• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk dokonał pierwszego transferu. Mads Hansen na pozycję U-24

jag.
24 października 2022, godz. 15:15 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka na diagnozę przed meczem o utrzymanie
Mads Hansen (kas żółty) w ostatnim sezonie na gdańskim torze zdobył 3 punkty i bonus w barwach Landshut Devils.
Mads Hansen (kas żółty) w ostatnim sezonie na gdańskim torze zdobył 3 punkty i bonus w barwach Landshut Devils.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pozyskał pierwszego żużlowca na sezon 2023. Co prawda klub zamierza ogłosić skład dopiero w listopadzie, po otwarciu 2-tygodniowego okna transferowego, ale według naszych informacji osiągnięto już porozumienie z zawodnikiem, który pojedzie na pozycji U-24. To Duńczyk Mads Hansen. Ten transfer zmienia sytuację Wiktora Trofimowa, gdyż albo będzie on startował z pozycji seniorskich lub w ogóle nie będzie dla niego miejsca w nowej drużynie.Przeczytaj o decyzji Zdunek Wybrzeża Gdańsk względem Adriana Gały i Timo LahtiegoPo serii informacji, kto opuszcza Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz jedynie przymiarek rozmaitych zawodników do nowego składu, jest wreszcie pierwszy konkret transferowy. Klub osiągnął porozumienie z 22-letnim Duńczykiem, który ma worek medali zdobywanych w czasach juniorskich. Mads Hansen to m.in. drużynowy mistrz Europy w tej kategorii wiekowej z 2018 roku oraz drużynowy wicemistrz świata z 2020 roku oraz indywidualny wicemistrz świata z poprzedniego roku.

Dla Hansena Zdunek Wybrzeże będzie czwartym klubem w polskich rozgrywkach ligowych. W 2018 roku był związany z ZKŻ Zielona Góra, następnie przeniósł się do Kolejarza Opole, w którym jeździł do 2021 roku, a ostatni sezon spędził w Trans MF Landshut Devils. W barwach niemieckiej drużyny "wykręcił" średnią biegową 1,625.

Kevlar do składu wobec braku wartościowych polskich seniorów. Zagłosuj, czy na to zdecyduje się Zdunek Wybrzeże GdańskZatrudnienie Duńczyka oznacza, że kończy się czas na pozycji U-24 w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk: Wiktora TrofimowaPiotra Gryszpińskiego. Z tego drugiego klub zresztą od razu zrezygnował po zakończeniu sezonu. Natomiast wątpliwości są nadal co do Trofimowa.

W zależności od koncepcji składu, która zostanie ostatecznie zrealizowana, żużlowiec z Ukrainy, mający polskie obywatelstwo, otrzyma propozycję angażu jako polski senior bądź w ogóle zabraknie dla niego miejsca w składzie. Przypomnijmy, że jego tegoroczna średnia biegowa wynosiła 1,203.

Jak wcześniej informowaliśmy zmiennikiem Hansena, a jednocześnie zawodnikiem U-23, wpisywanym do składu pod numerem 8 lub 16 może zostać Fin Timi Salonen, związany obecnie ze Stalą Gorzów.

Kto odmówił, a którzy polscy seniorzy są jeszcze w zasięgu możliwości Zdunek Wybrzeża Gdańsk?Zgodnie z regulaminem w składzie musi być dwóch żużlowców z polskim obywatelstwem, nie licząc tych wpisanych do składu na pozycjach młodzieżowców.

Na razie polskiego seniora nie ma żadnego. Przypomnijmy, że gdański klub w niedzielę oficjalnie poinformował, iż nie dojdzie do przedłużenia umowy z Adrianem Gałą. Nie ma też widoków na zatrzymanie Jakub Jamroga, który zresztą od początku przymiarek do budowy składu był dla Gdańska jedynie opcją rezerwową.

Przypomnij sobie, jakie decyzje w sprawie młodych zawodników podjął klub w sierpniuNatomiast Gała w poniedziałek dał do zrozumienia, że jego nowym klubem będzie I-ligowy beniaminek - SpecHouse PSŻ Poznań. Połączy ich m.in. wspólny sponsor.

"Blisko dwa i pół miesiąca temu byłem przekonany, że będę kontynuował współpracę z Wybrzeżem Gdańsk. Uzgodniliśmy bowiem niemal wszystkie szczegóły przedłużenia kontraktu, które obejmowały nie tylko przyszły sezon, ale także tryb i sposób rozliczenia tegorocznego. Niestety nasze ustne ustalenia nieco rozminęły się, dlatego niejako przymuszony obawami i niepokojem o swoją przyszłość, w ostatnim czasie musiałem wrócić do analizy propozycji złożonych mi wcześniej przez inne kluby. Jedną z nich postanowiłem zaakceptować. Kluczowe znaczenie miał fakt, że jednym z działaczy mojego nowego klubu jest mój wieloletni główny sponsor, a prywatnie oddany przyjaciel - Artur Banach, właściciel firmy Invest House Plus. Mam nadzieję, że zrozumiecie, iż zwyczajnie propozycjom pewnych osób się nie odmawia, zwłaszcza gdy samemu stoi się na dość niepewnym gruncie i jest się przepełnionym obawami o swój przyszły kontrakt" - to m.in. napisał Adrian na swoim profilu w mediach społecznościowych, a jednocześnie podziękował za współpracę "wszystkim osobom związanym z Wybrzeżem, w tym przede wszystkim jego niezwykłym kibicom i oddanym sponsorom".
jag.

Kluby sportowe

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (327)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

ebebe PSŻ Poznań
w trakcie
28 maja 2023, godz. 14:00
24% ebebe PSŻ Poznań
0% REMIS
76% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 5 15 100%
2. Janusz Zabiega 5 12 80%
3. Mirosław Radka 5 11 80%
4. Robert Godniewicz 5 11 80%
5. W T 4 11 75%

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 5 5 0 0 254:196 10
2 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 6 3 0 3 249:248 6
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 3 0 2 228:232 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 207:187 6
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 5 2 0 3 173:186 4
6 Trans MF Landshut Devils 6 2 0 4 216:234 4
7 ROW Rybnik 6 2 0 4 257:281 4
8 ebebe PSŻ Poznań 6 2 0 4 257:282 4

Wyniki 7 kolejki

  • ebebe PSŻ Poznań - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (niedziela, godz. 14)
  • niedziela
  • Trans MF Landshut Devils - ROW Rybnik
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Enea Falubaz Zielona Góra
  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (przełożony na 01.07)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

98% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
2% Landshut Devils
12 maja 2023, godz. 18:00
58% ROW Rybnik
0% REMIS
42% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane