Zdunek Wybrzeże Gdańsk uniknie kary za juniora. Nowy żużlowiec wypożyczony

13 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Miłosz Wysocki został nowym juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Miłosz Wysocki został nowym juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zatrudniło nowego żużlowca. Miłosz Wysocki zwiększy pole manewru wśród juniorów, a także pozwoli klubowi uniknąć... kary finansowej w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. 18-latek został do końca roku wypożyczony z GKM Grudziądz i oczywiście może też startować w rozgrywkach eWinner 1 Liga.

Jaka jest prawda o obecnych juniorach Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Miłosz Wysocki urodził się 1 czerwca 2004 roku. Jest wychowankiem GKM Grudziądz. Egzamin na licencję zdał w kwietniu ubiegłego roku na toruńskiej Moto Arenie. We wtorek, 12 kwietnia zaprezentował się w Gdańsku podczas I rundy Nice Cup. Zawody ukończył z dorobkiem 4 punktów. Przypomnijmy, że turniej wygrali inni juniorzy Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Kamil Marciniec przed Marcelem Krzykowskim.

- Ściągnęliśmy Miłosza z myślą o Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Regulamin tych rozgrywek wymaga od nas posiadania czterech zawodników. Dopiero w maju do egzaminu na licencję podejdzie Mateusz Łopuski, więc do tego czasu mielibyśmy tylko trzech żużlowców uprawnionych do startu w tych rozgrywkach: Kamila Marcińca, Marcela Krzykowskiego i Jakuba Kowalskiego - wyjaśnia Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Dlaczego Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojechało bez z/z?

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek, aby zespół był klasyfikowany w DMPJ i nie płacił kary finansowej (15 tys. zł), każdorazowo musi wystawić na zawody komplet czterech zawodników.

Drużynowe rozgrywki juniorów ruszą 20 kwietnia. Do startu uprawnieni są wyłącznie zawodnicy krajowi do lat 21. Wyjątek stanowią drużyny klubów II-ligowych, które w danych zawodach będą mogły wystawić maksymalnie jednego zagranicznego młodzieżowca.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - pełny skład na sezon 2022

W rozgrywkach weźmie udział 21 zespołów podzielonych na 5 grup. Do ćwierćfinałów awansują po trzy najlepsze drużyny z każdej z grup oraz najlepszy zespół z tych, które zajmą czwarte miejsca. Zdunek Wybrzeże Gdańsk za rywali ma: Polonię Bydgoszcz, Apator Toruń, GKM Grudziądz i Polonię Piła. Każdy klub w grupie będzie raz organizatorem zawodów i trzykrotnie pojedzie w gościach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 39:51. Przeczytaj relację, wystaw oceny żużlowcom i menadżerowi