Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy nie będą się tułać po hotelach

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Jakub Jamróg (kask czerwony) w Gdańsku łączył przyjemne z pożytecznym. Dzięki kontraktowi ze Zdunek Wybrzeże mógł spędzać nad morzem bardzo dużo czasu. Często towarzyszyła mu rodzina.
Jakub Jamróg (kask czerwony) w Gdańsku łączył przyjemne z pożytecznym. Dzięki kontraktowi ze Zdunek Wybrzeże mógł spędzać nad morzem bardzo dużo czasu. Często towarzyszyła mu rodzina.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże w sezonie 2021 spędzali bardzo dużo czasu w Gdańsku. Niektórzy się przeprowadzili, pozostałym klub umożliwił dłuższy pobyt nad morzem pomiędzy meczami. - To było idealne rozwiązaniem. Nie musiałem wracać za każdym razem do domu czy tułać się po hotelach - mówi Jakub Jamróg. I nic w tym względzie się nie zmieni. - W miarę możliwości, i w tym sezonie zawodnicy będą spędzać na miejscu jak najwięcej czasu - deklaruje menedżer Eryk Jóźwiak.Marcel Krzykowski i Thomas Joergensen żużlowcami WybrzeżaCzy zgadasz się z menedżerem, że żużlowcy Zdunek Wybrzeża powinni spędzać jak najwięcej czasu w Gdańsku?

tak, dzięki temu czują się w Gdańsku jak w domu 75%
raczej tak, chociaż nie przykładam do tego szczególnej wagi 12%
w zasadzie jest mi to obojętne 6%
mam wątpliwości, czy ich pobyt jest w ogóle potrzebny 2%
to tylko strata pieniędzy 5%
zakończona Łącznie głosów: 444

Wybrzeże chce żużlowców na miejscuCzęść żużlowców Wybrzeża w 2021 roku większość czasu przebywała w Gdańsku. Dotyczyło to zarówno liderów jak i młodzieżowców. Na stałe mieszkał tu Krystian Pieszczek. Alan SzczotkaPiotr Gryszpiński zamieszkali nad morzem już w lutym.

Na krótki czas, też przed startem sezonu, do Gdańska przenieśli się również obcokrajowcy: Rasmus Jensen, Lukas Fienhage, Aleksandr KajbuszewDrew Kemp. Przez cały sezon kilka dni w tygodniu z uroków miasta korzystał natomiast Jakub Jamróg, któremu każdorazowe dojazdy z Tarnowa mocno uprzykrzałyby życie.

- W ubiegłym sezonie na mecze i treningi dojeżdżali tylko Michał GruchalskiWiktor Kułakow, który dojeżdżał z Ciechocinka. Myślę, że to fajnie funkcjonowało. Chłopaki nie musieli ciągle podróżować, w Gdańsku znaleźli swoją drugą przystań zaraz po tej domowej. Chciałbym, żeby było to kontynuowane w kolejnym sezonie. W miarę możliwości, zawodnicy będą spędzać na miejscu jak najwięcej czasu. Nie widzę powodów do zmian w tym temacie. - skomentował Eryk Jóźwiak, menedżer drużyny.

Jamróg: Nie trzeba tułać się po hotelach- Mam pasje, które w Gdańsku zawsze sobie realizuję. Związanie się z Wybrzeżem spowodowało jednak to, że moje wizyty nie były już tylko stricte turystyczne. Przyjeżdżałem głównie do pracy, więc miałem dużo obowiązków do wykonania. Nie zdążyłem zrealizować nawet połowy planów. To łączenie przyjemnego z pożytecznym. Pan prezes Zdunek mi pomógł w znalezieniu mieszkania, za co mu dziękuję. Po rozpoczęciu zmagań w Szwecji, dłuższe pobyty w Gdańsku były dla mnie idealnym rozwiązaniem. Nie musiałem wracać za każdym razem do domu czy tułać się po hotelach - wyjaśnił wychowanek Unii Tarnów.

Eryk Jóźwiak: Nie osłabiliśmy składu- Gdy przyjechała ze mną rodzina, to starałem się gdzieś ruszyć, by moi bliscy mieli co robić. Obowiązki związane z żużlem oczywiście pochłaniały mi dużo czasu. W Szwecji przedłużyłem kontrakt z Piraterną Motala, dlatego wszystko z naszymi ustaleniami zostaje jak było. Rok temu to ja wyszedłem z taką propozycją, ponieważ wiedziałem, że treningi są przed każdym meczem u siebie. W Gdańsku przebywałem od czwartku do niedzieli. Działacze zrozumieli, że dojazdy byłyby zbyt obciążające. Padła ustna deklaracja ze strony klubu i wszystko zostało zrealizowane - kontynuował żużlowiec.

Gryszpiński studiuje w Gdańsku, Gała i Trofimow będą dojeżdżaćPo odejściu Pieszczka i Szczotki, jedynym żużlowcem przebywającym na stałe w Gdańsku pozostaje Piotr Gryszpiński. Nie wrócił do domu, ponieważ rozpoczął studia na gdańskim AWF-ie.

- Z naszego punktu widzenia fajnie, że chłopaki identyfikują się z miastem. Wygląda to znacznie lepiej niż w przypadku zwykłego najemnika, który przyjeżdża, wyjeżdża i tyle go widzieli. Piotr spędził w Gdańsku cały rok, więc ta kotwica została już zarzucona - zażartował menedżer Jóźwiak.
- Bardzo dobrze mi się tutaj mieszka, na razie planuję skończyć studia, a później czas pokaże. Lubię biegać po plaży i jeździć rowerem po mieście. Zimą zamierzam trenować z Jarkiem Hulko - przekazał Gryszpiński.
Kamil Marciniec zimę spędzi w Toruniu. Od czasu do czasu ma meldować się w klubie, aby sztab szkoleniowy monitorował jego przygotowania. Częściowo przeniesie się do Gdańska wraz z rozpoczęciem rozgrywek. Treningi, mecze ligowe oraz liczne zawody młodzieżowe zajmą wychowankowi Akademii Janusza Kołodzieja naprawdę dużo czasu.

Klub pomoże z zakwaterowaniem także Jensenowi. Kapitan zespołu znów parafował kontrakt w Szwecji. Menedżer nie widzi powodów do długich podróży do Danii, gdzie w dodatku musiałby przygotowywać motocykle. Równie dobrze może to zrobić w Gdańsku, a następnie wsiąść na prom i popłynąć na mecze mistrza Szwecji Dackarny Malilla. Będzie to duża oszczędność czasu na regenerację.

Wyjątki stanowić będą Adrian GałaWiktor Trofimow. Pierwszy po zawodach woli wracać do Gniezna, a drugi najprawdopodobniej będzie dojeżdżał z Lublina.

Wybrzeże bez wychowanka w kadrzePozostałe kluby też starają się pomagać żużlowcom w znalezieniu zakwaterowania chociażby w zaprzyjaźnionych hotelach. Dzięki temu zawodnicy mają dodatkowy czas na odpoczynek, noclegi w busie nie są najlepszym rozwiązaniem.

Żużel różni się z takimi sportami jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka - w tych dyscyplinach sportowcy przez cały rok są na miejscu. Żużlowcy natomiast ciągle przemieszczają się pomiędzy miastami lub krajami i biorą udział w zawodach ligowych oraz indywidualnych.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Terminarz

09.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Cellfast Wilki Krosno
16.04 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
01.05 (nd) Stelmet Falubaz Zielona Góra ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
07.05 (sob) Landshut Devils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.09.2021 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09.2021 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08.2021 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07.2021 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07.2021 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
7 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Najbliższe spotkanie

data meczu: 09.04.2022

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Cellfast Wilki Krosno
mecz ligowy

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane