• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Jakub Jamróg spotkają się w trybunale? Co z licencją?

Jacek Główczyński
3 listopada 2022, godz. 11:30 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Ile pieniędzy wyda Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sprzęt dla żużlowca?
Zdunek Wybrzeże Gdańsk obciął wynagrodzenie Jakuba Jamroga (z prawej), ale jest przekonany, że nie będzie kłopotów z licencją na starty w 2023 roku nawet, gdyby przyszło spotkać się z żużlowcem w Trybunale Polskiego Związku Motorowego. Zdunek Wybrzeże Gdańsk obciął wynagrodzenie Jakuba Jamroga (z prawej), ale jest przekonany, że nie będzie kłopotów z licencją na starty w 2023 roku nawet, gdyby przyszło spotkać się z żużlowcem w Trybunale Polskiego Związku Motorowego.

Czy Jakub JamrógZdunek Wybrzeże Gdańsk spotkają się w Trybunale Polskiego Związku Motorowego i czy ten spór może zagrozić licencji na starty w sezonie 2023 w eWinner 1. Lidze Żużlowej? Zawodnikowi nie wypłacono około 50 tysięcy złotych z tego powodu, że jego średnia punktowa była słabsza niż w poprzednim roku. Nie jest zakończony również spór finansowy z Marcelem Krzykowskim. Tutaj ma chodzić o 30 tys. zł. Klub jest jednak dobrej myśli.Jest decyzja w sprawie menedżera Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Czy to zaskoczenie?Jakub Jamróg pożegnał się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych.

"Był to dla mnie zaszczyt! I mówię to naprawdę serio, bo Wybrzeże Gdańsk, to nie tylko obecni ludzie i klub... Wybrzeże Gdańsk to wasz honor i duma, to tradycja i historia bogata w wielkie legendy polskiego i światowego żużla. Każdorazowe przejście w tunelu przy stadionie, w którym namalowane są wspomniane legendy, jako zawodnik Wybrzeża Gdańsk było dla mnie wyjątkowe. (...) Żyjecie w pięknym, do tego jednym z najbogatszych miast w Polsce, macie prawo wymagać by sport był na poziomie współmiernym z pozycją miasta w kraju!" - tak napisał były już żużlowiec gdańskiego klubu.

Dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ogłosił składu 1 listopada? Kogo i kiedy zatrudni na pozycje młodzieżowców?Wśród rozmaitych podziękowań zwraca uwagę to dedykowane sponsorowi tytularnemu:

"Osobne podziękowania dla pana Tadeusza Zdunka za realizację kontraktu w 2021 roku oraz pomoc w zakupie busa" - czytamy.
Jakub Jamróg - średnia biegowa w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk

  • 2021 - 1,951
  • 2022 - 1,869


W inteligentny sposób żużlowiec dał do zrozumienia, że z wykonania przez klub ostatniej umowy już nie jest zadowolony, choć oczywiście wprost tego nie napisał.

Dwaj żużlowcy z Gdańska do Łodzi. Czy będzie też transfer w odwrotną stronę?Kością niezgody ma być około 50 tysięcy złotych. W takiej wysokości na pożegnanie klub nałożył karę na Jamroga za to, że jego średnia biegowa w 2022 roku była niższa niż w poprzednim sezonie.

- Zastosowany został paragraf 18 pkt. 4. Załącznika do Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym. Zgodnie z regulaminem, klub ma prawo do nałożenia kary lub zastosowania potrącenia w określonych wypadkach i z tego prawa skorzystał - przyznaje Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Walczył nawet w MMA. Czy to on będzie nowym żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk?Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami do końca października kluby żużlowe mają czas, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych za zakończony sezon. M.in. tego typu informacje należy złożyć we wniosku licencyjnym na starty w eWinner 1. Lidze Żużlowej w 2023 roku. Czas na złożenie kompletu dokumentów jest do 29 listopada, a 10 dni wcześniej do klubów mają trafić wszystkie regulacje związane z procesem licencyjnym.

"Kończąc, życzę wam wszystkiego dobrego, samych pozytywnych emocji na stadionach oraz żeby klub otrzymał licencję na przyszły sezon i żebyście mogli dalej tworzyć historię..." - napisał Jakub Jamróg.

Przeczytaj o pierwszym transferze Zdunek Wybrzeża GdańskJednak nie wszyscy te deklaracje odebrali jako życzenia. Pojawiły się sugestie, że wpis zapowiada możliwość kłopotów Wybrzeża z otrzymaniem licencji. Co na to klub?

- Kontrakty na sezon 2022 obowiązywały do 31 października. Do tego czasu klub uregulował wszystkie bezsporne zobowiązania wobec zawodników. Pozostają zobowiązania sporne, które stanowią około 3 procent wszystkich środków przeznaczonych w budżecie na realizację kontraktów. Potrącenia zostały dokonane zgodnie z obowiązującym regulaminem. Doniesienia medialne w tej kwestii nie stanowią naszego obiektu zainteresowania. Zawodnik, który nie zgadza się z potrąceniami, może wnieść sprawę do Trybunału Polskiego Związku Motorowego - wyjaśnia Rafał Sumowski.

Przypomnij sobie, jak wyglądał spór Wybrzeża z Marcelem KrzykowskimJednocześnie Wybrzeże zapewnia, że te "zobowiązania sporne" mają dotyczyć jedynie Jamroga oraz Marcela Krzykowskiego. Przypomnijmy, że w przypadku młodzieżowca Polski Związek Motorowy rozwiązał jego kontrakt z klubem, o co zresztą wniosły obie strony. Natomiast nie rozstrzygnął, kto ma rację w sporze o pieniądze.

Tutaj ma chodzić o około 30 tysięcy złotych. Instancją, która ma zająć się sprawą jest Trybunał PZMot. Jednak musi być wniosek zawodnika. Klub na razie nie otrzymał informacji w tej kwestii, a sam uznaje sprawę rozliczeń z Krzykowskim za zakończoną.

Sprawdź, ile pieniędzy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalegał żużlowcom we wrześniuZdunek Wybrzeże wydaje się być przekonany do swoich racji. W ciągu ostatniego miesiąca przelał na konta żużlowców ponad pół miliona złotych, gdyż jeszcze we wrześniu zaległości były szacowane na około 700 tysięcy złotych. Ponadto przypomina sprawę z końca 2017 roku, która finał przed Trybunałem PZMot znalazła dobre pół roku później i zakończyła się pomyślnie dla klubu.

- Odkąd prezesem klubu jest Tadeusz Zdunek, do trybunału trafiły dwie sprawy. Jedna zakończyła się wygraną klubu, druga ugodą - zawodnik zgodził się na przyjęcie połowy wysokości kary - podkreśla rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Przypomnij sobie, dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk nałożył kary na dwóch żużlowców w 2017 rokuPrzypomnijmy, że wówczas 50 tysięcy złotych stracił Australijczyk Troy Batchelor, a połowę mniej Kacper Gomólski. Chodziło o incydent, który zdarzył się na pożegnalnym spotkaniu drużyny.

Zawodnik

Jakub Jamróg

Jakub Jamróg

ur.
1991-06-24
waga
58 kg
wzrost
168 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (380)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
82% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
17% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Stelmet Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane