• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer juniora i szykuje tor na pierwszy trening

Mikołaj Pachniewski
15 marca 2023, godz. 10:00 
Opinie (91)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Już w piątek 17 marca żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk odbędą pierwszy trening na gdańskim torze. Wśród nich będzie m.in. kapitan, Nicolai Klindt (na zdjęciu) Już w piątek 17 marca żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk odbędą pierwszy trening na gdańskim torze. Wśród nich będzie m.in. kapitan, Nicolai Klindt (na zdjęciu)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w piątek, 17 marca o godz. 13 odbędzie pierwszy trening na torze przy ul. Zawodników 1. Pomimo niesprzyjającej aury w ostatnich dniach, jest on niezagrożony. Kibice będą mogli obejrzeć go za darmo z sektora gości. Na torze trwa montaż nowych band. W planach są także wspólne treningi z 2-ligowami. Klub dopina także wypożyczenie juniora z Unii Leszno i wkrótce oficjalnie ogłosi nowego zawodnika.





Pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk niezagrożony. Od środy montaż band



W piątek, 17 marca o godz. 13 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego znów zaryczą motocykle. Wtedy to bowiem rozpocznie się pierwszy tegoroczny trening żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Do Gdańska przyjadą wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Madsa Hansena, który w tym czasie ma trenować w niemieckim Wittstock. Choć w ostatnich dniach aura nad morzem była bardziej zimowa niż wiosenna, pierwszy trening nie jest zagrożony i ma odbyć się zgodnie z planem. Wstęp jest darmowy, a kibice będą mogli obejrzeć go z sektora gości.

- Trening na tę chwilę jest niezagrożony. Prognozy pogody na najbliższe dni są pozytywne i szykujemy się, by wyjechać na tor w piątek. Nawierzchnia była odpowiednio przygotowana na zimę, wykonaliśmy wszelkie niezbędne zabiegi. Teraz pozostało tylko go osuszyć, ułożyć i dobić - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

"Jesteśmy świetnymi facetami". Przeczytaj wywiad z Nicolaiem Klindtem



By zajęcia mogły się odbyć, konieczny jest montaż nowych band pneumatycznych. "Dmuchawce" są już w Gdańsku i od środy rozpocznie się ich montaż na gdańskim owalu. Przypomnijmy, że ich zakup kosztował Gdański Ośrodek Sportu ok. 300 tys. zł. Po ich montażu zostaną wykonane ostatnie prace związane z przygotowaniem nawierzchni, o których wspominał menedżer.

  • Tak wyglądają nowe bandy na stadionie przy ul. Zawodników 1.
  • Tak wyglądają nowe bandy na stadionie przy ul. Zawodników 1.


W planach treningi z 2-ligowcami



Po pierwszych jazdach na gdańskim torze, a także analizie prognozy pogody zapadną ostateczne decyzje, co do ostatecznego kształtu przygotowań żużlowców do inauguracyjnego meczu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Obecnie Zdunek Wybrzeże ma w planach wspólne treningi z 2-ligowcami z Gniezna i Rzeszowa. Jeśli jednak okoliczności będą sprzyjające, zostaną one przekwalifikowane na sparingi.

- Nie wiemy, jaka będzie pogoda i czy zawodnicy naszej drużyny oraz przeciwników będą gotowi stanąć pod taśmą. Plan mam gotowy, ale będziemy to potwierdzać w odpowiednim czasie. Zobaczymy, czy będą to wspólne treningi czy sparingi. Na tę chwilę mamy to zakwalifikowane jako treningi, ale jeśli pogoda i dyspozycja zawodników pozwoli to odjedziemy to jako sparingi. W przyszłym tygodniu rusza już liga angielska, więc trzeba wziąć też na to poprawkę, że nie wszyscy zawodnicy będą mogli być dostępni - tłumaczy.

Sprawdź, gdzie na pewno nie będzie pracować Keynan Rew



Na pierwszy ogień ma pójść wspólny trening z żużlowcami z Rzeszowa, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu (22-23 marca). W planach był także trening w Grudziądzu z ekstraligowym GKM, ale klub z województwa kujawsko-pomorskiego nie doszedł jeszcze do ładu z własnym torem i opóźnia swój wyjazd na tor.

Harmonogram przygotowań do sezonu 2023:
17 marca, godz. 13 - trening w Gdańsku
18 marca, godz. 14 - trening w Gdańsku
22 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
23 marca - trening w Gdańsku ze Stalą Rzeszów
30 marca - trening w Gdańsku
31 marca - trening w Gdańsku
2 kwietnia, godz. 14 - V Memoriał Henryka Żyto
5 kwietnia - trening w Gdańsku
6 kwietnia - trening w Gdańsku ze Startem Gniezno


Zobacz, jak wyglądał pierwszy trening żużlowców w 2022 roku



Zdunek Wybrzeże Gdańsk dopina transfer juniora



Na ostatniej prostej są już natomiast rozmowy dotyczące pozyskania podstawowego juniora, który do spółki z Miłoszem Wysockim tworzyć będzie parę młodzieżowców w rozgrywkach 1. ligi żużlowej. Kierunkiem, z którego Wybrzeże ma pozyskać nowego zawodnika ma być Unia Leszno. Najbardziej prawdopodobne jest wypożyczenie Antoniego Mencela, ale w odwodzie pozostają także Maksym BorowiakHubert Jabłoński.

- Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie dopniemy wszystkie szczegóły i będziemy mogli oficjalnie zaprezentować nowego juniora. Chcemy mieć to już za sobą, by mieć kompletną kadrę - dodaje Jóźwiak.

Sprawdź, który junior został włączony do składu Zdunek Wybrzeża Gdańsk



Ceny biletów na Memoriał im. Henryka Żyto



Gdański klub zaprezentował ceny na V Memoriał im. Henryka Żyto, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 14 i oficjalnie zainauguruje sezon żużlowy na torze przy ul. Zawodników 1. Wstęp na imprezę odbędzie się na podstawie programu zawodów, który cenie 20 zł będzie można nabyć w kasach stadionu w dniu wydarzenia. Osoby urodzone w 2005 roku i młodsze wejdą na zawody bezpłatnie po okazaniu dokumentu/legitymacji. Natomiast osoby, które zakupiły karnety, wejdą za darmo i będą mogły odebrać program zawodów w specjalnie wyznaczonym okienku.

Sprawdź, który z żużlowców zimą schudł aż 13 kilogramów



By uatrakcyjnić zawody, przyjmą one formułę turnieju par przewidzianą na 15 wyścigów. Na torze zaprezentuje się sześć duetów złożonych z zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk oraz zaproszonych gości z innych klubów. Pełna lista startowa będzie znana niebawem.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Jak typowano

79% 255 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 5 typowań REMIS
20% 63 typowania Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Twoje dane

Miejsca

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane