• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer juniora i szykuje tor na pierwszy trening

Mikołaj Pachniewski
15 marca 2023, godz. 10:00 
Opinie (91)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie zachwycili w Memoriale Alfreda Smoczyka
Już w piątek 17 marca żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk odbędą pierwszy trening na gdańskim torze. Wśród nich będzie m.in. kapitan, Nicolai Klindt (na zdjęciu) Już w piątek 17 marca żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk odbędą pierwszy trening na gdańskim torze. Wśród nich będzie m.in. kapitan, Nicolai Klindt (na zdjęciu)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w piątek, 17 marca o godz. 13 odbędzie pierwszy trening na torze przy ul. Zawodników 1. Pomimo niesprzyjającej aury w ostatnich dniach, jest on niezagrożony. Kibice będą mogli obejrzeć go za darmo z sektora gości. Na torze trwa montaż nowych band. W planach są także wspólne treningi z 2-ligowami. Klub dopina także wypożyczenie juniora z Unii Leszno i wkrótce oficjalnie ogłosi nowego zawodnika.

Pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk niezagrożony. Od środy montaż bandW piątek, 17 marca o godz. 13 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego znów zaryczą motocykle. Wtedy to bowiem rozpocznie się pierwszy tegoroczny trening żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Do Gdańska przyjadą wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Madsa Hansena, który w tym czasie ma trenować w niemieckim Wittstock. Choć w ostatnich dniach aura nad morzem była bardziej zimowa niż wiosenna, pierwszy trening nie jest zagrożony i ma odbyć się zgodnie z planem. Wstęp jest darmowy, a kibice będą mogli obejrzeć go z sektora gości.

- Trening na tę chwilę jest niezagrożony. Prognozy pogody na najbliższe dni są pozytywne i szykujemy się, by wyjechać na tor w piątek. Nawierzchnia była odpowiednio przygotowana na zimę, wykonaliśmy wszelkie niezbędne zabiegi. Teraz pozostało tylko go osuszyć, ułożyć i dobić - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

"Jesteśmy świetnymi facetami". Przeczytaj wywiad z Nicolaiem KlindtemBy zajęcia mogły się odbyć, konieczny jest montaż nowych band pneumatycznych. "Dmuchawce" są już w Gdańsku i od środy rozpocznie się ich montaż na gdańskim owalu. Przypomnijmy, że ich zakup kosztował Gdański Ośrodek Sportu ok. 300 tys. zł. Po ich montażu zostaną wykonane ostatnie prace związane z przygotowaniem nawierzchni, o których wspominał menedżer.

  • Tak wyglądają nowe bandy na stadionie przy ul. Zawodników 1.
  • Tak wyglądają nowe bandy na stadionie przy ul. Zawodników 1.


W planach treningi z 2-ligowcamiPo pierwszych jazdach na gdańskim torze, a także analizie prognozy pogody zapadną ostateczne decyzje, co do ostatecznego kształtu przygotowań żużlowców do inauguracyjnego meczu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Obecnie Zdunek Wybrzeże ma w planach wspólne treningi z 2-ligowcami z Gniezna i Rzeszowa. Jeśli jednak okoliczności będą sprzyjające, zostaną one przekwalifikowane na sparingi.

- Nie wiemy, jaka będzie pogoda i czy zawodnicy naszej drużyny oraz przeciwników będą gotowi stanąć pod taśmą. Plan mam gotowy, ale będziemy to potwierdzać w odpowiednim czasie. Zobaczymy, czy będą to wspólne treningi czy sparingi. Na tę chwilę mamy to zakwalifikowane jako treningi, ale jeśli pogoda i dyspozycja zawodników pozwoli to odjedziemy to jako sparingi. W przyszłym tygodniu rusza już liga angielska, więc trzeba wziąć też na to poprawkę, że nie wszyscy zawodnicy będą mogli być dostępni - tłumaczy.

Sprawdź, gdzie na pewno nie będzie pracować Keynan RewNa pierwszy ogień ma pójść wspólny trening z żużlowcami z Rzeszowa, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu (22-23 marca). W planach był także trening w Grudziądzu z ekstraligowym GKM, ale klub z województwa kujawsko-pomorskiego nie doszedł jeszcze do ładu z własnym torem i opóźnia swój wyjazd na tor.

Harmonogram przygotowań do sezonu 2023:
17 marca, godz. 13 - trening w Gdańsku
18 marca, godz. 14 - trening w Gdańsku
22 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
23 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
30 marca - trening w Gdańsku
31 marca - trening w Gdańsku
2 kwietnia, godz. 14 - V Memoriał Henryka Żyto
5 kwietnia - trening w Gdańsku
6 kwietnia - trening w Gdańsku ze Startem Gniezno


Zobacz, jak wyglądał pierwszy trening żużlowców w 2022 rokuZdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer junioraNa ostatniej prostej są już natomiast rozmowy dotyczące pozyskania podstawowego juniora, który do spółki z Miłoszem Wysockim tworzyć będzie parę młodzieżowców w rozgrywkach 1. ligi żużlowej. Kierunkiem, z którego Wybrzeże ma pozyskać nowego zawodnika ma być Unia Leszno. Najbardziej prawdopodobne jest wypożyczenie Antoniego Mencela, ale w odwodzie pozostają także Maksym BorowiakHubert Jabłoński.

- Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie dopniemy wszystkie szczegóły i będziemy mogli oficjalnie zaprezentować nowego juniora. Chcemy mieć to już za sobą, by mieć kompletną kadrę - dodaje Jóźwiak.

Sprawdź, który junior został włączony do składu Zdunek Wybrzeża GdańskCeny biletów na Memoriał im. Henryka ŻytoGdański klub zaprezentował ceny na V Memoriał im. Henryka Żyto, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 14 i oficjalnie zainauguruje sezon żużlowy na torze przy ul. Zawodników 1. Wstęp na imprezę odbędzie się na podstawie programu zawodów, który cenie 20 zł będzie można nabyć w kasach stadionu w dniu wydarzenia. Osoby urodzone w 2005 roku i młodsze wejdą na zawody bezpłatnie po okazaniu dokumentu/legitymacji. Natomiast osoby, które zakupiły karnety, wejdą za darmo i będą mogły odebrać program zawodów w specjalnie wyznaczonym okienku.

Sprawdź, który z żużlowców zimą schudł aż 13 kilogramówBy uatrakcyjnić zawody, przyjmą one formułę turnieju par przewidzianą na 15 wyścigów. Na torze zaprezentuje się sześć duetów złożonych z zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz zaproszonych gości z innych klubów. Pełna lista startowa będzie znana niebawem.

Typowanie wyników

GdańskDługie Ogrody
3 pkt.

Zyskaj +1 pkt, ale możesz też stracić -3 pkt

Zaznaczenie tej opcji podczas typowania skutkuje tym, że w przypadku trafienia rozstrzygnięcia zostanie przyznany dodatkowy 1 punkt, jednakże jeśli nie uda się poprawnie wytypować takiego spotkania zostaną odjęte aż 3 punkty.

Korzystanie z tej opcji jest nieobowiązkowe i jest dodatkowym elementem strategii pozwalającym na uzyskanie dodatkowych punktów. Sugerujemy z niej korzystać tylko w przypadku gdy jesteśmy pewni proponowanego rozstrzygnięcia, w przeciwnym wypadku możemy być narażeni na straty punktowe.

Jak typują inni?

79% 100 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
20% 25 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
GdańskDługie Ogrody
79% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Enea Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane