• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega 700 tys. żużlowcom, jeden kontrakt rozwiązany

mip.
23 września 2022, godz. 21:45 
Opinie (203)
aktualizacja: godz. 13:35 (24 września 2022)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega żużlowcom ok. 700 tys. złotych. Klub uspokaja jednak, że sytuacja jest pod kontrolą. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega żużlowcom ok. 700 tys. złotych. Klub uspokaja jednak, że sytuacja jest pod kontrolą.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega swoim żużlowcom ok. 700 tys. złotych. Tę sytuację chcą wykorzystać inne kluby, składając oferty tegorocznym liderom. Gdański klub uspokaja jednak i tłumaczy, że to rutynowa sytuacja, która wkrótce zostanie rozwiązana, a żaden z trójki: Rasmus Jensen, Timo Lahti, Adrian Gała nie odejdzie. Duńczyk w piątek ścigał się w ostatniej rundzie Speedway European Championship w Pardubicach zajął 6. miejsce, co dało mu tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej. Do utrzymania w cyklu zabrakło mu 2 punktów, bowiem to miano otrzymała czołowa "5". To jednak nie koniec problemów gdańskiego klubu, bo PZM rozwiązał kontrakt młodzieżowca Marcela Krzykowskiego, przyznając mu rację w sporze ze Zdunek Wybrzeżem.Aktualizacja, godz. 13:35

PZM rozwiązał kontrakt Marcela KrzykowskiegoPolski Związek Motorowy poinformował, że Marcel Krzykowski został wykreślony z list reprezentantów Zdunek Wybrzeża Gdańsk i nie jest już żużlowcem klubu z grodu Neptuna.

Przypomnijmy, że 9 sierpnia klub zawiesił Krzykowskiego w prawach zawodnika, na co on odpowiedział długim oświadczeniem, w którym domagał się od Trybunału PZM rozwiązania jego kontraktu z Wybrzeżem na skutek nieuregulowania należności kontraktowych.

Przypomnij sobie, jak wyglądał spór Wybrzeża z KrzykowskimPZM poinformował, że z dniem 23 września Krzykowski został skreślony z listy zawodników potwierdzonych do startów w gdańskim zespole, co oznacza, że jego kontrakt został rozwiązany, a 19-latek ponownie stał się zawodnikiem Śląska Świętochłowice, z którego był wypożyczony do Wybrzeża.

Komentarz do całej sprawy opublikował także gdański klub. Całość oświadczenia poniżej. Pisownia oryginalna.

"Decyzja GKSŻ nie jest dla Klubu zaskoczeniem i nie będziemy się od niej odwoływać, gdyż o rozwiązanie umowy wnosiły obie strony. Komisja ocenia wyłącznie stan faktyczny, czyli brak płatności w okresie przekraczającym 60 dni, a Klub nigdy nie negował tego faktu, podając jako powód braki w dokumentacji.

Jednocześnie dzięki interwencji członków GKSŻ, Zawodnik dostarczył w ubiegłym tygodniu wymagane dokumenty do określenia kwoty wynagrodzenia brutto i sprawa zmierza do finału.
Klub oczekuje jeszcze na wyjaśnienia w kilku kwestiach i spór albo zakończy się polubownie albo kwestie rozliczeń rozstrzygnie Trybunał Polskiego Związku Motorowego. Rozwiązanie kontraktu nie zmienia nic w kwestii rozliczeń na linii Klub - Zawodnik."


Pokaźne zaległości Zdunek Wybrzeża Gdańsk względem zawodnikówZdunek Wybrzeże Gdańsk zalega sporą kwotę żużlowcom z sezonu 2022. Jak donosi portal sportowefakty.pl, mowa tu o sumie prawie 700 tys. złotych. Tą wieść próbują wykorzystać inne zespoły, które ponownie ruszyły do składania ofert liderom: Rasmus Jensen, Timo LahtiAdrian Gała zaczynają otrzymywać zapytania z innych zespołów. Czy któryś z nich zdecyduje się podążyć drogą Andresa Lyagera, który mimo danego słowa ROW Rybnik, zdecydował się odejść do Abramczyk Polonii Bydgoszcz?

Przeczytaj, jak w tym tygodniu żużlowcy radzili sobie za granicąW Zdunek Wybrzeżu studzą jednak emocje i uspokajają, mówiąc, że sytuacja jest pod kontrolą i powtarza się co roku. Zaległości mają związek z oczekiwaniem na wpływy transz od sponsorów, a także obiecanych środków z tytułu promocji miasta od gdańskiego magistratu. Padają także zapewnienia, że żaden z żużlowców nie zamierza zerwać wcześniej ustalonych porozumień.

- Opóźnienia w realizacji kontraktów faktycznie są, ale wynikają one z faktu, że dopiero spływają do nas transze z umów sponsorskich. Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami, zapewniają oni, że nasze ustalenia wciąż obowiązują, pomimo tego, że otrzymują oferty z innych klubów. Tego typu wrześniowe rozliczenie odbywa się u nas corocznie i zawodnicy są o tym informowani już podczas podpisywania umów. Spokojnie prowadzimy rozmowy dotyczące budowy składu na sezon 2023 i w żaden sposób nie odczuliśmy negatywnego nastawienia ze strony zawodników. Co więcej, nasi dotychczasowi zawodnicy sami podsuwają nam kandydatów do wzmocnienia zespołu - mówi Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Zdunek Wybrzeża Gdańsk
Gdańskim kibicom pozostaje zatem wierzyć w zapewnienia klubu i oczekiwać kolejnych wiadomości z rynku transferowego. Ten na dobre powinien ruszyć po sobotnim finale eWinner 1. ligi żużlowej, kiedy okaże się, który z zespołów awansuje do PGE Ekstraligi.

  • Gdańscy kibice w drodze na finał SEC do Pardubic.
  • Gdańscy fani razem z Rasmusem Jensenem po zawodach w Pardubicach.


Rasmus Jensen na 6. miejscu w SECW piątek w czeskich Pardubicach odbył się ostatni turnieju Tauron SEC, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022. W zawodach startował kapitan gdańskiego klubu - Rasmus Jensen. Wspierała go 50-osobowa grupa kibiców Wybrzeża Gdańsk, której wyjazd sponsorował jeden ze sponsorów klubu i zarazem tego żużlowca.

Przeczytaj, kto może zasilić Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Duńczyk po po fenomenalnym początku był w czołówce klasyfikacji przejściowej, pokonując m.in Leona Madsena, czy Janusza Kołodzieja, którzy walczyli o złoty medal.

W rundzie zasadniczej Jensen zgromadził 10 "oczek" i awansował do biegu barażowego, który miał wyłonić dwóch uczestników biegu finałowego, w którym czekali już Dominik KuberaMikkel Michelsen - najlepsi w pierwszej fazie zawodów.

Duńczyk do mety przyjechał na 3. miejscu, a to oznaczało, że został sklasyfikowany na 6. miejscu. Na tym samym miejscu uplasował się także w klasyfikacji generalnej, która oznacza, że Jensen nie zapewnił sobie bezpośredniego awansu do przyszłorocznego cyklu. To prawo otrzymała tylko czołowa "5".

W Pardubicach zwyciężył Mikkel Michelsen, który tym samym zepchnął z podium Patryka Dudka, który przed tymi zawodami był trzeci. Doszło także do zmiany kolejności na miejscach 1-2 również na niekorzyść polskiego żużlowca. Janusz Kołodziej stracił pozycję lidera i odebrał srebro. Mistrzem Europy został Leon Madsen.

Wyniki 4. finału Tauron SEC w Pardubicach
1. Mikkel Michelsen (Dania) - 14 (3,3,3,1,1,3) - 1. miejsce w finale
2. Leon Madsen (Dania) - 13+3 (1,2,3,2,3,2) - 2. miejsce w finale
3. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 10+2 (1,3,2,1,2,1) - 3. miejsce w finale
4. Dominik Kubera (Polska) - 12 (1,3,2,3,3,0) - 4. miejsce w finale
5. Janusz Kołodziej (Polska) - 11+0 (3,1,3,2,2)
6. Rasmus Jensen (Dania) - 10+1 (2,3,1,3,1)
7. Oliver Berntzon (Szwecja) - 8 (3,0,0,2,3)
8. Jan Kvech (Czechy) - 7 (2,2,0,3,0)
9. Patryk Dudek (Polska) - 7 (3,1,1,2,0)
10. Piotr Pawlicki (Polska) - 7 (2,1,2,0,2)
11. Dimitri Berge (Francja) - 5 (0,0,3,0,2)
12. David Bellego (Francja) - 5 (0,0,2,0,3)
13. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 5 (t,0,1,3,1)
14. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 5 (2,1,1,1,0)
15. Vaclav Milik (Czechy) - 4 (1,2,0,1,0)
16. Bartosz Smektała (Polska) - 3 (0,2,0,0,1)
17. Petr Chlupac (Czechy) - 0 (0)
18. Hynek Stichauer (Czechy) - ns

Biegi z udziałem Rasmusa Jensena:
2. Berntzon, Jensen, Madsen, Bellego
7. Jensen, Smektała, Kołodziej, Ellis
12. Michelsen, Bewley, Jensen, Kvech
13. Jensen, Dudek, Milik, Pawlicki
18. Kubera, Berge, Jensen, Lebiediew
Baraż: Madsen, Bewley, Jensen, Kołodziej


Czołówka klasyfikacji końcowej SEC 2022:
1. Leon Madsen - 53 pkt
2. Janusz Kołodziej - 52 pkt
3. Mikkel Michelsen - 45 pkt
4. Patryk Dudek - 42 pkt
5. Dominik Kubera - 33 pkt
6. Rasmus Jensen - 31 pkt
7. Daniel Bewley - 30 pkt
8. Bartosz Smektała - 29 pkt
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (203)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięzca. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane