• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Jakub Jamróg spotkają się w trybunale? Co z licencją?

Jacek Główczyński
3 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Była frustracja, teraz jest nadzieja i motywacja
Zdunek Wybrzeże Gdańsk obciął wynagrodzenie Jakuba Jamroga (z prawej), ale jest przekonany, że nie będzie kłopotów z licencją na starty w 2023 roku nawet, gdyby przyszło spotkać się z żużlowcem w Trybunale Polskiego Związku Motorowego. Zdunek Wybrzeże Gdańsk obciął wynagrodzenie Jakuba Jamroga (z prawej), ale jest przekonany, że nie będzie kłopotów z licencją na starty w 2023 roku nawet, gdyby przyszło spotkać się z żużlowcem w Trybunale Polskiego Związku Motorowego.

Czy Jakub JamrógZdunek Wybrzeże Gdańsk spotkają się w Trybunale Polskiego Związku Motorowego i czy ten spór może zagrozić licencji na starty w sezonie 2023 w eWinner 1. Lidze Żużlowej? Zawodnikowi nie wypłacono około 50 tysięcy złotych z tego powodu, że jego średnia punktowa była słabsza niż w poprzednim roku. Nie jest zakończony również spór finansowy z Marcelem Krzykowskim. Tutaj ma chodzić o 30 tys. zł. Klub jest jednak dobrej myśli.Jest decyzja w sprawie menedżera Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Czy to zaskoczenie?Jakub Jamróg pożegnał się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych.

"Był to dla mnie zaszczyt! I mówię to naprawdę serio, bo Wybrzeże Gdańsk, to nie tylko obecni ludzie i klub... Wybrzeże Gdańsk to wasz honor i duma, to tradycja i historia bogata w wielkie legendy polskiego i światowego żużla. Każdorazowe przejście w tunelu przy stadionie, w którym namalowane są wspomniane legendy, jako zawodnik Wybrzeża Gdańsk było dla mnie wyjątkowe. (...) Żyjecie w pięknym, do tego jednym z najbogatszych miast w Polsce, macie prawo wymagać by sport był na poziomie współmiernym z pozycją miasta w kraju!" - tak napisał były już żużlowiec gdańskiego klubu.

Dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ogłosił składu 1 listopada? Kogo i kiedy zatrudni na pozycje młodzieżowców?Wśród rozmaitych podziękowań zwraca uwagę to dedykowane sponsorowi tytularnemu:

"Osobne podziękowania dla pana Tadeusza Zdunka za realizację kontraktu w 2021 roku oraz pomoc w zakupie busa" - czytamy.
Jakub Jamróg - średnia biegowa w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk

 • 2021 - 1,951
 • 2022 - 1,869


W inteligentny sposób żużlowiec dał do zrozumienia, że z wykonania przez klub ostatniej umowy już nie jest zadowolony, choć oczywiście wprost tego nie napisał.

Dwaj żużlowcy z Gdańska do Łodzi. Czy będzie też transfer w odwrotną stronę?Kością niezgody ma być około 50 tysięcy złotych. W takiej wysokości na pożegnanie klub nałożył karę na Jamroga za to, że jego średnia biegowa w 2022 roku była niższa niż w poprzednim sezonie.

- Zastosowany został paragraf 18 pkt. 4. Załącznika do Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym. Zgodnie z regulaminem, klub ma prawo do nałożenia kary lub zastosowania potrącenia w określonych wypadkach i z tego prawa skorzystał - przyznaje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Walczył nawet w MMA. Czy to on będzie nowym żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk?Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami do końca października kluby żużlowe mają czas, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych za zakończony sezon. M.in. tego typu informacje należy złożyć we wniosku licencyjnym na starty w eWinner 1. Lidze Żużlowej w 2023 roku. Czas na złożenie kompletu dokumentów jest do 29 listopada, a 10 dni wcześniej do klubów mają trafić wszystkie regulacje związane z procesem licencyjnym.

"Kończąc, życzę wam wszystkiego dobrego, samych pozytywnych emocji na stadionach oraz żeby klub otrzymał licencję na przyszły sezon i żebyście mogli dalej tworzyć historię..." - napisał Jakub Jamróg.

Przeczytaj o pierwszym transferze Zdunek Wybrzeża GdańskJednak nie wszyscy te deklaracje odebrali jako życzenia. Pojawiły się sugestie, że wpis zapowiada możliwość kłopotów Wybrzeża z otrzymaniem licencji. Co na to klub?

- Kontrakty na sezon 2022 obowiązywały do 31 października. Do tego czasu klub uregulował wszystkie bezsporne zobowiązania wobec zawodników. Pozostają zobowiązania sporne, które stanowią około 3 procent wszystkich środków przeznaczonych w budżecie na realizację kontraktów. Potrącenia zostały dokonane zgodnie z obowiązującym regulaminem. Doniesienia medialne w tej kwestii nie stanowią naszego obiektu zainteresowania. Zawodnik, który nie zgadza się z potrąceniami, może wnieść sprawę do Trybunału Polskiego Związku Motorowego - wyjaśnia Rafał Sumowski.

Przypomnij sobie, jak wyglądał spór Wybrzeża z Marcelem KrzykowskimJednocześnie Wybrzeże zapewnia, że te "zobowiązania sporne" mają dotyczyć jedynie Jamroga oraz Marcela Krzykowskiego. Przypomnijmy, że w przypadku młodzieżowca Polski Związek Motorowy rozwiązał jego kontrakt z klubem, o co zresztą wniosły obie strony. Natomiast nie rozstrzygnął, kto ma rację w sporze o pieniądze.

Tutaj ma chodzić o około 30 tysięcy złotych. Instancją, która ma zająć się sprawą jest Trybunał PZMot. Jednak musi być wniosek zawodnika. Klub na razie nie otrzymał informacji w tej kwestii, a sam uznaje sprawę rozliczeń z Krzykowskim za zakończoną.

Sprawdź, ile pieniędzy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalegał żużlowcom we wrześniuZdunek Wybrzeże wydaje się być przekonany do swoich racji. W ciągu ostatniego miesiąca przelał na konta żużlowców ponad pół miliona złotych, gdyż jeszcze we wrześniu zaległości były szacowane na około 700 tysięcy złotych. Ponadto przypomina sprawę z końca 2017 roku, która finał przed Trybunałem PZMot znalazła dobre pół roku później i zakończyła się pomyślnie dla klubu.

- Odkąd prezesem klubu jest Tadeusz Zdunek, do trybunału trafiły dwie sprawy. Jedna zakończyła się wygraną klubu, druga ugodą - zawodnik zgodził się na przyjęcie połowy wysokości kary - podkreśla rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Przypomnij sobie, dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk nałożył kary na dwóch żużlowców w 2017 rokuPrzypomnijmy, że wówczas 50 tysięcy złotych stracił Australijczyk Troy Batchelor, a połowę mniej Kacper Gomólski. Chodziło o incydent, który zdarzył się na pożegnalnym spotkaniu drużyny.

Zawodnik

Jakub Jamróg

Jakub Jamróg

ur.
1991
wzrost
168 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (380)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
20% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 ++96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 8 0 4 ++139 21
3 Innpro ROW Rybnik 11 7 0 4 ++20 18
4 Cellfast Wilki Krosno 12 7 0 5 -6 17
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 12 6 1 5 -24 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
 • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 55:35 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
 • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik 47:43 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane