• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk oficjalnie ogłosił. Timo Lahti i Adrian Gała odchodzą

jag.
23 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Timo Lahti i Adrian Gała nie wystartują w Zdunek Wybrzeże Gdańsk w 2023 roku, mimo że już w sierpniu osiągnęli ustne porozumienie o dalszych startach w tym klubie. Timo Lahti i Adrian Gała nie wystartują w Zdunek Wybrzeże Gdańsk w 2023 roku, mimo że już w sierpniu osiągnęli ustne porozumienie o dalszych startach w tym klubie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk oficjalnie potwierdził, że Timo Lahti i Adrian Gała nie będą startować w tym klubie, mimo że już w sierpniu osiągnęli wstępne porozumienie o kontynuowaniu występów także w 2023 roku. Klub zareagował oświadczenie w niedzielny wieczór, gdy drugi z tych żużlowców usunął ze swojego profilu społecznościowego sierpniowy wpis na ten temat.Kto odmówił, a którzy polscy seniorzy są jeszcze w zasięgu możliwości Zdunek Wybrzeża Gdańsk?- W poniedziałek, 17 października Adrian Gała poinformował prezesa Tadeusza Zdunka, iż zdecydował się na starty w innym klubie. Tym samym zawodnik złamał porozumienie, które potwierdzał 29 września podczas spotkania w Gdańsku, tuż przed wyjazdem na urlop - ogłosił Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielny wieczór, 21 października.
Najwyraźniej przekazanie tej informacji z kilkudniowym opóźnieniem to riposta na to, że z profilu w mediach społecznościowych żużlowca kilka godzin wcześniej zniknął wpis z sierpnia, że startować będzie w Wybrzeżu także w 2023 roku.

Kevlar do składu wobec braku wartościowych polskich seniorów. Zagłosuj, czy na to zdecyduje się Zdunek Wybrzeże Gdańsk9 sierpnia 2022 Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił... 9 sierpnia 2022 Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił...
Przypomnijmy, że wówczas 27-latek, który przedwcześnie zakończył sezon z powodu kontuzji mięśniowej, oświadczył:

"Nie zastanawiałem się długo zanim uścisnęliśmy sobie dłonie. Dobrze czuję się w Gdańsku i nie widzę potrzeby, by zmieniać klub.

Sprawdź, co jeszcze mówił Adrian Gała w sierpniu o osiągnięciu porozumienia z klubemNatomiast miesiąc później, gdy był już po operacji, w wywiadzie dla mediów Wybrzeże dodał:

"Cieszę się, że przynajmniej większość składu zostanie bez zmian. W drużynie fajnie się dogadywaliśmy. Bez względu na to jak ostatecznie będzie prezentować się zespół, już mamy silny fundament. Dzięki temu, że szybko porozumiałem się z Wybrzeżem, mam większy komfort w kwestii przygotowań do następnych rozgrywek. Czas od kontuzji wykorzystałem na budowanie bazy sprzętowej i do końca września powinienem mieć wszystko skompletowane. Planuję zacząć przygotowania fizyczne do sezonu miesiąc wcześniej niż zwykle, bo już w listopadzie".

Przeczytaj, jak Adrian Gała oceniał sezon 2022 w wykonaniu swoim oraz Zdunek Wybrzeża GdańskPrzypomnijmy, że Gała startował w Gdańsku tylko w 2022 roku. W 12 meczach uzyskał średnią biegową 1,712 pkt., co było 24. wynikiem w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Popularny "Henio" w 59 biegach zdobył 91 punktów i 10 bonusów.

Adrian Gała osiągnął porozumienie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk co do startów w 2023 roku, gdy był kontuzjowany. Już wiadomo, że nie wywiąże się z tego postanowienia. Adrian Gała osiągnął porozumienie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk co do startów w 2023 roku, gdy był kontuzjowany. Już wiadomo, że nie wywiąże się z tego postanowienia.
Gała, który zapewne przeniesie się do Poznania, jest drugi żużlowcem, po Rasmusie Jensenie, który złamał słowo dane Wybrzeżu. Z drugiej strony klub zmienił wówczas postępowanie względem Timo Lahtiego, z którym także zawarto porozumienie co do startów w sezonie 2023.

Dwie koncepcje na awans do żużlowej ekstraligi. Która skuteczniejsza?"Odejścia Adriana Gały i wcześniej Rasmusa Jensena sprawiły, że klub musiał zmodyfikować koncepcję składu na kolejne rozgrywki. W nowej koncepcji zabrakło miejsca dla Timo Lahtiego, o czym zaważył również fakt, iż Fin przez dłuższy czas nie był w stanie złożyć jednoznacznej deklaracji dotyczącej swoich planów na przyszłość, a w środowisku krążą informacje, że wybrał inny klub" - poinformowało Wybrzeże.
Lahti, podobnie jak Jakub Jamróg, co do startów w przyszłym sezonie kojarzony jest z zespołem z Łodzi. Przypomnijmy, że to właśnie z tego klubu został w trybie awaryjnym wypożyczony do Gdańska pod koniec kwietnia 2022 roku.

Przeczytaj, jak Rasmus Jensen odpowiadał na pytania czytelników Trojmiasto.pl30-letni Fin zdołał "wkręcić" 12. średnią na zapleczu ekstraligi - 1,987 pkt. W 13 meczach zdobył 77 punktów.

- Cieszę się, że zostaję w Gdańsku, w Wybrzeżu poczułem się znakomicie od samego początku - ogłosił na początku sierpnia Lahti, który jako pierwszy w drużynie osiągnął porozumienie co do startów na przyszły rok.

Przypomnij sobie, jak ogłaszano pozostanie Timo Lahtiego w Gdańsku na 2023 rokZdunek Wybrzeże nie informuje, kto zastąpi odchodzących żużlowców.

- Kadra drużyny została skompletowana w taki sposób, by godnie reprezentować miasto, kibiców i sponsorów. Skład zostanie ogłoszony pod koniec listopadowego okna transferowego, gdy będzie można zawierać umowy respektowane przez Polski Związek Motorowy. Do czasu oficjalnej prezentacji nowej drużyny, klub nie będzie komentował doniesień transferowych - zapowiada Rafał Sumowski, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Sprawdź, którymi zagranicznymi żużlowcami interesuje się jeszcze Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Przypomnijmy, że okno transferowe w żużlu trwa przez dwa tygodnie, zwyczajowo od 1 do 14 listopada. Wybrzeże, tradycyjnie, nim skład przedstawiało opinii publicznej, najpierw prezentowało drużynę sponsorom. Tak też ma być w tym roku.
jag.

Kluby sportowe

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (263)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane