Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zgrupowanie żużlowców przez tydzień w Cetniewie

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie przebywało na zgrupowaniu na przełomie lutego i marca. Na zdjęciu Rasmus Jensen i Jakub Jamróg.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie przebywało na zgrupowaniu na przełomie lutego i marca. Na zdjęciu Rasmus Jensen i Jakub Jamróg. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Tak jak zapowiadaliśmy w listopadzie, Zdunek Wybrzeże Gdańsk wraca do tradycji przerwanej w 2018 roku. Klub ogłosił, że zgrupowanie żużlowców trwać będzie przez tydzień. Wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny mają trenować w Centralnym Ośrodku Sportu "Cetniewo" we Władysławowie od 28 lutego do 4 marca. Jeśli pogoda pozwoli, to wyjazd na gdański tor planowany jest około 16 marca.24.11.2021 Trojmiasto.pl m.in. o powrocie do tradycyjnego zgrupowania żużlowcach, kosztach i opcjach, które były do wyboruŻużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przez tydzień będą wspólnie trenować na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. Menedżer Eryk Jóźwiak zamierza powołać na nie wszystkich zawodników pierwszej drużyny oraz przygotowujących się do egzaminów na licencję "Ż": Mateusza Łopuskiego i Jakuba Kowalskiego.

Drużyna dwa razy dziennie będą uczestniczyć w zajęciach sprawnościowych z trenerem przygotowania fizycznego Jarosławem Hulko. Przewidziano także spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem sportowym.

- W poprzednich latach organizację zgrupowań utrudniła sytuacja pandemiczna. Liczymy na to, że w tym roku nic nie stanie nam na przeszkodzie. Nie da się zbudować formy w tydzień, więc wyjazd będzie miał przede wszystkim cel integracyjno-organizacyjny. Chcę aby zawodnicy mogli spędzić ze sobą trochę czasu, jeszcze bez obciążenia ligowego, omówić z nimi jak ma wyglądać dzień meczowy. To także okazja, aby w drużynie zaaklimatyzowali się nowi żużlowcy - wyjaśnia Eryk Joźwiak.

IV Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku. Zawody 27 marcaPrzypomnijmy, że gdański zespół powraca do pomysłu zgrupowania po czterech latach. Po raz ostatni wyjechało na zimowe zgrupowanie w lutym 2018 roku. Wtedy żużlowcy trenowali w Szczyrku. Ponadto wybierali się do Szklarskiej Poręby i Władysławowa. Odkąd zespół przejął Mirosław Berliński, zrezygnowano z tej formy przygotowań.

- W listopadzie przeprowadzaliśmy zawodnikom testy sprawnościowe. Obecnie monitorujemy ich treningi zdalnie. W Cetniewie będziemy mieli okazję sprawdzić jak prezentują się na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Spodziewam się, że wszyscy stawią się w dobrej formie. Po zgrupowaniu chłopaki dostaną trochę czasu, aby za sobą zatęsknić i jeśli pogoda pozwoli, w okolicach 16 marca planujemy wyjazd na tor - dodaje obecny menedżer Zdunek Wybrzeża.

Dla żużla rzucił dyscyplinę, w której był mistrzem świata. Przeczytaj wywiad z Marcelem KrzykowskimInauguracja sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej zaplanowana jest na 9-11 kwietnia. Wybrzeże rozgrywki domowym meczem z Cellfast Wilkami Krosno. Wcześniej, bo 27 marca, planowany jest w Gdańsku IV Memoriał Henryka Żyto rozgrywany w formie turnieju par.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 09.04.2022

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Cellfast Wilki Krosno
mecz ligowy

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Aforti Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
7 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

09.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Cellfast Wilki Krosno
16.04 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Aforti Start Gniezno
11.09.2021 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09.2021 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane