• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie zakontraktował żadnego żużlowca. Uwierzył na słowo

jag.
3 października 2022, godz. 17:45 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Keynan Rew mistrzem Australii juniorów. Michael J. Jensen na rajskich wakacjach
Dokąd zmierzają żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk? Na kogo może liczyć klub w przyszłym roku? Dokąd zmierzają żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk? Na kogo może liczyć klub w przyszłym roku?

Rasmus Jensen, Timo Lathi, Adrian Gała... O pozostaniu tych żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk zapewniał już w sierpniu. Okazuje się, że z żadnym z tych zawodników kontrakt nie został podpisany do dziś i mogą oni wybierać swobodnie w spływających do nich ofertach. Jak ustaliliśmy, klub te deklaracja składał, bo uwierzył "na słowo". I co więcej wciąż wierzy, że słowne obietnice zostaną wypełnione. Sam musi najpierw wyrównać zaległości, a i to bez gwarancji, że tych zawodników nie straci.Sprawdź, na jakie zarobki liczą żużlowcy?Ilu z tych żużlowców - Jensen, Lahti, Gała - zostanie w Wybrzeżu Gdańsk?

Rasmus Jensen, Timo Lathi, Adrian GałaJakub Jamróg to żużlowcy, którym Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega łącznie ponad 700 tysięcy złotych. Mimo to trzej pierwsi mieli pozostać w drużynie na sezon 2023. Takie deklaracje klub złożył już w sierpniu.

- Mogę tylko potwierdzić, że są zaległości, a harmonogram spłat między klubem a zawodnikami jest w trakcie ustalania - ucina temat Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.
Wybrzeże doskonale zdaje sobie sprawę, że zapłacić te pieniądze musi, bo bez tego nie otrzyma licencji na starty w I lidze w przyszłym roku. Dlatego żużlowcy prędzej czy później pieniądze otrzymają, ale czy do tego czasu, wstrzymają się z podejmowaniem decyzji o swojej przyszłości?

Skąd wzięły się zaległości klubu wobec żużlowców Zdunek Wybrzeża GdańskZ różnych stron Polski napływają doniesienia, że gdańscy żużlowcy są "gorącym towarem" wśród I-ligowców. Lahti i Gała łączeni są z Łodzią, ten drugi też z Poznaniem, a Jensen i Jamróg "umieszczani" są w Zielonej Górze, choć ten ostatni miał być już w Krośnie, w którym jednak miał stracić miejsce na rzecz Grzegorza Zengoty, który był przymierzany także do... Gdańska.

Jedno jest pewne. Obecnie kluby mogą podpisywać kontrakty tylko z zawodnikami, których mieli do dyspozycji w 2022 roku. Wszystkich nowych mogą oficjalnie i formalnie ogłosić dopiero 1 listopada.

Jakie kluby zainteresowane są Jakubem Jamrogiem?Jak ustaliliśmy na dziś Wybrzeże nie podpisało żadnego kontraktu z dotychczasowym seniorem, ani też nie osiągnęło porozumienia z żadnym nowym. Na razie jedyna wiążąca deklaracja dotyczyła młodzieżowca. Miłosz Wysocki miał zostać wykupiony z Grudziądza po okresie wypożyczenia za około 50 tysięcy złotych.

Sierpniowe deklaracje klubu odnośnie tego, że Jensen, Lahti i Gała pozostaną w Gdańsku, miały być jedynie na podstawie słownych ustaleń między stronami. Co więcej klub nadal wierzy w to "słowo" i nie traci nadziei na to, że to na co się umawiał, będzie przelane na papier. Z drugiej strony do Wybrzeża docierają sygnały, że zawodnicy są mocno kuszeni i na stole pojawiają się oferty nawet dwukrotnie lepsze od tych, które w sierpniu mieli zaakceptować w dotychczasowym klubie.

Jaki pomysł na kontraktowanie młodzieżowców ma Zdunek Wybrzeże Gdańsk?

jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (577)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
  • Awans do ekstraligi: Cellfast Wilki Krosno
  • Spadek z ekstraligi: Arged Malesa Ostrów Wlkp.
  • Awans do I ligi: PSŻ Poznań
  • Spadek do II ligi: Aforti Start Gniezno

Playoff

Ćwierćfinały

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 99
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 80
Stelmet Falubaz Zielona Góra 92
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 88
Cellfast Wilki Krosno 108
Landshut Devils 72

Półfinały

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 82
Stelmet Falubaz Zielona Góra 98
Cellfast Wilki Krosno 91
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 89

Finał

Stelmet Falubaz Zielona Góra 89
Cellfast Wilki Krosno 91

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane