Wiadomości

stat

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy wciąż czekają na trenera

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mirosław Berliński (na zdjęciu) na pewno zostanie w Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pytanie czy wyłącznie w roli kierownika drużyny, czy pozostanie też pierwszym szkoleniowcem zespołu.
Mirosław Berliński (na zdjęciu) na pewno zostanie w Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pytanie czy wyłącznie w roli kierownika drużyny, czy pozostanie też pierwszym szkoleniowcem zespołu. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk w walce o punkty Nice 1. Lidze Żużlowej. Być może na stanowisku zostanie Mirosław Berliński, ale zmiany wciąż nie można wykluczyć. - Rozpatrujemy różne opcje. Nie ma presji czasu, a chcemy najlepszego rozwiązania - mówi prezes klubu Tadeusz Zdunek. Problem w tym, że na rynku szkoleniowców nie ma dużego wyboru. Ten, na którego padnie, będzie miał za zadanie awans do finału play-off.Ceny biletów i karnetów na mecze Zdunek Wybrzeże GdańskZdunek Wybrzeże Gdańsk zaprezentowało skład na najbliższy sezon 7 listopada, ale klub nadal nie ogłosił nazwiska szkoleniowca. Już we wrześniu informowaliśmy, że działacze rozważają różne opcje i skłaniają się bardziej ku zatrudnieniu menedżera, kogoś charyzmatycznego, kto będzie potrafił wstrząsnąć zespołem.

Rozważano kogoś z byłych żużlowców Wybrzeża, którzy niedawno zakończyli zawodnicze kariery, w tym Sebastiana Ułamka, ale na rozważaniach się skończyło. Gdańscy żużlowcy wciąż nie wiedzą, kto poprowadzi ich w kolejnym sezonie.

- Pozbyliśmy się najsłabszych ogniw w zespole i zastąpiliśmy je mocniejszymi. Ja będę oczekiwał, od tej drużyny awansu do finału play-off. Jeśli chodzi o szkoleniowca, nic nie jest przesądzone. Rozpatrujemy różne opcje i różne koncepcje. Nie ma presji czasu, a chcemy najlepszego rozwiązania, bez nieprzemyślanych ruchów - mówi nam Tadeusz Zdunek.

Mirosław Berliński powinien pozostać trenerem Zdunek Wybrzeże? Wyniki ankietyWiadomo, że w klubie nadal będzie pracował Mirosław Berliński, ale niekoniecznie pełniąc funkcję pierwszego szkoleniowca. Sprawował ją od 30 maja ubiegłego roku i w żadnym z dwóch sezonów, nie zdołał wprowadzić drużyny do play-off. Jednocześnie sprawdził się jako opiekun młodzieży, bo to on w tym roku doprowadził do zdania licencji Amadeusza SzulistaMacieja Uszaruka. Ten pierwszy nauczył się żużlowego rzemiosła zaledwie w kilka miesięcy.

Berliński wcześniej przez lata był kierownikiem drużyny i możliwe, że wróci do tej roli. Z drugiej strony, wybór na rynku trenerów jest naprawdę mały. Świadczy o tym chociażby fakt, że beniaminek Ekstraligi po odejściu Piotra Żyto do Falubazu Zielona Góra, postawił na debiutującego w tej roli Piotra Świderskiego. Niewykluczone zatem, że dla Berlińskiego zwyczajnie nie będzie sensownej alternatywy. Prezes gdańskiego klubu zapewnia, ze przeciągający się wybór nie będzie miał negatywnego wpływu na drużynę.

- Teraz żużlowcy i tak rozjechali się po świecie. Odpoczywają lub dopiero zaczynają przygotowania do sezonu. Oczywiście zaplanujemy dla drużyny zgrupowanie, ale jedynie na potrzeby integracji, bo przecież nikt nie zbuduje formy w tydzień - wyjaśnia Zdunek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Skład na sezon 2020

Opinie (68) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Najbliższe spotkanie

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Najczęściej czytane