• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ogłosi składu 1 listopada. Młodzieżowiec później

jag., mip
31 października 2022, godz. 11:30 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Kto przyjdzie do Zdunek Wybrzeże Gdańsk na pozycję młodzieżowca, zapewne dowiemy się dopiero w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Na razie z klubowych juniorów debiut za sobą ma tylko Miłosz Wysocki (na zdjęciu). Kto przyjdzie do Zdunek Wybrzeże Gdańsk na pozycję młodzieżowca, zapewne dowiemy się dopiero w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Na razie z klubowych juniorów debiut za sobą ma tylko Miłosz Wysocki (na zdjęciu).

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ogłosi składu na sezon 2023 już pierwszego dnia okna transferowego, które w listopadzie otworzy się na dwa tygodnie. Co więcej także zestawienie, które zostanie zaprezentowanie później, nie będzie zawierać kompletu żużlowców. Brakować będzie młodzieżowca. Z naszych informacji wynika, że klub zastosuje manewr znany z poprzednich lat. Dopiero w marcu lub kwietniu zdecyduje się na wypożyczenie z zespołu, w którym młodych zawodników będą nadmiar. Rozpatrywane są przede wszystkim dwa kierunki: Grudziądz i Leszno.Dwaj żużlowcy z Gdańska do Łodzi. Czy będzie też transfer w odwrotną stronę?Zdunek Wybrzeże Gdańsk w przygotowywanym do ogłoszenia w listopadzie składzie na sezon 2023 będzie mieć tylko jednego młodzieżowca, który ma za sobą starty w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Będzie to Miłosz Wysocki. 18-latek zostanie wykupiony z Grudziądza za około 50 tysięcy złotych i zwiąże się z gdańskim klubem kontraktem na dwa lata.

- Cały czas pracujemy z młodzieżą, więc kierunek wychowanków na pozycjach juniorskich jest realny. Strategia klubu jest właśnie taka, by w przyszłości reprezentowali go chłopcy, którzy teraz ścigają się w klasie 250cc. Obecnie mają po 14-15 lat. Na ten moment musimy opierać się zatem na zawodnikach z zewnątrz. Jednak pracujemy nad tym, by w 2024 roku formacja juniorska opierała się na zawodnikach z Gdańska - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer gdańskiego klubu.

Przypomnij sobie, jak Miłosz Wysocki uchronił Zdunek Wybrzeże Gdańsk od kary finansowejPrzypomnijmy, że Wysocki w połowie kwietnia został wypożyczony nie tyle do zespołu seniorskiego, ale głównie po to, aby klub nie zapłacił kary za brak odpowiedniej liczby zawodników w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Miłosz pojechał w 17 wyścigach ligowych, uzyskują średnią punktów na bieg 0,529. To wystarczyło do nowego angażu, gdyż klub zrezygnował z tych, którzy mieli być podstawowymi w poprzednim sezonie, a żaden z wypożyczonych nie spełnił podkładanych w nim nadziei.

Przeczytaj o pierwszym transferze Zdunek Wybrzeża GdańskKamil Marciniec (średnia punktowa 0,729) skończył wiek młodzieżowca, Marcel Krzykowski (0,529) po konflikcie z klubem o pieniądze, rozwiązał przedwcześnie kontrakt, a po wypożyczeniach do Torunia i Grudziądza wrócili odpowiednio: Karol Żupiński (0,474) i Wiktor Rafalski, który nim zdążył zadebiutować, uległ wypadkowi.

Zawodnik

Miłosz Wysocki

Miłosz Wysocki

ur.
2004-06-01
waga
59 kg
wzrost
166 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Z juniorów z ważnym kontraktem na sezon 2023 w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk pozostaje Jakub Kowalski. Czeka on na ligowy debiut, gdyż dopiero 15 grudnia skończy 16 lat, a dopiero po ukończeniu tego wieku można rywalizować z seniorami.

Sprawdź, jak z roku na rok wzrastają wydatki Zdunek Wybrzeża Gdańsk na I-ligowy zespółKlub negocjuje kontrakt z innym wychowankiem Mateuszem Łopuskim. Jest on jeszcze młodszy. Do startów ligowych będzie uprawniony 15 maja 2023 roku, gdyż tego dnia skończy 16 lat.

Jednak trzech młodzieżowców to zbyt mało nawet, aby klub był klasyfikowany w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i nie płacił kary finansowej. Skład musi liczyć czterech zawodników, a brak pełnego zestawienia to dla I-ligowca konieczność zapłaty 15 tys. zł.

Przeczytaj o kandydacie do jazdy w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, który zaliczył też przygodę z... MMAW maju przyszłego roku pod tym kątem Zdunek Wybrzeże może stać się samowystarczalny, gdyż do egzaminu na licencję przystąpią: Antoni KawczyńskiEryk Kamiński. Jednak oni do ligowego składu dojść będą mogli dopiero w 2024 roku.

Dlatego Zdunek Wybrzeże teraz będzie skazane na wypożyczenie. Według naszych informacji klub postanowił przeznaczyć obecnie posiadane środki głównie na zakontraktowanie sezonów.

Którzy polscy żużlowcy odmówili Zdunek Wybrzeżu Gdańsk?Do tematu młodzieżowców ma wrócić w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Wówczas w ramach czasowego transferu ma zostać pozyskany zawodnik z klubu, który będzie miał młodych zawodników nadmiar.

Według obecnych przymiarek taka sytuacja może mieć miejsce przede wszystkim w Grudziądzu i Lesznie, a zatem z tymi klubami negocjować będzie głównie Zdunek Wybrzeże.

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk tłumaczył odejście Adriana Gały i Timo Lahtiego?Obecnie toczą się rozmowy odnośnie wypożyczenia żużlowca do lat 23, który w protokole meczowym musi znajdować się na pozycji 8 lub 16. Na celowniku są Fin Timi Salonen ze Stali Gorzów oraz Australijczyk Keynanie Rew właśnie z Unii Leszno.

Wybrzeże zatrudni tylko jednego z nich. Będzie to zarazem alternatywa dla Duńczyka Madsa Hansena, który będzie startować w Gdańsku jako zawodnik U-24.

Dlaczego zagraniczni żużlowcy pasuje do składu Zdunek Wybrzeża Gdańsk na pozycjach U-24 i U-23?Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2023 - najbardziej prawdopodobny skład na tę chwilę
  • Zagraniczni seniorzy: Michael Jepsen Jensen, Nicolai Klindt (obaj Dania)
  • Polscy seniorzy: Daniel Kaczmarek, Wiktor Trofimow (może też startować jako U-24)
  • U-24: Mads Hansen (Dania)
  • Młodzieżowcy: Miłosz Wysocki, Jakub Kowalski
  • U-23: Timi Salonen (Finlandia) lub Keynanie Rew (Australia) - wypożyczenie
jag., mip

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (414)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
GdańskDługie Ogrody
79% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
21% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Enea Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane