚCIE OD STRONY BRAMY MARATOŃSKIEJ BĘDZIE NIECZYNNE!

W związku z decyzją SANEPIDu podczas meczu nie będą funkcjonowały stoiska gastronomiczne. W związku z powyższym dozwolone jest wnoszenie oryginalnie zamkniętych opakowaniach do pojemności 0,5 litra.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w pozwoleniu na wpuszczanie kibiców na obiekty sportowe wnoszenie plecaków jest zabronione.

Programy będą dostępne na stoiskach z gadżetami przed strefami kontroli biletów.

Wszystkie miejsca na stadionie są numerowane - prosimy zajmować miejsca zgodnie z numeracją na biletach! Dla karnetowiczów zarezerwowane są 3 górne rzędy w każdym sektorze.

Każdy kibic wchodzący na obiekt jest zobowiązany do posiadania maseczki. Maseczkę można zdjąć po zajęciu miejsca na trybunie.

Uprzejmie prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas wchodzenia na obiekt


Opinie (42) 3 zablokowane

 • 30:60

  • 2 20

 • Panie Trenerze . (1)

  Nie ma trudnych wyborow ! Slabe ogniwo nie jedzie ,to wszystko . teraz Roberta do skladu i jedziemy z tym Tarnowem ! Trzeba wygrac !

  • 20 2

  • Mirek!

   Az ciezko sie czyta te dyrdymaly!

   • 0 2

 • Oby (4)

  Nillson nikogo nie staranował. Trzeba uważać na tego kamikadze

  • 13 3

  • daj spokoj (2)

   jeden wypadek chlop mial, nie przypinaj mu łatki bandyty ktorym nie jest

   • 6 3

   • Dwa

    • 6 0

   • Dwa karambole...

    • 0 0

  • Oby

   Oby staranował kogoś z UT

   • 1 5

 • Meczyk w tv? (1)

  O której?

  • 8 4

  • Mecz w sobotę o 16:15 w nSport+.
   Pozdro dla fanów żużla.
   Czuwaj :)

   Antylop

   • 10 1

 • gks gks gks!!!

  Uff, wreszcie jedziemy! :)

  • 9 0

 • Trzeba było awizować do składu Plecha Zenona. (1)

  A tak to nie będzie czego zbierać. Sezon na straty zanim się zaczął.

  • 0 16

  • Glupota nie boli .

   Losiu .......

   • 5 0

 • DOBRA.!!! (1)

  Jestem za naszymi ;wybrzeże; całym sercem.!!! Tylko mam jedno ale.!!! Mirek ciebie już dawno ,jako ;trenera; nie powinno być w wybrzeżu. jesteś ;słabym; trenerem,podaj się do dymisji. odejdż.!!!

  • 5 22

  • Dla ciebie dziadu.

   Pan Mirek .

   • 10 0

 • Mikkel Bach już struga wam trumny

  Sezon rusza w lipcu, ciekawe. Tak czy siak będzie lanie.

  • 5 15

 • ciekawe ile razy w tym sezonie byli zawodnicy dołożą cegiełkę do porażki Wybrzeża (1)

  Ostrovia - Cyfer,
  Start - Fajfer, Berntzon,
  Unia - Mroczka, Nilsson,
  Lokomotiv - Baran, Sundstroem,
  Orzeł - Jabłoński, Andersen,
  Polonia - Brzozowski.

  • 2 13

  • Szczególnie Brzozowski

   On to jak zdobędzie punkt w meczu to jest sukces

   • 1 1

 • Dzisiaj jest chłodno . (1)

  Jestem na karuzeli z Ciepłym !! Wkrótce się rozgrzejemy !!

  • 7 4

  • marny z ciebie żartowniś

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 14.06.2021 godz. 20:30 LIVE!

Celfast Wilki Krosno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

171 typowań

x

1%

2 typowania

2

10%

20 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 8 13 50%
2. WIESŁAW KWIDZIŃSKI 8 12 50%
3. Tomasz Chrostowski 8 12 50%
4. Sławek Surkont 8 11 50%
5. Marta B 8 10 50%

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 8 7 0 1 385:331 16
2 ROW Rybnik 8 5 1 2 391:346 13
3 Arged Malesa Ostrów 7 7 1 2 358:272 11
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 2 3 365:353 9
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 3 0 4 311:316 6
6 Orzeł Łódź 6 3 0 3 266:270 6
7 Aforti Start Gniezno 7 3 0 4 290:337 6
8 Unia Tarnów 9 0 0 9 324:483 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Wyniki 9 kolejki:

 • Cellfast Wilki Krosno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (poniedziałek, godz. 20:30)
 • ROW Rybnik - Unia Tarnów 55:35
 • niedziela
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Aforti Start Gniezno
 • Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów

Terminarz

14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Cellfast Wilki Krosno
03.07 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Najczęściej czytane